Nowy Packard Bell ixtreme: Wyjątkowy design połączony z szeroką funkcjonalnością
Nowy Packard Bell ixtreme poszerza portfolio produktów PB charakteryzujących się najwyższą jakością wykończenia oraz szerokimi możliwościami. Opływowe kształty oraz łagodne zaokrąglenia w połączeniu z czarnym kolorem idealnie komponują się z podświetlanym logo PB, które znajduje się na frontowej części obudowy komputera. Warto przy tym zaznaczyć, że efekty wewnętrznej iluminacji możemy w każdej chwili wyłączyć przyciskając specjalny klawisz. Debiutujący model to prosta i intuicyjna obsługa urządzenia. Ponadto dzięki zastosowanym firmowym komponentom komputer oferuje wysoką wydajność i niezawodność w codziennej pracy.
Oryginalne wzornictwo w połączeniu z prostotą obsługi, to dwie niewątpliwe zalety Packard Bell ixtreme, które docenisz na co dzień.
[[[zdjecie,1563,prawa]]] Nowy Packard Bell ixtreme to idealne narzędzie do przeglądania oraz udostępniania wszelkiego rodzaju materiałów multimedialnych. Za pomocą jednego przycisku możemy uruchomić prezentację wybranych wcześniej zdjęć. Poza tym, dzięki oprogramowaniu CyberLink MediaShow 5, które wykorzystuje algorytm rozpoznawania twarzy, szybko i prosto wyszukamy zdjęcia członków naszej rodziny lub znajomych a następnie udostępnimy je w sieci lub serwisach społecznościowych. W przypadku edycji zdjęć i materiałów wideo przydatna okaże się dołączona pełna wersja pakietu Adobe Photoshop Elements 8. Inne przydatne funkcje to m.in. możliwość wykonania kopii zapasowej po naciśnięciu przycisku znajdującego się w górnej części obudowy. Klawisz ten uruchamia preinstalowaną na Packard Bell ixtreme aplikację PB Software Suite, która pozwala na tworzenie backupu wybranych przez nas katalogów lub plików według z góry określonego terminarza. Również kopiowanie zdjęć czy danych z zewnętrznych urządzeń nie przysporzy nam większych problemów. W górnej części obudowy Packard Bell ixtreme znajduje się specjalna zatoczka w której, podczas kopiowania danych, możemy swobodnie umieścić kamkoder, aparat cyfrowy czy przenośny odtwarzacz mp3. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie ograniczamy możliwość przypadkowego wyrwania kabla USB z gniazda czy uszkodzenia samego urządzenia.
Ponadto we frontowej części obudowy znajdziemy znacznie ułatwiający korzystanie z komputera panel z portami USB, złączem dla słuchawek oraz mikrofonu oraz wieloformatowym czytnikiem kart pamięci.
Wysoka wydajność oraz grafika 3D
[[[zdjecie,1564,prawa]]] Główną siłą napędową Packard Bell ixtreme są procesory Intel Core drugiej generacji, które oferują m.in. możliwość korzystania z technologii Intel Turbo Boost 2.0. Wydajność oferowana przez tego typu układy w zupełności zaspokoi potrzeby związane z obsługą materiałów multimedialnych zapisanych w formacie HD oraz z wielozadaniowym trybem pracy. Komputery z serii Packard Bell ixtreme wykorzystują również najnowsze procesory firmy AMD. Kupując Packard Bell ixtreme mamy możliwość wyboru jednej z kart graficznych NVIDIA z serii GeForce GT400 lub AMD z serii Radeon HD 6000. Konfiguracja taka, po podłączeniu komputera do odpowiedniego monitora lub projektora ze złączem HDMI, zapewnia pełne wsparcie dla coraz popularniejszej technologii 3D. Nowy Packard Bell ixtreme oczywiście bez problemów poradzi sobie z odczytywaniem i zapisywaniem danych na płytach DVD. Jako opcję możemy wybrać instalację napędu Blu-ray, który pozwoli nam na odtwarzanie filmów HD. Dla osób korzystających z zewnętrznych dysków twardych interesującym rozwiązanie jest dodatkowy kontroler USB 3.0 - w przypadku podłączenia pamięci masowej zgodnej z tym standardem możemy liczyć nawet na 10-krotny wzrost transferu danych.
Packard Bell ixtreme, dzięki możliwości zainstalowania do trzech dysków twardych, daje nam niemal nieograniczoną przestrzeń, którą możemy wykorzystać do przechowywania naszych zdjęć, filmów i wszelkich danych. Nowy Packard Bell ixtreme dostępny będzie w sprzedaży w Europie jeszcze w styczniu 2011 roku. Cena sugerowana za podstawową konfigurację będzie oscylować na poziomie 699 €. Dostępność, dołączone oprogramowanie oraz szczegółowa konfiguracja może się różnić w poszczególnych krajach.