agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowości od FOMEI Światło do studia oraz w plener

Nowości od FOMEI Światło do studia oraz w plener

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Lampy błyskowe / 2017-10-23 10:07:00

Fomei wprowadza do oferty nowe modele lamp akumulatorowych Digitalis PRO T400, Digitalis PRO T600 oraz Digitalis PRO T400 TTL. Wysoka powtarzalność temperatury barwowej i energii błysku oraz kopułka żaroodporna chroniąca palnik to standard we wszystkich lampach oferowanych przez FOMEI, do którego użytkownicy sprzętu tej marki zdążyli się już przyzwyczaić.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Lampy z serii Digitalis PRO T oprócz ww. cech mają jeszcze jedną - mogą pracować zarówno w plenerze jak i w zamkniętym studiu dzięki podwójnemu zasilaniu z akumulatora i sieci 230V. Oprócz tego użytkownicy docenią tryby HSS, strobo oraz opcję TTL.

 • Dwa źródła zasilania

Lampy doskonale sprawdzą się w studiu fotograficznym oraz w plenerze dzięki zastosowaniu możliwości podwójnego zasilania - z akumulatora lub sieci 230V. Akumulator można ładować oddzielnie lub gdy jest on zamontowany w lampie. W pełni naładowany pozwoli na wykonanie około 400 błysków z pełna energią 400Ws lub 350 błysków z energią 600Ws. Zasilanie lampy z sieci energetycznej wymaga zastosowania odpowiedniego aptera.(opcja).

 • Sterowanie radiowe

Lampami, a nawet całym systemem kilu lamp można sterować za pomocą nadajnika bezprzewodowego (opcja). Nadajnik umożliwia ustawianie energii w każdej lampie osobno lub w grupie lamp. Nadajnik pracuje w jednym z 80 kanałów i w 4-rech grupach co pozwala na bezproblemową pracę nawet jeśli w pobliżu pracuje fotograf z podobnym systemem radiowym. Digitalis PRO T posiada port na dedykowany odbiornik ale istnieje także możliwość podłączenia własnego odbiornika do portu synchronizacji, który umieszczony został z boku lampy błyskowej (gniazdo 3,5 mm).

 • Konstrukcja - wygoda i bezpieczeństwo

Nowoczesny design, wygoda i bezpieczeństwo użytkowania - na to stawiali inżynierowie projektując lampy Digitalis PRO T . W lampach zastosowano płaską kopułkę, która chroni palnik przed przypadkowym uszkodzeniem. Kopułka nie wystaje poza gabaryty lampy dzięki czemu zmiana akcesoriów do modelowania światła jest bardzo łatwa - można bez problemów zamontować nawet duży softbox. Kolejnym elementem podnoszącym bezpieczeństwo jest aktywne chłodzenie i otwory wentylacyjne zaprojektowane w taki sposób, aby tą drogą do wnętrza urządzenia nie dostawała się woda. Fotografowie pracujący w plenerze docenią także możliwość dopięcia do lampy neoprenowego paska, który jest w komplecie. Dzięki niemu przenoszenie lampy jest bardzo wygodne.

 • Czytelny wyświetlacz

Wyświetlacz o przekątnej aż 7cm prezentuje wszystkie ustawienia jasną czytelną czcionką, dzięki temu widoczne są one nawet ze znacznej odległości.

 • Świtało pilotujące

Światło pilotujące zapewnia dioda LED 10W, która działa w czterech trybach: WYŁĄCZONY, proporcjonalnie do energii błysku, pełna moc i AF (Focus Assist podczas ustawiania ostrości) - tylko w wersji TTL.

 • Tryb HSS

Umożliwia zsynchronizowanie błysku z krótkimi czasami otwarcia migawki, do 1/8000s co pozwala np. na przygaszanie światła zastanego/słonecznego, zamrażanie ruchu czy korzystanie z większych otworów przysłony

 • Tryb Strobo

W lampach Digitalis PRO T400 TTL tworzy sekwencje błyśnięć lampy, które można ustawić za pomocą "RPT-T" (liczba błysków) i "RPT-HZ" (częstotliwość błysku). Maksymalna liczba błysków wynosi 99, a liczba Hz równa jest 99. Ilość błysków i częstotliwości zależy od używanej energii błysku. Im większa energia, tym niższa częstotliwość i liczba błysków może być użyta. W modelach Digitalis PRO T400, Digitalis PRO T600 sekwencje błyśnięć lampy, które można ustawić to 5, 10 i 15 błyśnięć w serii. 

Dodatkowo Digitalis PRO T400TTL jak sama nazwa wskazuje został wyposażony w tryb Tryb TTL Tryb ten pozwala na automatyczne ustawianie energii błysku lampy w komunikacji ze światłomierzem aparatu. Dzięki temu możesz skupić się na fotografowaniu a doborem odpowiedniej energii zajmie się aparat we współpracy z lampą. Lampy Digitalis PRO T400, Digitalis PRO T600 posiadają wymuszany tryb krótkich czasów błysku w zależności od energii czas błysku wynosi 1/12800s-1/6400s.

Urządzenia posiadają 7 przysłon regulacji (model Digitalis PRO T400 6 przysłon) dzięki temu minimalne wartości energii do uzyskania są na poziomie 3-4-6Ws.

źródło: fomei/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe