agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Panasonic LUMIX GH5

Panasonic LUMIX GH5

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Lustrzanki cyfrowe / 2016-09-19 14:01:02

Firma Panasonic przedstawia LUMIX GH5, pierwszy na świecie bezlusterkowy aparat cyfrowy (DSLM) z wymiennymi obiektywami umożliwiający nagrywanie płynnych i precyzyjnych (4K 60p/50p) filmów wiernie odwzorowujących rzeczywistość (tryb 4:2:2 10-bitowy 4K). Ten aparat wysokiej klasy to urządzenie o wyjątkowych parametrach przeznaczone dla profesjonalnych fotografów, filmowców i twórców hybryd zdjęciowo-filmowych.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Nowy LUMIX GH5 będzie dostępny na rynku w pierwszej połowie 2017 r. Wyposażony jest w nową funkcję firmy Panasonic „6K PHOTO” pozwalającą zapisać zdjęcie w rozdzielczości odpowiadającej 18 megapikselom wyodrębnione z filmu w rozdzielczości Ultra HD — ok. 9-krotnie wyższej niż Full HD.

Firma Panasonic zapowiada także wprowadzenie nowej serii obiektywów LEICA DG VARIO-ELMARIT F2.8-4.0. Zapowiedzi te ukazują zaangażowanie firmy Panasonic na rzecz ciągłego kształtowania najwyższych wartości oraz promowanie nowej kultury fotografii i produkcji filmowej poprzez tworzenie najnowszej generacji produktów i funkcji.

Zaangażowanie na rzecz innowacyjności

Aparat LUMIX GH5 umożliwi twórcom łatwe i stylowe realizowanie kreatywnych koncepcji. Będzie też stanowić potwierdzenie zaangażowania firmy Panasonic w opracowywanie niezrównanych produktów i funkcji, zaspokajających nowe potrzeby w fotografii i w filmie. Firma Panasonic z zaangażowaniem opracowuje nowe aparaty cyfrowe pod hasłem „nowa kultura fotograficzna w erze cyfrowej”. W 2008 r. firma wprowadziła na rynek pierwszy na świecie cyfrowy aparat bezlusterkowy (DSLM), DMC-G1, a w 2009 r. pierwszy na świecie aparat DMC-GH1 umożliwiający nagrywanie wideo w jakości Full HD.

Swoboda i łatwość profesjonalnego, uniwersalnego filmowania w jakości 4K

Wprowadzony w 2014 r. aparat LUMIX DMC-GH4 został bardzo pozytywnie oceniony i był pierwszym aparatem umożliwiającym nagrywanie wideo w jakości 4K 30p/25p. Na bazie sukcesu poprzednika stworzono model LUMIX DMC-GH5, który jako pierwszy udostępni nowe możliwości: nagrywanie wideo 4K o parametrach 60p/50p i 4:2:2/10 bitów w jakości 4K 30p/25p.

Te wyjątkowe możliwości będą dostępne za pośrednictwem kompaktowego, lekkiego aparatu, z którego będzie można korzystać w dowolnym miejscu. Dzięki niezrównanym parametrom nagrywania wideo przez aparat LUMIX GH5 firma Panasonic zamierza podnieść swój status w branży produkcji filmowej.

Nowy wymiar doskonałości fotograficznej

Aparat LUMIX DMC-GH5 stanowi zasadniczy krok naprzód znanej funkcji „4K PHOTO”, która zmieni się w „6K PHOTO”. Nowa funkcja posłuży do wyodrębniania kadru z filmu Ultra HD (nagranie wideo 4:3 lub 3:2) o rozdzielczości ok. 9-krotnie wyższej niż Full HD.

Cichy i dyskretny aparat LUMIX GH5, z szybkim nastawianiem ostrości pozwalającym uchwycić ulotne momenty, pozwoli fotografom wykorzystać możliwości długotrwałego fotografowania z dużą szybkością klatek. Warte zapamiętania chwile będzie można zapisać jako piękne zdjęcia w wyższej rozdzielczości odpowiedniej do drukowania w dużym rozmiarze. Ta możliwość wynika z zasadniczego zwiększenia rozdzielczości z odpowiednika 8 megapiksela (4K PHOTO) do 18 megapikseli (6K PHOTO).

Nowa seria obiektywów LEICA DG VARIO-ELMARIT F2.8-4.0

Aparat LUMIX DMC-GH5 zostanie zaprezentowany na targach Photokina 2016 wraz z nową serią obiektywów LEICA DG VARIO-ELMARIT F2.8-4.0. W skład serii obiektywów LEICA DG VARIO-ELMARIT F2.8-4.0, charakteryzujących się zarówno świetnymi parametrami, jak i kompaktowymi rozmiarami, wejdzie nowy standardowy obiektyw 12-60 mm z zoomem i szerokokątny obiektyw 8-18 mm.

źródło: panasonic/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe