agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Oszczędna lodówka – co to oznacza?

Oszczędna lodówka – co to oznacza?

DUŻE AGD / Lodówki i zamrażarki / 2019-08-05 12:39:22

Sprzęty gospodarstwa domowego zużywają bardzo dużo energii. Szczególnie te, które podłączone są do prądu 24 godziny na dobę. Dlatego podczas wymiany starego modelu na nowy, warto zwracać uwagę zarówno na klasę energetyczną, jak i inne funkcje, które pomogą ograniczyć ilość zużywanej energii i zaoszczędzić.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Klasa energetyczna

Nikt nie lubi wysokich rachunków za prąd. Wymieniając sprzęt na nowy, warto zwracać uwagę na klasę energetyczną. Pamiętaj, że lodówka pracuje przez cały rok – 24 godziny na dobę – a każda sekunda jej pracy to potencjalne oszczędności dla twojego portfela. Lodówka z klasą A++, taka jak chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca FK3556.4GBDFZAA marki Amica, zużywa aż o 21% energii mniej niż urządzenie z klasą A+. Ograniczając pobór prądu, troszczysz się też o środowisko. Ekonomia i ekologia w jednym.

Nowoczesna konstrukcja

Technologia Total NoFrost (w modelu FK3556.4GBDFZAA) zapewnia stałą kontrolę poziomu wilgotności zarówno w chłodziarce jak i zamrażarce, co oznacza brak szronu w środku. Nie ma potrzeby rozmrażania. Total NoFrost to także większa higiena i dłuższa świeżość produktów, bo stała temperatura w całej lodówce ogranicza do minimum ryzyko rozwoju bakterii. Inna technologia dzięki której rozmrażanie będzie proste jak nigdy dotąd to FrostControl (model FK3015.4UTX). Funkcja ta sprawi, że lód nie osadzi się między szufladami a czyszczenie i rozmrażanie urządzenia będzie wyjątkowo łatwe i szybkie. To zasługa unikalnego usytuowania parownika w ścianie zamrażalnika. FrostControl to nie tylko mniej obowiązków, ale więcej higieny i przestrzeni.

Użyteczne funkcje

Funkcja Wakacje w lodówkach Amica pozwoli Ci na przełączenie chłodziarki w tryb oszczędny wtedy, gdy planujesz dłuższą nieobecność w domu. Utrzyma się w niej odpowiednio niska temperatura, dlatego unikniesz brzydkich zapachów, które mogą powstawać po wyłączeniu lodówki na dłuższy czas. Zużycie energii będzie też zauważalnie niższe niż przy normalnym trybie chłodzenia. Na co dzień również nie chcesz przepłacać za zużywaną energię? Funkcja Eco automatycznie ustawi temperaturę w chłodziarce na 4°C, a w zamrażarce na -18°C – to optymalne warunki dla chłodzenia i zamrażania przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii.

Wszystkie funkcje, o które zadbali projektanci najnowszych lodówek Amica, sprawiają, że domowa codzienność stanie się przyjemniejsza, a rachunki zauważalnie niższe. Oszczędzanie i troska o środowisko w jednym.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe