agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Oparte na sztucznej inteligencji aktualizacje Jabra PanaCast 50 rewolucjonizują hybrydowe wideokonferencje
Jabra PanaCast 50

Oparte na sztucznej inteligencji aktualizacje Jabra PanaCast 50 rewolucjonizują hybrydowe wideokonferencje

SPRZĘT RTV / Inne / 2023-06-28 11:20:58

Jabra, lider na rynku osobistych i biurowych rozwiązań audio i wideo, ogłosił na targach InfoComm 2023 nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji dla PanaCast 50 i PanaCast 50 Room System. Spotkania hybrydowe są obecnie priorytetem dla firm, a badania Jabra* pokazują, że 80% wszystkich spotkań na świecie jest w pełni wirtualnych lub hybrydowych. Dlatego ważne jest zapewnienie pracownikom pełnego i angażującego udziału w spotkaniu, niezależnie od tego, z jakiego miejsca do niego dołączają.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Aby sprostać tym potrzebom, we współpracy z Microsoft, Jabra wprowadziła nowe aktualizacje do swojego wideo baru PanaCast 50, w tym Microsoft IntelliFrame z obsługą wielu strumieni wideo, a także funkcją rozpoznawania twarzy i głosu**. Te nowe funkcjonalności wykorzystują narzędzia sztucznej inteligencji Microsoft nowej generacji, w tym inteligentne podsumowanie spotkań w usłudze Teams Premium, rewolucjonizując tym samym doświadczenia związane ze spotkaniami.

PanaCast 50 zwiększa produktywność dzięki sztucznej inteligencji

W dobie pracy hybrydowej, organizacje dążą do zwiększenia produktywności, a współpraca Jabra z Microsoft otwiera nową erę integracyjnej i dynamicznej komunikacji. PanaCast 50 jest jednym z pierwszych inteligentnych wideo barów z Teams Rooms dla Windows, które obsługują Microsoft IntelliFrame ze wsparciem wielu strumieni wideo. Dodatkowo, dzięki możliwościom rozpoznawania głosu w Teams i funkcji transkrypcji spotkania, PanaCast 50 pozwala uczestnikom zachować tożsamość, zwiększając produktywność dzięki sztucznej inteligencji.

Dzięki inteligentnemu podsumowaniu spotkania w Teams Premium otrzymasz automatycznie generowane notatki ze spotkania, rekomendowane zadania i spersonalizowane informacje, które pomogą Ci uzyskać najistotniejsze dla Ciebie treści, nawet jeśli przegapisz spotkanie. Tymczasem Microsoft IntelliFrame udostępnia każdemu uczestnikowi w pomieszczeniu dedykowany widok z kamery, zapewniając bardziej inkluzywne doświadczenie pracy zdalnej i optymalne wrażenia z perspektywy front row podczas spotkań łączących kilka pomieszczeń.

Obie funkcje odgrywają kluczową rolę w ułatwianiu pracownikom prowadzenia bardziej produktywnych spotkań, szybszym zapoznawaniu się z głównymi tematami, porządkowaniu kluczowych punktów dyskusji i podsumowywaniu działań, tak aby cała grupa rozumiała kolejne kroki.

PanaCast 50 umożliwia dynamiczną komunikację dzięki technologii identyfikacji twarzy i głosu

Nowa funkcja obsługi wielu strumieni wideo umożliwia zdalnym użytkownikom spotkania Teams lepszy podgląd tego, kto uczestniczy w spotkaniu, dzięki trzem strumieniom wideo: pierwszy strumień to aktualny mówca, drugi strumień to poprzedni mówca, a trzeci strumień to pełny panoramiczny widok sali konferencyjnej lub pomieszczenia, dzięki czemu żadna osoba nie jest pominięta. Nadchodząca nowa funkcja rozpoznawania twarzy pozwala uczestnikom spotkania - po autoryzacji za pomocą indywidualnej rejestracji - wyświetlić ich imiona użytkownikom zdalnym na liście uczestników spotkania.

Funkcja rozpoznawania głosu - po indywidualnej akceptacji - umożliwia uczestnikom spotkania ich identyfikację w transkrypcji spotkania, co pozwala na bardziej szczegółowe inteligentne podsumowanie spotkań w przypadku użytkowników z licencją Teams Premium.

Nowa funkcja PanaCast 50 - Jabra Intelligent Meeting Space – przenosi spotkania hybrydowe na wyższym poziom. Pozwala ona użytkownikom wyznaczyć wirtualną granicę sali konferencyjnej lub pomieszczenia, tak aby osoby znajdujące się w zdefiniowanej przestrzeni były w pełni widoczne, podczas gdy osoby spoza tej granicy pozostają poza kadrem. Nowa funkcja pozwala PanaCast50 wykluczyć osoby, które nie biorą udziału w spotkaniu i są widoczne na przykład przez przeszklone ściany.

Aurangzeb Khan, Senior Vice President of Intelligent Vision Systems w Jabra mówi: "W Jabra nieustannie szukamy możliwości wykorzystania najnowocześniejszych technologii sztucznej inteligencji w celu zrewolucjonizowania spotkań hybrydowych i zdalnych. Właśnie dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe możliwości PanaCast 50 do współpracy z Microsoft Teams. Funkcje te zapewnią profesjonalistom bezpośrednie korzyści w dziedzinie produktywności, pomagając im płynnie poruszać się w świecie pracy hybrydowej, zarówno online, jak i offline".

Albert Kooiman, Senior Director, Microsoft Teams Devices Partner Engineering and Certification w Microsoft mówi: "Microsoft Teams wykorzystuje moc sztucznej inteligencji do tworzenia unikalnych doświadczeń użytkownika przed, w trakcie i po spotkaniach Teams, aby zwiększyć integrację pracowników i wspierać naturalną ich współpracę. Jabra i Microsoft ściśle współpracowały przy projekcie PanaCast 50, aby umożliwić użytkownikom, zespołom i firmom korzystanie z nowych funkcjonalności opartych na sztucznej inteligencji".

Platforma do zarządzania urządzeniami nowej generacji

Jabra chce wprowadzić ten sam poziom innowacji w zakresie zarządzania urządzeniami w ramach oferty rozwiązań do współpracy. W przypadku menedżerów IT i partnerów, zarządzanie zainstalowanymi urządzeniami jest istotnym czynnikiem decydującym o sukcesie, a klienci Jabra PanaCast nie są tu wyjątkiem. Inteligentne rozwiązania Jabra do sal konferencyjnych wymagają platformy do zarządzania, która w pełni wykorzysta wszystkie oferowane możliwości, zapewniając jednocześnie skrócenie czasu i zmniejszenie wysiłku związanego z ich obsługą. Nowa udoskonalona platforma do zarządzania ma być szeroko dostępna pod koniec tego roku.

Więcej informacji: https://www.jabra.com/panacast50            

* Według badania Jabra 2022 Hybrid Ways of Working Global Report

** Identyfikacja twarzy i głosu jest możliwa tylko pod warunkiem, że firma zdecydowała się na korzystanie z tych funkcji, a pracownicy wprowadzili do system swoje dane biometryczne.

Dostępność

Aktualizacje PanaCast 50 będą dostępne latem i jesienią 2023 roku.

Jabra PanaCast 50 Video Bar System będzie dostępny etapami, od 15 czerwca w ramach programu Early Adopter Program, a od 1 września w ramach ogólnej dostępności.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe