Oprogramowanie, które zaskakuje możliwościami - nowy Flow!Works do tablic interaktywnych!
Dobre tablice interaktywne posiadają przede wszystkim dobre oprogramowanie, które daje szerokie możliwości i zapewnia komfort pracy nauczyciela. Takim oprogramowaniem może pochwalić się Qomo - producent, który wprowadził w tym roku tablicę Qomo QWB200-PS - ze specjalną powierzchnią - nie tylko odporną na uszkodzenia, ale także suchościeralną i magnetyczną.
Najnowsze Qomo Flow!Works rozpoznaje pismo i daje niezliczone możliwości tworzenia interaktywnych zajęć dzięki bogatej galerii gotowych obrazów. Użytkownicy tablic Qomo mogą bezpłatnie pobrać najnowsze oprogramowanie ze strony www.multimediawszkole.pl.
Już teraz tablice Qomo z najnowszym Flow!Works posiadają cały szereg wbudowanych narzędzi do wykorzystania na konkretnych przedmiotach. Nauczyciele fizyki z pewnością docenią gotowe wózki i równie pochyłe oraz inne obiekty, które wystarczy przeciągnąć na ekran i dostosować ich parametry. Gotowe wykresy obrazujące siły działające na te obiekty i prawdziwy ruch. Nie trzeba niczego rysować - można skorzystać z gotowych narzędzi i nanosić elektroniczne notatki. Funkcja chwytania i przesuwania obszaru roboczego za pomocą dłoni, dostępna bez konieczności uruchamiania dodatkowych funkcji, daje możliwość uzyskania dodatkowego miejsca na tablicy, bez konieczności ścierania.. Zabezpieczenie przed utratą danych np. w razie przerwy w dostawie prądu, zapewnia funkcja auto-zapisu. Oprogramowanie nie tylko rozpoznaje narysowane figury geometryczne - nadając im idealne kształty, ale też odręczne pismo (m.in. w języku polskim) i gesty wykonywane na tablicy. Do dyspozycji mamy interaktywne narzędzia takie jak m.in. linijka, ekierka, kątomierz, czy cyrkiel.
Jedną z bardzo atrakcyjnych funkcji Qomo Flow!Works jest możliwość tworzenia profili tak, aby każdy nauczyciel logujący się na komputerze miał swój własny zestaw najczęściej wykorzystywanych narzędzi - bez konieczności ciągłego poszukiwania.
Qomo Flow!Works to wiele ciekawych możliwości:
- Rozpoznawanie pisma odręcznego (m.in. w języku polskim)
- Dzięki tej funkcji osoby z mniej czytelnym charakterem pisma nie muszą się obawiać, że ktoś nie odczyta ich notatek na tablicy. Program automatycznie przekształci pismo odręczne na czytelne czcionki komputerowe.
- Rozpoznawanie narysowanych odręcznie kształtów i przekształcanie ich na figury geometryczne
- Przekształcanie nie zawsze precyzyjnych, ręcznie narysowanych kształtów np. kwadrat, trójkąt, strzałka itp. na dokładne figury geometryczne.
- Baza figur geometrycznych
- Pozwala na łatwe wstawianie figur oraz brył geometrycznych do prezentacji
- Ułatwienie na zajęciach matematyki. Proste wstawianie figur płaskich i trójwymiarowych na tablicy bez konieczności rysowania ich.
- Zmiana kolorów tła, wstawianie różnych wzorów tła z zewnętrznej bazy grafik
- Różne wzory tła umożliwiają dostosowanie tablicy do danego przedmiotu np. matematyka - kartka w kratkę, j. polski - kartka w linię, muzyka - kartka do nut, itp.
- Dodatkowe narzędzia i grafiki ułatwiające naukę matematyki, chemii, fizyki i języka angielskiego
- Wbudowane grafiki i narzędzia ułatwiające szybkie przygotowanie interesujących zajęć bez dużego nakładu pracy.
- Interaktywne narzędzia do geometrii - linijka, ekierka, kątomierz, cyrkiel
- Dzięki nim można prowadzić klasyczne zajęcia, rysować używając typowych narzędzi do kreślenia.
- Możliwość selektywnego ujawniania informacji umieszczonych na ekranie
- Korzystając z wirtualnej kurtyny lub reflektora możemy zasłonić część tablicy i odsłaniać wybrane elementy w celu skupienia uwagi uczniów.
- Wstawianie plików wykonanych w technologii Flash, plików graficznych, animacji i filmów z wewnętrznej bazy
- Możliwość urozmaicenia prezentacji na tablicy poprzez dodanie np. ruchomych obiektów, filmów czy też zdjęć.
- Rozbudowane możliwości edycji obiektów
- Łatwa, nie wymagająca skomplikowanych operacji, edycja naniesionych notatek, obrazków i obiektów.
- Rozpoznawanie gestów wykonanych na tablicy
- Intuicyjna obsługa podstawowych funkcji tablicy przy wykorzystaniu gestów. Przykładowo gest zamazywania obiektu skutkuje usunięciem go, gest wykonania strzałki w prawo to przejście do następnego slajdu itp.
- Praca w 3 trybach: okna, ramki i pełnoekranowym
- Tryb okna jest znakomitym ułatwieniem dla nowych użytkowników. Wygląd aplikacji przypomina typowe okno w systemie Windows.
- Sterowanie komputerem przy pomocy tablicy interaktywnej
- Dostęp do wszystkich aplikacji na komputerze i ich obsługa przy użyciu tablicy interaktywnej.
- Funkcja automatycznego zapisywania pliku co zadany interwał czasu
- Dla bezpieczeństwa, jeśli zapomnimy zapisywać kolejne zmiany w pliku prezentacji, program uczyni to za nas - co zadany okres czasu zapisze plik na dysku.
- Funkcja chwytania i przesuwania obszaru roboczego za pomocą dłoni dostępna bez konieczności uruchamiania dodatkowych funkcji
- Bardzo przydatna funkcja, umożliwiająca łatwe przesuwanie obrazu na tablicy. Dzięki temu nauczyciel pracując na górnej części powierzchni tablicy może w prosty sposób przesunąć obraz niżej udostępniając go do edycji niższym dzieciom.
- Możliwość modyfikowania zawartej w oprogramowaniu tablicy bazy obiektów poprzez dodawanie własnych obiektów oraz porządkowanie ich w drzewiastej strukturze katalogów i podkatalogów
- Możliwość korzystania z własnej, wcześniej przygotowanej bazy obiektów, dzięki czemu nie jesteśmy ograniczeni do zestawu obiektów dostarczonych przez producentach.
Tablica Qomo QWB200-PS dostępna w cenie 5.999 PLN brutto