agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin

NVIDIA tworzy pierwszy serwis dla społeczności fanów 3D Vision

INNE / Internet / 2011-01-05 10:41:00

NVIDIA zaprezentowała nowy serwis społeczności internetowej poświęcony wyłącznie materiałom 3D. Użytkownicy komputerów stacjonarnych i przenośnych obsługujących technologię 3D odwiedzający ten serwis mogą przeglądać w nim zapierające dech w piersiach stereoskopowe klipy wideo oraz zdjęcia.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

3DVisionLive.com to internetowa platforma przeznaczona dla użytkowników technologii NVIDIA® 3D Vision, która zapewnia możliwość przeglądania i współdzielenia szerokiej gamy materiałów trójwymiarowych za pomocą komputerów PC. Użytkownicy serwisu mogą przesyłac strumieniowo trójwymiarowe zwiastuny filmów, teledyski, klipy z wydarzeń sportowych i szorty filmowe, a także publikować i wyświetlać trójwymiarowe fotografie w wysokiej jakości i wysokiej rozdzielczości. Konsumenci i entuzjaści fotografii mogą tworzyć w serwisie własne internetowe galerie trójwymiarowych fotografii i wgrywać do nich trójwymiarowe obrazy w wysokiej rozdzielczości, a następnie dzielic się nimi z rodziną oraz przyjaciółmi, czy też z pozostałymi członkami społeczności 3DVisionLive.com. Oprócz tego użytkownicy mogą również przeglądać i oceniać tysiące zdjęć wykonanych przez profesjonalnych fotografów, entuzjastów fotografii i innych użytkowników serwisu 3DVisionLive.com. Witryna została wyposażona w intuicyjny interfejs użytkownika oraz wydajne silniki zarządzania zdjęciami i plikami, stworzone przez firmy Phereo i Fordela.

„Serwis 3DVisionLive.com jest miejscem dla internetowej społeczności, w którym użytkownicy znajdą aplikacje i materiały dla komputerów obsługujących technologię 3D” - twierdzi Phil Eisler, kierownik generalny działu 3D Vision. „Łatwa w obsłudze witryna daje profesjonalistom i entuzjastom fotografii wgląd w przyszłość swojego zawodu i umożliwia rozwój zainteresowań materiałami trójwymiarowymi.”

Zdjęcia opublikowane w serwisie 3DVisionLive.com można przeglądać w wysokiej rozdzielczości, zarówno za pomocą urządzeń technologii NVIDIA 3D Vision jak i w trybie anaglifu (niebieskim/czerwonym). Użytkownicy 3DVisionLive.com mogą regulować dostępność albumów ze zdjęciami trójwymiarowymi, nadając im status prywatnych lub publicznie widocznych. Więcej informacji można znaleźć w witrynie: www.3dVisionLive.com.

Firma NVIDIA przedstawi serwis 3DVisionLive.com na targach CES 2011, w dniach 6-9 stycznia w Las Vegas (Stoisko # 31431 - Centrum zjazdów Las Vegas, Sala południowa 3). Oprócz samego serwisu, firma NVIDIA zademonstruje również na targach szereg nowych komputerów PC, monitorów i innych urządzeń wyposażonych technologię 3D Vision, w tym pierwszy komputer typu all-in-one ASUS ET2400XVT, który jest już dostępny w wybranych sklepach internetowych. Nowy ET2400XVT komputer jest wyposażony w 23,6-calowy ekran dotykowy z matrycą o rozdzielczości full HD (1920 x 1080), napęd Blu-ray/DVD, zaawansowany układ dźwiękowy i potężny procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 460M GPU. Dzięki tym parametrom użytkownicy nowego komputera osiągną efekt kina 3D we własnych salonach.
 

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe