agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowy, najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy Dyson  z filtrem HEPA – wychwytuje wirusy i cząsteczki o wielkości zaledwie 0,1 mikrometra

Nowy, najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy Dyson z filtrem HEPA – wychwytuje wirusy i cząsteczki o wielkości zaledwie 0,1 mikrometra

MAŁE AGD / Odkurzacze i akcesoria / 2023-08-24 12:42:27

Dyson wprowadza na rynek najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy Dyson Gen5detect™, wyposażony w nowy silnik Hyperdymium piątej generacji generujący niezwykle silną moc ssania. Posiada on w pełni uszczelniony system filtracji HEPA całego urządzenia, który wyłapuje 99,99% cząsteczek o średnicy do 0,1 mikrometra[1], w tym wirusy[2]. Dzięki zwiększonej jasności funkcji podświetlenia i dużemu zasięgowi nowa, udoskonalona elektroszczotka Fluffy Optic™ pozwala zobaczyć dwa razy więcej[3] mikroskopijnego kurzu, dzięki czemu użytkownik dobrze widzi, gdzie jeszcze należy odkurzyć.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Hyperdymium – silnik nowej rocznikowi

Silnik jest mniejszy, szybszy i mocniejszy od swojego poprzednika – pracuje z prędkością do 135 000 obr./min, czyli nawet dziewięć razy szybciej od silnika Formuły 1. Dzięki tak dużej wydajności Dyson Gen5detect™ posiada największą moc ssania ze wszystkich modeli odkurzaczy bezprzewodowych marki Dyson.  Inżynierowie zastosowali w silniku krótszy trzon i połączyli kilka części w jedną. Pozwoliło to na zmniejszenie rozmiaru silnika i umieszczenie go w pojedynczej, precyzyjnie wykonanej ramie, zapewniając najwyższą wydajność energetyczną.

Filtracja HEPA całego urządzenia – aby kurz i wirusy nie wydostawały się z pojemnika

Dyson Gen5detect™ posiada najbardziej zaawansowany system filtracji HEPA całego urządzenia ze wszystkich modeli odkurzaczy bezprzewodowych marki Dyson. Dzięki zaawansowanej, szczelnej filtracji przez filtr wsysane jest zanieczyszczone powietrze, a to wydmuchiwane dobrze  oczyszczone.

Zastosowany w odkurzaczu materiał filtrujący o powierzchni 1,9 m został złożony aż 145 razy, dzięki czemu system filtracji wychwytuje 99,99% potencjalnie szkodliwych cząsteczek o średnicy nawet do 0,1 mikrometra. Co więcej, 14 cyklonów pozwala oddzielić kurz ze strumienia powietrza, bez utraty mocy ssania[1], zapewniając optymalną wydajność przy każdym sprzątaniu.

James Dyson, założyciel firmy Dyson i jej główny inżynier:

„Odkurzacz Dyson Gen5detect™ wyznacza nową generację urządzeń sprzątających Dyson. Łączy on w sobie nasze rozwiązania w zakresie podświetlania kurzu, zliczania i pomiaru cząsteczek zanieczyszczeń oraz innowacyjny silnik i system filtracji HEPA całego urządzenia, dzięki czemu sprzątanie jest dokładniejsze niż kiedykolwiek przedtem.”

Charlie Park, wiceprezes działu Floorcare w firmie Dyson:

„Nawet najlepszy filtr nie wyłapie wszystkich zanieczyszczeń, jeśli istnieje jakakolwiek inna droga, którą może uciec brudne powietrze. Właśnie dlatego nasi inżynierowie intensywnie pracują nad tym, aby wszystkie odkurzacze Dyson spełniały standard filtracji całego urządzenia. Projektując Dyson Gen5detect™, poszliśmy jeszcze o krok dalej w zakresie filtracji HEPA, dzięki czemu odkurzacz wychwytuje nawet wirusy wielkości około 0,1 mikrometra.”

Podwójna jasność – zobaczyć znaczy uwierzyć

Badanie Dyson Global Dust Study z 2022 r. wykazało, że 95% ludzi sprząta tak samo często lub częściej niż w poprzednim roku. Ankietowanym zależało na utrzymaniu czystych i higienicznych warunków w domu ze względu na pandemię COVID-19. Tym niemniej wyniki badania pokazują, że 40% osób ma motywację do sprzątania tylko wtedy, gdy dom jest wyraźnie zakurzony lub gdy na podłodze widać brud i kurz. W 2020 r. dotyczyło to jedynie 33% respondentów.

W 2021 r. firma Dyson wprowadziła własną metodę podświetlania kurzu, a tym samym umożliwiła użytkownikom dostrzeganie mikroskopijnych cząstek zanieczyszczających dom. Dzięki specjalnej wiązce światła możemy zobaczyć na podłodze kurz, którego normalnie nie bylibyśmy w stanie dostrzec.

Odkurzacz Dyson Gen5detect™ posiada udoskonaloną elektroszczotkę Fluffy Optic™, która świeci dwa razy jaśniej i podświetla jeszcze większy fragment podłogi. Inżynierowie z firmy Dyson umieścili nowe źródło światła bardzo nisko w pokrywie głowicy czyszczącej Fluffy Optic™, tak aby wiązka padała tylko na cząstki znajdujące się na podłodze. Było to ogromne wyzwanie na etapie projektowania - dopasowanie układu optycznego, płytki drukowanej (PCB) i elementów termicznych do niewielkiej przestrzeni w sposób, który nie zmniejsza skuteczności zbierania zanieczyszczeń.

Nowy interfejs użytkownika, ulepszone oprogramowanie – teraz odkurzacz pokazuje nam kiedy pokój jest już czysty

Twórcy odkurzacza Dyson Gen5detect™, zainspirowani tym, jak technologia podświetlania kurzu zmienia nasze sprzątanie, opracowali nowy, udoskonalony interfejs użytkownika (UI), który informuje, gdy odkurzana powierzchnia jest już czysta. Czujnik piezoelektryczny[2] wykorzystuje właściwości akustyczne do zliczania i określania rozmiaru cząsteczek kurzu, a słupki  na ekranie LCD rosną i maleją wraz ze zmianą ich objętości. Dzięki Dyson Gen5detect™ wiemy, gdzie jest już posprzątane, a gdzie trzeba jeszcze poodkurzać.

Nie tylko interfejs, ale także silnik odkurzacza Dyson Gen5detect™ wymagał nowego oprogramowania –  tak, aby urządzenie monitorowało i kontrolowało jego prędkość, moc oraz temperaturę. Inżynierowie stworzyli oprogramowanie, które współpracuje z interfejsem i pozwala użytkownikom samodzielnie rozwiązywać potencjalne problemy i konserwować swoje odkurzacze.

Chunrui Zhang, kierownik działu Embedded Software w firmie Dyson:

„Oprogramowanie odgrywa coraz większą rolę w rozwoju technologii Dyson i to zarówno jeśli chodzi o działanie samych urządzeń, jak i w odniesieniu do komunikacji z użytkownikiem. Dyson Gen5detect™ posiada najbardziej zaawansowane oprogramowanie sterujące ze wszystkich odkurzaczy bezprzewodowych marki Dyson, a ponadto informuje użytkownika o aktualnych parametrach odkurzania, dzięki czemu możemy lepiej dbać o czystość w domu.”

Inne kluczowe funkcje odkurzacza Dyson Gen5detect™ to m.in.:

  • Wbudowana szczotka do zbierania kurzu z końcówką szczelinową: Dyson Gen5detect™ można łatwo przekształcić w najmocniejszy odkurzacz ręczny. W rurze urządzenia ukryta jest szczotka do zbierania kurzu z końcówką szczelinową. Takie rozwiązanie  pozwoli na zaoszczędzenie czasu przy odkurzaniu.
  • Sterowanie jednym przyciskiem: Odkurzacz posiada przycisk zasilania zamiast klasycznego spustu. Zapewnia to wygodniejsze i płynniejsze sprzątanie, a także łatwą zmianę ręki w trakcie omijania przeszkód.
  • Wydajny, pojemny akumulator: Do 70 minut pracy[3] – to aktualnie najdłuższy czas pracy bezprzewodowego odkurzacza marki Dyson. Dziesięć wydajnych ogniw litowo-jonowych zapewnia dużą i stabilną moc ssania.
  • Wysokowydajne sprzątanie: Najpotężniejszy odkurzacz bezprzewodowy Dyson waży 3,5 kg i jest wyposażony w pojemnik o objętości 0,77 l.
  • Łatwe, bezdotykowe opróżnianie pojemnika: Prosty, smukły pojemnik posiada mechanizm wysuwania z obrotowym zatrzaskiem, który usuwa kurz za jednym zamachem. Silikonowa obręcz przesuwa się w dół siateczkowej osłony wraz z zebranym kurzem, dzięki czemu nawet nie pobrudzimy sobie rąk.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson Gen5detect™ można nabyć w sklepach stacjonarnych i internetowym Dyson w cenie 4 499 zł brutto.

[1] Test mocy ssania przeprowadzono zgodnie z normą EN IEC62885-4 CL5.8 i CL5.9 przy wężu/rurze, przy maksymalnie załadowanym pojemniku, w trybie Boost przez niezależną jednostkę zewnętrzną SGS-IBR Laboratories US w 2022 r.

[2] Najlepsza dokładność sprzątania została osiągnięta w trybie Auto. Funkcja dostosowującej się mocy ssania działa tylko w trybie Auto. Testowanie w oparciu o średnie, domowe użytkowanie zgodnie z danymi z testów wewnętrznych Dyson. Mikroskopijny kurz definiuje się jako cząsteczki mniejsze niż 100 mikrometrów.

[3] Podczas pracy w trybie Eco na twardej podłodze. Rzeczywisty czas pracy może się różnić w zależności od trybu mocy, rodzaju podłogi i/lub używanych akcesoriów.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe