agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
NOWOŚĆ - WD My Passport Ultra

NOWOŚĆ - WD My Passport Ultra

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Dyski, napędy i nośniki pamięci / 2017-06-27 15:17:00

Nowość wyróżnia atrakcyjna, metaliczna obudowa. Dysk jest dostarczany użytkownikom z intuicyjnym w obsłudze oprogramowaniem WD Discovery™, które ułatwia backupowanie zdjęć, filmów i ważnych dokumentów, tworzonych i udostępnianych z poziomu wielu różnych serwisów społecznościowych, usług chmurowych i urządzeń. Nowy My Passport Ultra jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących zebrać w jednym miejscu wszystkie aspekty swojego „cyfrowego życia”.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Praktycznie każdy ma dziś kilka kont w różnych serwisach społecznościowych - z raportu przygotowanego przez Parks Associates wynika, że przeciętne gospodarstwo domowe korzysta z trzech różnych usług chmurowych, takich jak Dropbox, Google Drive™ czy Microsoft OneDrive. Mamy do dyspozycji tak wiele metod tworzenia, udostępniania i przechowywania cyfrowych treści, że rośnie potrzeba posiadania wygodnego w obsłudze urządzenia do gromadzenia, w jednym miejscu, wszystkich kluczowych dla nas informacji. My Passport Ultra w połączeniu z oprogramowaniem WD Discovery jest łatwym w obsłudze rozwiązaniem pozwalającym na backupowanie danych z popularnych serwisów społecznościowych, takich jak np. Facebook i Instagram*. Użytkownicy mogą w kilku prostych krokach pobrać na dysk wszystkie swoje pliki, włącznie z otagowanymi zdjęciami i klipami wideo z Facebooka. WD Discovery jest również świetnym narzędziem do tworzenia lokalnej kopii danych przechowywanych w popularnych usługach chmurowych.

“Użytkownicy stali się zdecydowanie bardziej mobilni, co sprawiało, że ich pliki i dane są obecnie rozsiane po wielu różnych urządzeniach, usługach i serwisach społecznościowych” - wyjaśnia Glenn Hower, starszy analityk z Parks Associates. “Podstawowym problemem stało się to, że wiele osób nie pamięta gdzie i jakie pliki przechowuje - producenci sprzętu i dostawcy usług powinni zaoferować im skuteczniejszą metodę integrowania tych danych i poprawić jakość korzystania z nowoczesnych usług”.

Aby dodatkowo uprościć proces backupowania cennych cyfrowych wspomnień i plików, dysk My Passport Ultra oferowany jest z łatwym w konfiguracji oprogramowaniem WD Backup™, pozwalającym na wygodne planowanie automatycznego tworzenia backupu danych z komputera na dysk. My Passport Ultra oferuje też 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie AES oraz oprogramowanie WD Security™ pozwalające na zabezpieczenie poufnych treści. Użytkownicy mogą zdefiniować własne hasło i skonfigurować szyfrowanie i ochronę danych.

“W sytuacji, gdy do dyspozycji mamy tak wiele wspaniałych platform i narzędzi do tworzenia oraz udostępniania zdjęć, filmów i innych plików, bardzo ważne jest, by klienci mogli w wygodny sposób zebrać w jednym miejscu wszystkie swoje dane” - wyjaśnia Sven Rathjen, wiceprezes ds. marketingu działu Client Solutions w Western Digital. “Skupiliśmy się na dostarczeniu znakomitego rozwiązania, które łączy w sobie najwyższą jakość, wydajność i niezawodność, czyli cechy, których klienci oczekują od WD. Efektem jest odświeżenie naszej oferty przenośnych dysków o produkty wyróżniające się intuicyjnym w obsłudze, wszechstronnym oprogramowaniem, większą pojemnością oraz pięknym wzornictwem, które doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy”

Stylowy wygląd dysków My Passport Ultra doskonale wpisuje się w odświeżone wzornictwo całej nowej serii My Passport, zaprezentowanej w październiku 2016 r. i stworzonej we współpracy z wielokrotnie nagradzaną firmą projektową fuseproject i jej głównym projektantem - Yves Beharem. Zamknięte w metalicznej obudowie dyski My Passport Ultra dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: czarno-szarym oraz biało-złotym. Dysk z powodzeniem mieści się w dłoni, kieszeni lub torebce - użytkownik może więc wygodnie backupować swoje dane niezależnie od tego, gdzie akurat jest.

Ceny i dostępność

Dysk My Passport Ultra jest objęty 3-letnią ograniczoną gwarancją - można go kupić na stronie wd.com, a także u wybranych sprzedawców i dystrybutorów na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna (MSRP) to $79.99 za wersję 1TB, $99.99 za 2TB, $129.99 za 3TB oraz $139.99 za dysk o pojemności 4TB.

źródło: wd/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe