agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
OPPO prezentuje dwa składane smartfony podczas drugiego dnia INNO Day 2022

OPPO prezentuje dwa składane smartfony podczas drugiego dnia INNO Day 2022

GSM / Smartfony / 2022-12-15 12:22:05

OPPO zaprezentowało drugą generację swojego składanego smartfona – Find N2. Ponadto, po raz pierwszy, pokazało model Flip – OPPO Find N2 Flip. Oba urządzenia charakteryzuje lekkość, nieduży rozmiar, brak luki po złożeniu oraz topowa specyfikacja techniczna. Składane smartfony OPPO będą dostępne na chińskim rynku, natomiast w przyszłym roku model Find N2 Flip będzie dostępny na rynku globalnym. 

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

OPPO Find N2 Flip – składanie typu „flip” na wyższym poziomie

Składany smartfon OPPO Find N2 Flip jest odpowiedzią na bolączki najszybciej rozwijającego się segmentu składanych smartfonów. Po trzech latach badań, firma poradziła sobie z problemami, które dotyczyły składaków typu „flip”:

  • Największy ekran na obudowie, jaki jest dostępny w składanych telefonach typu „flip”. Zwiększa wygodę użytkowników, dzięki bardziej funkcjonalnemu wyświetlaczowi. Sprawdza się w codziennych czynnościach np. podgląd do sześciu powiadomień czy podgląd zdjęć. 
  • Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon typu „flip” z baterią wytrzymującą cały dzień pracy (o pojemności 4300mAh) wyposażony w układ MediaTek Dimensity 9000+ dbający o dużą efektywność energetyczną. 
  • Zawias drugiej generacji, z ergonomicznym designem kropli wody, zapewniający ekranowi prawie niewidoczne załamanie. 
  • OPPO Find N2 Flip – składanie typu „flip” na wyższym poziomie

Po chińskiej premierze, OPPO Find N2 Flip zadebiutuje na początku przyszłego roku na globalnych rynkach, w tym w większości krajów w Europie. Więcej informacji na temat urządzenia zostanie zaprezentowanych w momencie premiery na konkretnym rynku.

OPPO Find N2 – najlżejszy w branży poziomo składany smartfon

OPPO Find N2 jest następcą przełomowego projektu składanego smartfona OPPO – Find N, który miał swoją premierę podczas zeszłorocznego wydarzenia INNO Day. Ważący zaledwie 233 g, czarny wariant z obudową z wegańskiej skóry jest najlżejszym poziomo składanym smartfonem w branży, lżejszym nawet od niektórych tradycyjnych flagowców. Find N2 jest również bardzo smukły – po złożeniu mierzy zaledwie 14,6 mm. Dzięki połączeniu unikalnego współczynnika proporcji wewnętrznego wyświetlacza i pełnoekranowego zewnętrznego wyświetlacza odziedziczonych po swoim poprzedniku Find N, OPPO Find N2 oferuje praktyczne i intuicyjne wrażenia w codziennym użytkowaniu.

Zawias drugiej generacji „Flexion Hinge”

Dzięki zaangażowaniu inżynierów OPPO udało się stworzyć bardzo lekką i jednocześnie wytrzymałą konstrukcję. Bazując na doświadczeniach z pierwszej generacji Find N, OPPO stworzyło mniejszy i cieńszy system zawiasów dla modelu Find N2. Do stworzenia tej konstrukcji zostało wykorzystane m.in. włókno węglowe i stop o wysokiej wytrzymałości, które są stosowane w przemyśle lotniczym. „Flexion Hinge” w Find N2 jest zbudowany ze 100 komponentów – o 36 mniej niż było użytych w zawiasie poprzedniej generacji. Wraz z optymalizacją wyświetlacza i struktury wewnętrznej waga Find N2 została znacznie zmniejszona – o 42 g w porównaniu z pierwszym Find N.

Ulepszona struktura „Flexion Hinge” drugiej generacji zapewnia również o wiele mniej widoczne załamanie na ekranie w porównaniu z poprzednim Find N – załamanie wzdłuż środka wewnętrznego ekranu Find N2 jest o 67% węższe. Nowy zawias sprawia również, że w Find N2 nie widać luki, gdy urządzenie jest zamknięte.

Ekrany

Włókno węglowe zostało również wbudowane w wewnętrzny wyświetlacz Find N2, jeszcze bardziej zmniejszając wagę, a jednocześnie czyniąc go mocniejszym. Ponadto testy TUV wykazały, że Find N2 można złożyć do 400 000 razy bez uszczerbku na jakości.

Zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny wyświetlacz Find N2 mają częstotliwość odświeżania 120 Hz. Czujniki temperatury barwowej umieszczone na obu wyświetlaczach są gwarancją, że efekty wizualne dostosowują się do otoczenia z ogromną precyzją.

Wewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 7,1 cala ma szczytową jasność 1550 nitów i jest wyposażony w folię antyodblaskową. Poprawia ona widoczność na zewnątrz, zapewniając lepsze wrażenia z użytkowania dużego ekranu. Tymczasem zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 5,54 cala ma szczytową jasność 1350 nitów. Ponadto dzięki ulepszonemu zawiasowi „Flexion Hinge” drugiej generacji, ramka zewnętrznego wyświetlacza została zmniejszona o 47% w porównaniu do poprzedniej generacji modelu Find N.

Wysoka wydajność i wszechstronny aparat

Dzięki układowi Snapdragon® 8+ Gen 1, obsłudze 5G, baterii o pojemności 4520 mAh i SUPERVOOCTM 67 W, Find N2 jest jednym z najlepiej wyposażonych i najszybciej ładujących się składanych smartfonów dostępnych na rynku.

Find N2 został wyposażony w potrójny aparat z tuningiem Hasselblada i autorskim NPU dedykowanym do przetwarzania obrazu – MariSilicon X. Natomiast dzięki możliwości używania tego aparatu w tzw. „FlexForm”, czyli składając go, sprawdzi się w zdjęciach selfie czy nawet w warunkach sesji studyjnej (możliwość podglądu).

Główny obiektyw w aparacie ma rozdzielczość 50 MP i matrycę Sony IMX890. Ultraszerokokątny 48 MP może być również używany jako makro, a teleobiektyw 32 MP RGBW 2x, redukuje szumy, zapewniając lepsze portrety i zoom.

ColorOS skrojony pod składany ekran z trybem „FlexForm”

Dla urządzenia OPPO Find N2 została stworzona specjalna wersja systemu operacyjnego bazująca na ColorOS13 oraz integrująca najlepsze funkcje Android 13 m.in. dzięki temu postał tryb „FlexForm”, który wzbogaca korzystanie z rozłożonego urządzenia.

OPPO udoskonaliło obsługę dzielonego ekranu, w tym gest podziału ekranu za pomocą dwóch palców, który można było stosować w modelu Find N. Przesunięcie dwoma palcami w dół pośrodku 7,1-calowego wewnętrznego ekranu szybko i łatwo aktywuje widok podzielonego ekranu, przez co można w pełni wykorzystać możliwości dużego wyświetlacza.

W dzielonym widoku ekranu można łatwo zrobić zrzut ekranu jednej lub obu aplikacji. Proste przesunięcie trzema palcami w dół po lewej lub prawej stronie spowoduje zrzut ekranu tej aplikacji, a przesunięcie trzema palcami w dół pośrodku „przechwyci” cały widok podzielonego ekranu.

Aby jak najlepiej wykorzystać tryb „FlexForm”, OPPO stworzyło również specjalną przestrzeń tzw. FlexForm Space dla Find N2. Wystarczy wygiąć urządzenie na jedną sekundę. Pojawią się tam ostatnio używane aplikacje, filmy czy muzyka. Ponadto Find N2 może zmienić się w mini laptopa, gdzie na górnym ekranie można np. oglądać film, a z dolny traktować jako trackpad.

Dostępność i cena

Cena OPPO Find N2 za wersję 12GB+256GB wyniesie 7999 juanów, natomiast wersja 16GB+512GB kosztować będzie 8999 juanów. 

Natomiast OPPO Find N2 Flip w Chinach będzie można kupić w trzech wariantach: 8GB+256GB w cenie 5999 juanów, 12GB+256GB za 6399 juanów, 16GB+512GB za 6999 juanów. 

Więcej informacji na temat dostępności oraz ceny Find N2 Flip w Europie będzie podane w późniejszym terminie.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe