agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowość w błysku FOMEI - lampa DIGITALIS TX120

Nowość w błysku FOMEI - lampa DIGITALIS TX120

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Lampy błyskowe / 2022-04-25 09:37:26

Ogromną zaletą najnowszego modelu TX120, w porównaniu z większością studyjnych lamp błyskowych, jest jej niewielki rozmiar (⌀ 91 x 134 mm), co jeszcze bardziej wpływa na jej mobilność. Bez problemu schowamy ją w torbie na obiektyw i zabierzemy w teren. Waży niespełna kilogram (820 g). Lampa należy do rodziny oświetlenia Digitalis PRO T, czyli serii lamp akumulatorowych plenerowych i studyjnych.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Niewielki rozmiar nie umniejsza jej zalet. W małym korpusie mieszczą się fantastyczne funkcje: maksymalna energia błysku: 120 Ws, mocne światło pilotujące LED o mocy 15 W, HSS, pełna obsługa dwóch wyzwalaczy, możliwość aktualizacji oprogramowania i wydajność akumulatora: 900 błysków, przy pełnej energii.

OKRĄGŁY PALNIK

Digitalis TX120 jest świetną alternatywą do dużych lamp błyskowych, które trudniej zabrać w teren. Ogromną zaletą tego modelu jest palnik, który jest okrągły, jak w lampach profesjonalnych. Dzięki temu światło rozchodzi się w modyfikatorze równomiernie. Przykładowo, w lampach reporterskich palniki mają kształt walca, co powoduje pewne ukierunkowanie światła nie zawsze pożądanie i nierównomierne rozłożenie w softboxie. Jeśli wybierzesz tę lampę nie musisz się też obawiać niedogodności w postaci hotspotu, czyli jaśniejszego punktu w centrum modyfikatora.

MODYFIKATORY

Jeśli już mowa o modyfikatorach, z tą lampą błyskową możesz użyć naszego szybkoskładanego softboxa ClickBox 60 i magnetycznych filtrów kolorowych, dzięki czemu zastosowanie może być bardzo wszechstronne. Razem z lampą błyskową otrzymujesz uniwersalnego towarzysza, który szczególnie nadaje się do fotografii portretowej w plenerze jak i w pomieszczeniach. Inną opcją, która uprzyjemni pracę i wniesie nowy element do zdjęć, to zestaw magnetycznych filtrów barwnych i dyfuzyjnych. Można ich używać bezpośrednio w lampie błyskowej. 

CZĘŚĆ STABILNEGO SYSTEMU

TX120 można bez problemu zintegrować z pozostałymi lampami FOMEI. Jest w pełni kompatybilna zarówno z wyzwalaczami TS-5, jak i klasycznymi wyzwalaczami TR-16, dzięki czemu można jej z powodzeniem używać razem z każdą lampą błyskowa FOMEI lub dowolną lampą błyskową z portem synchronizacji przez odbiornik TR-16DA.

EFEKTYWNIE WYKORZYSTANA ENERGIA

Podstawą każdej lampy błyskowej jest oczywiście akumulator. Podczas projektowania TX120 otoczona została szczególną starannością, a wynik jest doskonały: ponad 900 błysków z pełną "mocą" na jednym ładowaniu. Jedno ładowanie zajmuje tylko około dwóch godzin. Szybkość ładowania też jest świetna - w zakresie 0,05 - 1s, w zależności od ustawienia energii błysku.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

W eleganckim pudełku otrzymujesz wszystko, czego potrzebujesz do podstawowej obsługi lampy błyskowej: samą lampę, regulowaną rączkę z otworem na parasolkę i ładowarkę. Z naszej oferty można wybrać dodatkowe akcesoria, takie jak stojaki czy parasole oraz odpowiedni nadajnik do sterowania i wyzwalania lampy.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe