agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowy Canon PowerShot G7 X

Nowy Canon PowerShot G7 X

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2014-09-15 14:46:00

Firma Canon prezentuje najbardziej zaawansowany kieszonkowy aparat z serii PowerShot - PowerShot G7 X. To idealna propozycja dla każdego fotografa, który wymaga bezkompromisowej jakości obrazu, pełnej kontroli oraz imponującej szybkości w niewielkim, mieszczącym się w dłoni urządzeniu. Nowy model z serii G oferuje niedoścignioną kreatywność charakterystyczną dla lustrzanek cyfrowych oraz możliwość robienia znakomitych zdjęć w każdej sytuacji, dzięki podświetlanej od tyłu matrycy CMOS typu 1,0” o rozdzielczości 20,2 megapiksela. PowerShot G7 X, zaprojektowany z myślą o zapalonych fotografach, którzy chcą uwieczniać otaczający ich świat — od fascynujących portretów do pięknych zdjęć z podróży — kontynuuje tradycje kultowej serii PowerShot G, łącząc w stylowej obudowie doskonały obiektyw f/1.8-2.8 i 4.2x zoom cyfrowy z flagowymi technologiami do przetwarzania obrazu firmy Canon.

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

Ultraszerokokątny (24 mm), jasny (f/1.8-2.8) obiektyw z 9-listkową przesłoną umożliwia uzyskanie estetycznego rozmycia tła przy małej głębi ostrości, dlatego doskonale sprawdzi się przy makrofotografii czy przygotowywaniu profesjonalnych portretów. W połączeniu z dużą matrycą typu 1.0”, aparat PowerShot G7 X doskonale spisuje się w słabym świetle, oferując elastyczność niezbędną do robienia zdjęć z żywymi, realistycznymi barwami i niskim poziomem szumu, nawet przy czułości ISO 12800. Krótki czas reakcji i wysoka wydajność procesora obrazu Canon DIGIC 6 pozwalają fotografować szybki ruch i uwieczniać interesujące chwile w ułamku sekundy.

Eksperckie, konfigurowalne sterowanie

Fotografowanie aparatem PowerShot G7 X przypomina korzystanie z lustrzanek cyfrowych firmy Canon — wysoka wydajność i liczne, w pełni konfigurowalne funkcje zapewniają profesjonalny poziom kontroli. Użytkownik może uwiecznić każdy ulotny moment, ponieważ aparat błyskawicznie i dokładnie namierza obiekty, a superszybki, 31-punktowy autofokus obejmuje całą powierzchnię kadru. Fotografowanie ciągłe z szybkością 6,5 klatek na sekundę daje pewność uchwycenia każdej pamiętnej chwili. Konfigurowalny pierścień sterujący na obiektywie ułatwia fotografowanie i zapewnia pełną kontrolę. Można przypisać do niego najważniejsze ustawienia aparatu, takie jak przesłona i szybkość migawki. Duży, odchylany do góry ekran pomaga idealnie wykadrować zdjęcie i uzyskać szybki dostęp do ustawień aparatu; dotykowy autofokus pozwala błyskawicznie wskazać punkt ostrości, co przydaje się podczas robienia kreatywnych zdjęć, na przykład z perspektywy żabiej albo w makrofotografii.

Kiedy użytkownik potrzebuje pełnej kontroli, funkcje sterowania ręcznego zapewniają dostęp do wszystkich ustawień aparatu, a możliwość robienia zdjęć RAW o różnych proporcjach obrazu daje nieograniczoną swobodę kadrowania.

Dla początkujących filmowców

Tryb Manual Movie — zbiór ustawień, które można zmieniać podczas filmowania — pozwala użytkownikom sprawdzić się w roli kamerzysty oraz uzyskać najlepsze rezultaty poprzez regulowanie przesłony, szybkości migawki i czułości ISO. Aparat umożliwia nagrywanie akcji z jakością Full HD 60p, a dzięki zaawansowanej redukcji szumów pozwala uwiecznić nastrojowe sceny nawet w słabym świetle. Obraz pozostaje stabilny za sprawą adaptacyjnego, 5-osiowego systemu Intelligent IS, zarówno podczas filmowania z okna samochodu, jak i w trakcie przechadzki ulicą.

Nieograniczona kreatywność

Użytkownik aparatu PowerShot G7 X może łatwo uwolnić swoją kreatywności dzięki szerokiej gamie zaawansowanych trybów kreatywnych. Od fotografowania rozgwieżdżonego nieba (tryb Star) do robienia zdjęć w trybie HDR, aparat oferuje wszystko, czego potrzeba do tworzenia unikatowych obrazów.

Błyskawiczne udostępnianie zdjęć

Opcje łączności aparatu obejmują bezprzewodowe połączenia Wi-Fi i NFC. Użytkownicy mogą udostępniać ulubione zdjęcia w popularnych sieciach społecznościowych bezpośrednio z poziomu aparatu i wysyłać wszystkie fotografie do chmury, w tym do usługi zarządzania obrazami cyfrowymi Canon Irista. Obsługa NFC pozwala łatwo połączyć PowerShot G7 X ze smartfonem, aby dodawać do zdjęć informacje o położeniu geograficznym, przekazywać obrazy między urządzeniami i zdalnie sterować aparatem.

Kompaktowe aparaty Canon dla ekspertów

PowerShot G7 X dołącza do popularnego modelu PowerShot G1 X Mark II w rosnącej rodzinie aparatów kompaktowych dla ekspertów. W miarę rosnącego popytu na profesjonalne aparaty kompaktowe z dużą matrycą, Canon będzie rozwijał tę linię produktów, opracowując modele wyposażone w większe matryce oraz obiektywy o dużym zoomie.

PowerShot G7 X — kluczowe korzyści:

  • Wysoka jakość obrazu i duży stopień kontroli w kieszonkowym aparacie
  • Uwiecznianie ulotnych chwil za sprawą dużej szybkości i krótkiego czasu reakcji
  • Swoboda kręcenia filmów w indywidualnym stylu
  • Wyrażanie siebie za pomocą licznych opcji kreatywnych
  • Łączność z chmurą i łatwe udostępnianie zdjęć

źródło: canon/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe