agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Panasonic GH3, aparaty FT5 i karty pamięci SDHC uhonorowane prestiżowymi globalnymi nagrodami branżowymi TIPA

Panasonic GH3, aparaty FT5 i karty pamięci SDHC uhonorowane prestiżowymi globalnymi nagrodami branżowymi TIPA

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2013-05-07 10:58:00

Panasonic otrzymał trzy nagrody TIPA 2013, powszechnie uważane za jedne z najbardziej pożądanych wyróżnień fotograficznych na całym świecie. Panasonic LUMIX DMC-GH3 został wyróżniony w kategorii "Najlepszy aparat profesjonalny CSC”, Panasonic LUMIX DMC- FT51 zdobył pierwsze miejsce jako "Najlepszy aparat kompaktowy odporny na wstrząsy", a karty pamięci z serii Panasonic SDHC Gold, Silver oraz Blue zdobyły nagrodę jako "Najlepszy nośnik do przechowywania obrazów”.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Ireneusz Smaga, Prezes Panasonic w Polsce i krajach bałtyckich, powiedział:

„Bardzo cieszą nas tegoroczne wyróżnienia TIPA dla modeli Lumix GH3, Lumix FT5 oraz dla referencyjnych kart SD Panasonic. Od 2008 r., kiedy wprowadziliśmy pierwszy jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy Lumix G1, rynek aparatów systemowych wzrósł wraz z nowym systemem Mikro Cztery Trzecie, a my odnieśliśmy wielki sukces przyciągając zarówno profesjonalistów, jak i początkujących użytkowników. Aparaty systemowe z wymienną optyką Lumix G łączą kompaktowe rozmiary z najwyższą jakością zdjęć, a linia GH jest przeznaczona w szczególności dla filmowców. Wchodząc dziesięć lat temu na rynek aparatów kompaktowych, zostaliśmy jednym z najnowszych konkurentów na tym rynku, dlatego docenienie jakości naszych wytrzymałych aparatów kompaktowych to dla nas prawdziwy zaszczyt. Jednocześnie jestem przekonany, ze model Lumix FT5 sprosta najwet najwyższym wymaganiom użytkowników.”

LUMIX DMC-GH3

[[[zdjecie,10661,prawa]]]Panasonic LUMIX DMC-GH3, aparat dla oddanych fotografii chcących wkroczyć na kolejny poziom zaawansowania z przenośnym aparatem z wymienną optyką, został nazwany "Najlepszym aparatem profesjonalnym CSC" zaraz po Panasonic LUMIX DMC-GX1, który został nagrodzony w zeszłym roku tytułem "Najlepszy zaawansowany kompaktowy aparat systemowy”.

Rzecznik jury TIPA powiedział:

"16 megapikselowy sensor Live MOS w aparacie Panasonic Lumix DMC-GH3 oferuje czułość aż do ISO 12800 przy zmianie do +1EV. Zaawansowane filtrowanie i tłumienie szumów oraz nowo zaprojektowany filtr dolnoprzepustowy zapewnia lepszą jakość fotografii robionych w słabym oświetleniu. Wykorzystując kontrast AF, aparat oferuje lepszą wydajność AF oraz szybszy rozruch i mniejsze opóźnienie migawki. Pełny, 3-calowy wizjer Live View w formacie 16:9 ma znakomite 1744k punktów, jest też tylni ekran OLED (180 stopni w poziomie i 270 stopni w pionie). Pełna, odlewana ze stopu magnezu ramka oraz wodo- i pyłoszczelne osłony uzupełniają imponującą specyfikację techniczną.”

LUMIX DMC-FT5

[[[zdjecie,10660,prawa]]]Panasonic LUMIX DMC-FT5, aparat dla odważnego fotografa wymagającego najwyżej odporności przy robieniu zdjęć i nagrywaniu sekwencji wideo, został nazwany “Najlepszym aparatem kompaktowym odpornym na wstrząsy” po Lumix DMC-FT3, który zwyciężył w tej kategorii w 2011 roku.

Rzecznik jury TIPA powiedział:

"Wodoszczelny do głębokości 13 metrów (43 stóp), wstrząsoodporny przy upadku z wysokości 2 metrów (6,6 stóp), odporny na ciśnienie odpowiadające naciskowi 100 kg (220 lbs) i na mróz do -10C (14F), 16.1 megapikselowy Panasonic FT5 jest doskonałym przykładem dzisiejszej kategorii outdoorowych i wytrzymałych kompaktów. Wideo można nagrywać w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080, AVCHD) z wykorzystaniem przechwytywania dźwięku Dolby Digital. Obiektyw Leica DC VARIO-ELMAR (ekwiwalent 28-128mm) zapewnia wysokiej jakości podgląd na 3-calowym wyświetlaczu LCD. Zgodnie z trendem "łączności", aparat ma połączenie WiFi na „jeden dotyk”, które pozwala na zdalne uchwycenie obrazu za pomocą aplikacji "Panasonic Image App". Pozwala to również na oznaczanie zdjęć przy użyciu funkcji GPS.”

Karty pamięci z serii Panasonic SDHC Gold, Silver i Blue

[[[zdjecie,10662,prawa]]]Rodzina kart pamięci Panasonic SDHC Gold, Silver i Blue, które umożliwiają użytkownikom uchwycenie i zapisywanie wszystkich ważnych momentów, wygrała w kategorii "Najlepsze fotograficzne nośniki pamięci".

Rzecznik jury TIPA skomentował:

"Rodzina kart pamięci SDHC Panasonic Gold, Silver i Blue oferuje użytkownikom możliwość dopasowania ich możliwości finansowych i aparatu do zastosowań karty pamięci oraz potrzeb. Na przykład karty z serii SDHC Gold są dostępne w rozmiarze do 32GB i są oznaczone 10 klasą szybkości, do 90MB/s odczytu i 45MB/s zapisu, poza modelem 8GB, który charakteryzuje 25MB/s zapisu. Seria kart SDHC Silver, dostępna do rozmiaru 32GB, jest oznaczona 10 klasą szybkości z osiągami rzędu 20MB/s. Seria kart Blue jest oznaczona 4 klasą szybkości z prędkością odczytu 15MB/s i jest dostępna w rozmiarze do 16GB.”

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe