agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowoczesne piekarniki OptiBake od marki Gorenje

Nowoczesne piekarniki OptiBake od marki Gorenje

DUŻE AGD / Piekarniki / 2022-04-28 14:29:11

W kwietniu marka Gorenje wprowadzi na polski rynek nowe piekarniki do zabudowy. OptiBake to urządzenia najnowszej generacji technologicznej, które wyręczą nas w największych kulinarnych wyzwaniach i pomogą przygotować smaczne i zdrowe dania.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Automatyzacja procesu pieczenia

Piekarniki do zabudowy OptiBake zostały zaprojektowane w taki sposób, aby podnieść jakość pieczenia i maksymalnie ułatwić ten proces. Dzięki funkcji AutoBake możemy ustawić odpowiednią temperaturę i czas przygotowania dania.  Wystarczy wybrać jeden z 22 automatycznych programów pieczenia i cieszyć się doskonale przyrządzonym daniem. Dodatkowo, nowoczesne piekarniki OptiBake są wyposażone w funkcję StepBake, która umożliwia zaprogramowanie trzech etapów pieczenia. Dzięki tej opcji nie musimy ręcznie zmieniać ustawień podczas przygotowania dań, które wymagają modyfikacji temperatury w trakcie pieczenia.

Pieczenie na parze, pieczenie bez tłuszczu na pięciu poziomach jednocześnie

Piekarniki Gorenje są dobrze znane z innowacyjnej zaokrąglonej komory, która zapewnia idealną cyrkulację powietrza. Inspiracją do stworzenia tego kształtu były tradycyjne piece opalane drewnem. W piekarnikach OptiBake udoskonalono kształt komory, zmieniono konstrukcję grzałek i ustawienie otworów wentylacyjnych, dzięki czemu gorące powietrze jest rozprowadzane równomiernie, a dania perfekcyjnie przygotowane: chrupiące na zewnątrz i soczyste w środku.

Bardziej wymagający kucharze mogą skorzystać z funkcji SteamAssist. Dzięki parze potrawy zachowują naturalną soczystość, wyrazisty smak, kolor oraz niezbędne dla naszego organizmu składniki odżywcze. W nowoczesnych piekarnikach OptiBake można przygotować dania znacznie szybciej niż w konwencjonalnym piekarniku, ponieważ możemy piec kilka potraw na pięciu poziomach jednocześnie. Gorące powietrze przepływa przez komorę swobodnie, zapachy i smaki nie mieszają się, a przygotowywane dania są równomiernie wypiekane na wszystkich poziomach.

Fani potraw tradycyjnie przygotowywanych we frytownicy mają możliwość zredukowania ilości tłuszczu i ograniczenia liczby kalorii do minimum. Piekarniki OptiBake są wyposażone w funkcję AirFry, która umożliwia smażenie, grillowanie i pieczenie wyłącznie za omocą gorącego powietrza.

Funkcje samoczyszczenia

Nowe piekarniki od marki Gorenje mają trzy opcje samoczyszczenia. PyroClean to sposób czyszczenia piekarnika w ekstremalnie wysokich temperaturach ok. 500°C. Pyroliza jest najskuteczniejszym sposobem czyszczenia piekarnika, bo wypala tłuszcz, brud i zamienia je w popiół, który po wystudzeniu piekarnika można łatwo usunąć. CataClean to katalityczne czyszczenie piekarnika w temperaturze ok. 200°C, które prowadzi do spalania resztek tłuszczów i osadów. AquaClean to najprostszy program czyszczenia piekarnika przy pomocy pary. W piekarniku znajduje się specjalny pojemnik na wodę. Po jego napełnieniu i uruchomieniu funkcji czyszczenia tworzy się para wodna. Jej zadaniem jest zmiękczenie zabrudzeń, tłustych osadów oraz przypieczonych resztek jedzenia.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe