agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowe urządzenia z serii Garmin GPSMAP 62 z wbudowanym aparatem cyfrowym

Nowe urządzenia z serii Garmin GPSMAP 62 z wbudowanym aparatem cyfrowym

GPS / Akcesoria GPS / 2011-07-07 08:27:00

Garmin International zaprezentowało dwie nowe nawigacje z flagowej serii GPSMap 62. Oba debiutujące modele, GPSMap 62stc i GPSMap 62sc, wyposażone zostały w aparat cyfrowy z matrycą 5 megapikseli oraz funkcjami autofocus i automatycznego geotagowania zdjęć.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

“Spędziliśmy wiele czasu na rozmowach z alpinistami, sympatykami podróży pieszych i rowerowych oraz amatorami ogólnie pojętego aktywnego wypoczynku w plenerze. Z zebranych opinii wynika, że w trakcie podróży nie zawsze starcza nam czasu i cierpliwości na szukanie w bagażu aparatu, kiedy chcemy uwiecznić wyjątkowy moment ” powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska. “Korzystając z najnowszych nawigacji Garmin, wyposażonych w wysokiej klasy aparat cyfrowy, mamy szansę zachować najpiękniejsze chwile z naszych wypraw.”

Fotografia w zasięgu ręki

  • [[[zdjecie,3498,prawa]]] Funkcja Autofocus oraz matryca o rozdzielczości 5 megapikseli to najlepsza gwarancja tego, że zdjęcia wykonane za pomocą GPSMAP 62stc lub GPSMAP 62sc będą wyróżniać się wysoką jakością. Ponadto automatyczne geotagowanie, czyli dodanie do każdej fotografii informacji o współrzędnych geograficznych, umożliwi w przyszłości łatwe odnalezienie najpiękniejszych miejsc, które odwiedziliśmy. Najnowsze modele nawigacji Garmin wyposażone są w 3,5 GB wbudowanej pamięci oraz zapewniają wodoodporność zgodną ze standardem IPX7, co pozwala wykonywać zdjęcia praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych. Po podłączeniu, za pomocą kabla USB, GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc do komputera i zalogowaniu się do serwisu my.Garmin.com możemy prosto i szybko przygotować fotorelacje z naszych podróży, które potem udostępnimy online naszym znajomym lub rodzinie.

Szeroka funkcjonalność i rozbudowane opcje

  • Kolorowy ekran o przekątnej 2,6”, umożliwiający odczytanie informacji także przy dużym nasłonecznieniu, ergonomicznie rozmieszczone przyciski, intuicyjny interfejs, odbiornik GPS o podwyższonej czułości, antena typu quad helix oraz czas pracy na baterii sięgający nawet do 16 godzin - to najważniejsze zalety najnowszych produktów Garmin z serii GPSMAP 62. Kolejne plusy to ulepszona nawigacja oraz Numeryczny Model Terenu (DEM), które gwarantują bardzo dobrą orientację w terenie oraz bezbłędne wytyczanie trasy do wskazanego celu. Użytkownicy mogą również przeanalizować dokładnie każdy etap zaplanowanej drogi, z uwzględnieniem poszczególnych punktów nawigacyjnych i kluczowych lokalizacji.

Bogate wyposażenie

  • Modele z serii GPSMAP 62 z oznaczeniem “s” w nazwie wyposażone są w 3-osiowy, elektroniczny kompas oraz zapewniają bezprzewodową komunikację z innymi, zgodnymi urządzeniami Garmin w celu udostępnienia informacji na temat zaplanowanej trasy, punktów nawigacyjnych czy danych dotyczących geocachingu. Dodatkowo, zgodność ze protokołem ANT+ pozwala także na współpracę z ciśnieniomierzami oraz wieloma innymi, opcjonalnymi akcesoriami, w tym z nadajnikiem chirp do geocachingu (www.garmin.com/chirp). Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z bardzo dokładnego barometrycznego wysokościomierza, który dzięki pomiarom ciśnienia może służyć również do monitorowania zmian pogody.

Mapa bez tajemnic

  • Modele z serii GPSMAP 62 z oznaczeniem “t” wzbogacono o preinstalowaną rekreacyjną mapę Europy w skali 1:100 tys., z zaznaczonym ukształtowaniem terenu, umożliwiającą przeglądanie detali na poziomie ulic. Mapa uwzględnia także sieć najważniejszych szlaków komunikacyjnych, drogi w obrębie miast, koryta rzek, jeziora oraz parki, lasy i rezerwaty przyrody. Dodatkowo możemy wyszukiwać punkty użyteczności publicznej, wraz z opisami, według nazwy lub znajdujących się w pobliżu naszej lokalizacji. Szczegółowość odwzorowania terenu zależna jest od obszaru.

Bogaty wybór opcjonalnych map

  • Każda nawigacja z serii GPSMAP 62 jest kompatybilna z mapami rastrowymi Garmin, które można pobrać z serwisu BirdsEye Select (www.garmin.com/birdseye). Dodatkowo, w ramach społeczności Garmin Connect (www.garminconnect.com), użytkownicy otrzymają bezpłatnie oprogramowanie Garmin Custom Maps, dzięki któremu przekonwertujemy dowolne mapy papierowe lub cyfrowe do standardu zgodnego z urządzeniami Garmin. Oczywiście nie mogło zabraknąć wsparcia dla City Navigator, czyli nawigowania przy wykorzystaniu komend głosowych oraz obsługi specjalistycznych map Blue Chart g2 - przeznaczonych dla żeglarzy. Najnowsze urządzenia z serii GPSMAP 62 są również kompatybilne z mapą Garmin Topo Polska 2011 odwzorowującą drogi, piesze i rowerowe szlaki turystyczne, granice Parków Narodowych i innych obszarów chronionych oraz specjalnych kategorii POI na oznaczenie szczytów, przełęczy, skrzyżowań szlaków, stacji ratunkowych GOPR.

Polowanie na skarby

  • Wykorzystanie nawigacji z serii GPSMAP 62 do geocachingu to znacznie więcej zabawy i mniej problemów. Podstawowe zalety takiego rozwiązania to szybkie i proste przegrywanie do urządzenia informacji na temat skrytek. Na ekranie nawigacji dostępne będą wszystkie niezbędne dane, takie jak współrzędne, ukształtowanie i rodzaj terenu, poziom trudności, podpowiedzi i opisy, Więcej informacji na temat geocachingu można znaleźć na www.garmin.com/geocaching i www.OpenCaching.com.

Od momentu powstania w 1989 roku Garmin dostarczył 85 milionów urządzeń GPS, znacznie wyprzedzając pod tym względem inne, konkurencyjne firmy. Szeroki asortyment oraz innowacyjne i sprawdzone rozwiązania sprawiły, że Garmin to od wielu lat niekwestionowany lider w każdym z najważniejszych sektorów rynku urządzeń GPS, poczynając od motoryzacji, poprzez lotnictwo i żeglugę a na fitness, rekreacji na świeżym powietrzu czy narzędziach służących do śledzenia i aplikacjach dla systemów bezprzewodowych kończąc.

Nowe urządzenia z serii GPSMAP 62 powinny być dostępne w sprzedaży pod koniec lipca bieżącego roku. Sugerowane ceny detaliczne dla modeli GPSMAP 62sc i GPSMAP 62stc zostały ustalone odpowiednio na poziomie 499€ i 549€.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe