agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowy raport: Migracja z infrastruktury ISDN do All IP w firmach

Nowy raport: Migracja z infrastruktury ISDN do All IP w firmach

INNE / Internet / 2018-06-26 12:14:14

Podobnie jak w Niemczech w latach 90 miało miejsce przechodzenie z  infrastruktury linii analogowych na linie ISDN, dobiega obecnie końca kolejna era: w całej Europie obserwuje się stopniowe przechodzenie na protokół internetowy (IP). Od momentu założenia firmy w 1997 roku całe portfolio innovaphone, specjalisty ds. profesjonalnych rozwiązań komunikacyjnych dla biznesu, oparte jest na technologii "pure IP". W niedawno opublikowanym raporcie producent uniwersalnych rozwiązań dla środowisk pracy i komunikacji wyjaśnia, co firmy muszą wziąć pod uwagę, przeprowadzając migrację do All IP.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Tempo przechodzenia na technologię All IP jest w poszczególnych krajach europejskich bardzo zróżnicowane. Podczas gdy niektóre mniejsze kraje, takie jak Macedonia, Słowacja i Chorwacja, zakończyły już proces migracji, British Telecom (BT) zakłada, że przejście na nowy protokół transmisji nastąpi najpóźniej do 2025 r.

Dla przedsiębiorstw przejście na All IP wiąże się zwykle z inwestycjami i znacznym wysiłkiem technicznym, ostatecznie jednak nie mają one innej alternatywy, ponieważ w najbliższym czasie połączenia przez sieć cyfrową ISDN (ang. Integrated Services Digital Network) nie będą dostępne. Przekształcenie infrastruktury komunikacyjnej na nową technologię można realizować na różne sposoby. Dlatego dla każdej firmy, w celu opracowania optymalnego planu migracji, niezbędne jest indywidualne doradztwo w połączeniu z planem opartym na indywidualnych potrzebach i wymogach klienta.

Nowy raport firmy innovaphone AG, której kompletne portfolio opiera się od samego początku na IP, porusza następujące aspekty migracji:

  •  Wybór dostawcy SIP i wymiarowanie połączenia
  •  Jakie opcje są możliwe: stopniowa migracja czy od początku nowy system komunikacyjny?
  •  Kiedy zaleca się zakup nowego systemu komunikacyjnego i co należy wziąć pod uwagę dokonując wyboru?
  •  Jakie elementy powinny wchodzić w skład nowego systemu komunikacyjnego? Tylko telefonia? System Unified Communications? Platforma aplikacji?
  •  Jakie aspekty związane z bezpieczeństwem należy wziąć pod uwagę podczas procesu migracji?

W innych rozdziałach raportu innovaphone przedstawione zostały nowe możliwości i zastosowania w profesjonalnej komunikacji biznesowej, które dostępne są w  nowoczesnym rozwiązaniu All IP.

Raport  „All IP“ można bezpłatnie pobrać pod adresem: https://www.innovaphone.com/pl/rozwiazania/migracja-do-all-ip.html#myform

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe