agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Oferta Sony powiększa się o dwa modele: α6600 oraz α6100

Oferta Sony powiększa się o dwa modele: α6600 oraz α6100

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2019-08-28 18:15:23

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie dwóch nowych aparatów bezlusterkowych α™ (Alpha™) z matrycą APS-C — α6600 (ILCE-6600) i α6100 (ILCE-6100). Oba modele łączą niewielkie wymiary i wagę z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi Sony: bardzo wydajnym systemem AF, wysokiej jakości przetwornikiem obrazu, najnowszymi technologiami wideo i innymi. Korpus α6600, zaprojektowanydlanajbardziej wymagających fotografów i autorów filmów, będzie uniwersalnym narzędziem w różnych zastosowaniach. Model α6100 to propozycja dla osób, które poszukują aparatu z wymiennymi obiektywami do wykonywania zdjęć i nagrywania filmów o wysokiej jakości w różnych sytuacjach.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Rodzina produktów APS-C firmy Sony powiększyła się ponadto o dwa obiektywy: zmiennoogniskowy obiektyw standardowy E 16–55 mm F2,8 G i superteleobiektyw zmiennoogniskowy E 70–350 mm F4,5–6,3 G OSS, które zapewnią dodatkowe możliwości twórcze użytkownikom korpusów Sony z matrycą APS-C.

— Nasza strategia „jedno mocowanie”, mająca na celu stały rozwój systemu mocowania typu E oraz aparatów i obiektywów w pełni dostosowanych do formatu pełnoklatkowego i APS-C, pozwala nam oferować najszerszy wachlarz atrakcyjnych produktów, spośród których klienci wybiorą narzędzia najlepiej spełniające ich potrzeby — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Rynek APS-C ma dla Sony bardzo duże znaczenie. Korpusy α6600 i α6100 zostały wyposażone w najnowocześniejsze technologie i dlatego jesteśmy przekonani, że używający ich fotografowie i filmowcy będą zadowoleni z uzyskiwanych rezultatów.

Aparaty α6600 i α6100 są oparte na trzech fundamentach:24,2-megapikselowym przetworniku Exmor™ CMOS, najnowszym procesorze obrazu BIONZ X™ i układzie o dużej skali integracji stosowanym w pełnoklatkowych aparatach Sony. Ich połączenie kompleksowo poprawia jakość obrazu i działanie przy fotografowaniu i filmowaniu.

Aparaty α6600 i α6100 wyposażono w bardzo szybki system AF, ustawiający ostrość w 0,02 sekundy. 425 umieszczonych w płaszczyźnie ogniskowej pól AF wykrywających fazę pokrywa około 84% obszaru obrazowania. Ich uzupełnieniem jest 425 pól AF wykrywających kontrast. Dzięki gęstemu pokryciu rozległego obszaru system AF działa niezawodnie nawet w niekorzystnym oświetleniu. Oba aparaty pozwalają korzystać z zalet systemu „śledzenia w czasie rzeczywistym”. Wykorzystuje on najnowszy algorytm Sony, w tym oparte na sztucznej inteligencji rozpoznawanie elementów sceny, i umożliwia wyjątkowo dokładną rejestrację obiektów, również z użyciem panelu dotykowego. Nowe modele wyposażono też w najnowszą wersję systemu „Real-time Eye AF”. Ta ceniona technologia Sony rozpoznaje obiekty przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Wykrywa oczy i analizuje je w czasie rzeczywistym, a przez to zwiększa wydajność, szybkość i dokładność działania funkcji Eye AF podczas fotografowania ludzi i zwierząt. W rezultacie fotograf może skoncentrować się wyłącznie na kompozycji ujęcia.

Dbałość o detale

Kierując się opiniami użytkowników wcześniejszych modeli z matrycą APS-C, firma Sony wprowadziła w aparatach α6600 i α6100 różne udoskonalenia. Należą do nich:

 • Lepsze odwzorowanie kolorów: algorytmy zapożyczone z modeli pełnoklatkowych zapewniają naturalną reprodukcję barw, zwłaszcza odcieni karnacji
 • Wewnętrzny zapis filmów 4K o wysokiej rozdzielczości: indywidualny odczyt wszystkich pikseli w trybie Super 35mm i przesyłanie nagrań do smartfona za pomocą aplikacji Imaging Edge™ Mobile
 • Funkcja nagrywania interwałowego do tworzenia animacji poklatkowych
 • Odchylany o 180°, dotykowy wyświetlacz LCD 3,0" o rozdzielczości około 921 tys. pikseli
 • Wejście mikrofonowe umożliwiające nagrywanie czystego, wyraźnego dźwięku do filmów

α6600

W zakresie czułości ISO od 100 do 32 000 (rozszerzanym do ISO 50–102 400)

Nowyaparat α6600 odznacza się bardzo niskim poziomem szumów i niezwykle wysoką jakością obrazu, nawet przy słabym oświetleniu. Technologie reprodukcji szczegółów i strefowej redukcji zakłóceń jakościowo osłabiają szumy. Zachowują przy tym wysoką rozdzielczość, umożliwiając wierne odwzorowanie faktur i detali w cieniach.

Aparat α6600 jest też wyposażony w wiele przełomowych technologii, które cenią sobie użytkownicy wysokiej klasy pełnoklatkowych korpusów Sony. Należą do nich:

 • Wbudowany w korpus 5-osiowy system stabilizacji obrazu, pozwalający wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,0 stopni[x]
 • Najwyższa w tej klasie produktów wydajność akumulatora: α6600, będący pierwszym aparatem APS-C zasilanym z akumulatora Sony typu Z, pozwala wykonać około 720 zdjęć z użyciem wizjera i około 810 zdjęć z użyciem ekranu LCD
 • Mocna konstrukcja ze stopu magnezowego chroniąca przed pyłem i wilgocią
 • System Real-time Eye AF przy nagrywaniu filmów[xiv]. Po jego uaktywnieniu aparat dokładnie i niezawodnie utrzymuje ostrość na oku filmowanej osoby, pozwalając skupić się na samym filmowaniu. Funkcja Eye AF włącza się automatycznie, gdy za pomocą funkcji „Śledzenie dotykiem” wskazany zostanie człowiek
 • Wbudowane gniazdo słuchawkowe do podłączenia słuchawek o wysokiej jakości i precyzyjnej kontroli nagrywanego dźwięku

Nagrywanie w jakości 4Kvi

Korpus α6600 jest wyposażony w funkcję wewnętrznego nagrywania filmów 4K. W trybie Super 35mm indywidualnie odczytuje ona wszystkie piksele matrycy, w wyniku czego aparat rejestruje około 2,4x więcej danych, niż potrzeba do wygenerowania obrazu 4K (dotyczy to również modelu α6100). Nadmiarowe dane pozwalają uzyskać nadzwyczajny obraz, zapisywany w wysokiej rozdzielczości w formacie XAVC S™. Aby umożliwić szybkie tworzenie materiałów HDR, aparat jest wyposażonyw profil obrazu HLG (Hybrid Log-Gamma). Filmy nagrane z jego użyciem można wyświetlać bez korekcji na telewizorze zgodnym z HDR (HLG), uzyskując wierny obraz i dobrą widoczność szczegółów w światłach oraz cieniach.Dla użytkowników, którzy zamierzają korygować kolorystykę filmów w postprodukcji, przewidziano natomiast profile gamma S-Log3 i S-Log2.

Dostępność

 • Sprzedaż aparatów α6600 i α6100 rozpocznie się w Europie w październiku 2019 r.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe