agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Pakowanie na miarę Oscara – dobierz idealną folię stretch

Pakowanie na miarę Oscara – dobierz idealną folię stretch

MAŁE AGD / Produkty dla gastronomii / 2020-04-17 10:36:20

Folia stretch jest niezastąpiona podczas pakowania ładunków paletowych. Zapewnia stabilizację i zabezpieczenie towarów podczas transportu oraz magazynowania. W ofercie RAJA dostępne są różne rodzaje tego typu folii, w tym wersja ekologiczna – absolutna nowość na rynku, czyli folia bardzo wysokiej jakości wykonana w 80% z recyklingu.

Folia stretch jest powszechnie wykorzystywana do pakowania ładunków paletowych, a następnie ich transportowania i magazynowania. Z uwagi na swoją rozciągliwość umożliwia szybkie i skuteczne zabezpieczenie wszelkiego rodzaju towarów. Ma dobrą przyczepność, więc można używać jej do owijania przedmiotów o warunkami atmosferycznymi, takimi jak opady i wilgoć, zanieczyszczeniami – pyłem i kurzem oraz porysowaniem, niepożądanym otwarciem i kradzieżą. Używana jest również do stabilizacji przesyłek umieszczonych na paletach, by nie przemieszczały się podczas transportu. Jej stosowanie nie wymaga użycia żadnych urządzeń nietypowych rozmiarach i kształtach. Folia do pakowania stretch zapewnia ochronę przed– jest to folia ręczna.  

Folia stretch RAJA jest wykonana z trójwarstwowej folii polietylenowej, dzięki czemu jest odporna na rozerwanie, przecięcie i przebicie. Jest bardzo elastyczna, co powoduje, że owijanie jest szybkie i proste. Strona wewnętrzna jest klejąca, dzięki czemu folia ściśle przylega do owijanych przesyłek.

W ofercie RAJA znaleźć można różne rodzaje folii stretch, dopasowane do konkretnych potrzeb, w tym m.in.: przezroczystą, kolorową, folię czarną, folię typu blown czy folię maszynową. Folie te mogą być używane ręcznie, a także nadają się do owijarek i urządzeń paletujących. Dostępna jest także folia do pakowania w wersji eko, czyli folia pre-stretch oraz zupełna nowość na rynku - folia typu cast – wykonana w aż 80% z recyklingu.

Folia stroetch typu cast

Jest to folia wykonana w aż 80% z recyklingu, dzięki czemu jest ekologiczna, a przy tym tak samo skuteczna jak folia do pakowania standardowa. Jest elastyczna i odporna na rozdarcie. Zapewnia optymalną stabilizację ładunków podczas transportu magazynwania. Służy do owijania jednorodnych 

ładunków. Ma klejącą stronę wewnętrzną. Jej odwijanie jest szybkie i ciche. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – zielona przezroczysta oraz folia czarna nieprzezroczysta.

Jest to absolutna nowość na rynku opakowań. Jedyną firmą, która ma ją w swojej ofercie jest RAJA. Nie dość, że jest wykonana w aż 80% z recyklingu, to dodatkowo jest to folia bardzo dobrej jakości – jest tak samo skuteczna jak tradycyjna folia. Produkt ten został wyróżniony we Francji – został zwycięzcą kategorii „Transformation”, nagrody za innowacyjność opakowań przyznawanej przez firmę G.I.S.I.

Folia stretch typu cast nieprzezroczysta

Folia do pakowania nieprzezroczysta zapewnia dyskrecję przesyłki – wystarczy 3 razy owinąć ładunek, by zamaskować zawartość i tym samym zabezpieczyć go przed kradzieżą. Przy tym ułatwia identyfikację ładunków, gdyż jest dostępna w 3 kolorach – jako folia biała, niebieska i folia czarna. Jest wykonana z trójwarstwowej folii polietylenowej. Ma klejącą stronę wewnętrzną.

Folia stretch typu blown

Jest wykonana z polietylenu rozciągniętego w technologii rozdmuchu typu blown. Folia ta jest bardzo odporna na rozdarcie, gdyż jest rozciągliwa do 150% w dwóch kierunkach. Przy tym jest samoprzylepna, dzięki czemu ładunek jest świetnie stabilizowany i to nawet taki o ostrych krawędziach. Jest także odporna na niskie temperatury. Ma klejącą powierzchnię wewnętrzną.

Folia pre-stretch

Jest to folia wstępnie rozciągnięta, dzięki czemu jest ekologiczna i ekonomiczna. Jest dwa razy cieńsza niż tradycyjna folia do pakowania oraz bardzo wydajna – wstępne rozciągnięcie zapewnia doskonałą stabilizację ładunku, przy czym folia zachowuje stałą jakość podczas owijania. Jest łatwa w użyciu – wstępne rozciągnięcie nie wymaga użycia dużej siły. Ma klejącą powierzchnię wewnętrzną. Jest folią ekologiczną, gdyż jej użycie zmniejsza produkcję odpadów, gdyż można wykorzystać mniejszą jej ilość niż w przypadku tradycyjnej folii.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe