agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin

Panasonic na IFA 2012 - plazmowy wyświetlacz 3D

SPRZĘT RTV / Inne / 2012-08-29 20:08:16

Firma Panasonic stworzyła Interaktywny System Multi-view 3D i plazmowy wyświetlacz 3D, który nie wymaga używania okularów. Oba systemy zostaną zaprezentowane w kategorii B2B jako nowe rozwiązania 3D dla firm.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Technologie emisyjne i inne związane z przetwarzaniem obrazu przeszły długą ewolucję od ekranów czarno-białych do kolorowych, od rozdzielczości standardowej do wysokiej zanim osiągnęły tak wysokie poziomy jakości audio-wizualnej. Obecnie firma Panasonic pracuje nad wprowadzeniem tej ewolucji na nowy poziom realistycznej, wciągającej komunikacji, tworząc technologie przetwarzania obrazu w wysokiej rozdzielczości i 3D. Na swoim stanowisku firma Panasonic przedstawi nowo opracowany Interaktywny System Multi-view 3D, który umożliwia użytkownikowi sterowanie obrazem przy użyciu panelu dotykowego oraz wyświetlanie materiałów w takim rozmiarze i pod takim kątem, jaki mu odpowiada. System może precyzyjnie wyświetlać obrazy 3D bez wrażenia zniekształceń, wykorzystując pełen potencjał ekspresji wysokiej jakości wideo w 3D. Oprócz tego firma Panasonic wystawi również swój 103-calowy, plazmowy wyświetlacz 3D niewymagający korzystania z okularów — największy na świecie model odtwarzający wideo 3D w wysokiej rozdzielczości z bardzo niewielką morą lub przenikiem w porównaniu z innymi takimi systemami. Oczekuje się, że oba systemy 3D będą używane w wielu różnych branżach.

Najważniejsze informacje o nowych systemach

Interaktywny System Multi-view 3D

Interaktywny System Multi-view 3D optymalnie wykorzystuje specjalną charakterystykę 3D, aby wyświetlić bogatą teksturę obiektu. Użytkownik może sterować obrazem obiektu ujętym pod wieloma kątami przy użyciu panelu dotykowego, a tym samym wyświetlać obiekt pod wybranym przez siebie kątem w rozdzielczości Full HD 3D. System 3D precyzyjnie wyświetla kształt i głębię obrazu trójwymiarowego niezależnie od współczynnika powiększenia, a obrazy w wysokiej rozdzielczości są wyświetlane z dużą szybkością. Wyświetlacz migawkowy jest w stanie dokładnie odzwierciedlić kolor i teksturę obiektów.

Przykłady zastosowań:

  • Jako archiwum w galeriach sztuki i muzeach lub jako wirtualna galeria.
  • Jako wysokiej jakości katalog podczas aukcji lub w usługach zakupów internetowych.
  • Jako system edukacji medycznej, który może wyświetlać obrazy 3D anatomii.

Największy na świecie plazmowy wyświetlacz 3D niewymagający okularów

Obrazy 3D wyświetlane na największym na świecie, 103-calowym wyświetlaczu plazmowym, który nie wymaga używania okularów, wyglądają naprawdę imponująco. Może on wyświetlać zdjęcia w wyższej rozdzielczości i jakości niż obecne wyświetlacze 3D z barierą paralaksy. Dzięki zastosowaniu paneli plazmowych 4K2K można wyświetlać obrazy 3D w wysokiej rozdzielczości równoważnej HD, a dzięki użyciu nowo opracowanej bariery efekty mory i przeniku zostały zredukowane o około połowę w porównaniu z poprzednimi systemami 3D bez okularów.

Przykłady zastosowań:

  • Do cyfrowych systemów informacyjnych (digital signage) 3D, gdy użycie okularów 3D jest niepraktyczne.
  • Jako przykuwający uwagę sprzęt pokazowy 3D w dziedzinach projektowania samochodów i wnętrz.

W 2008 r. firma Panasonic zaprezentowała pierwszy na świecie system kina domowego 3D z telewizorem plazmowym i odtwarzaczem dysków Blu-ray Disc, jeszcze zanim w lutym 2009 r. stworzyła Panasonic Hollywood Laboratory Advanced Authoring Center (PHL-AC) — jednostkę zajmującą się masteringiem hollywoodzkich filmów 3D na dyskach Blu-ray Disc. W 2010 r. była liderem branży pod względem udostępniania serii telewizorów obsługujących 3D, odtwarzaczy dysków Blu-ray Disc oraz kamer, pomagając w stworzeniu zupełnie nowego rynku dla tych technologii. Dzięki wsparciu technicznemu firmy Panasonic tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Londynie jako pierwsze w historii były nadawane w 3D. Firma nieustannie udoskonala swoje technologie 3D i przewodzi branży, proponując nowe pomysły i wartości.

Panasonic opracowuje również inne wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, aby zapewnić wrażenia większego realizmu podczas oglądania. W tym roku pracuje z japońską telewizją państwową Japan Broadcasting Corporation (NHK), aby wspólnie stworzyć 145-calowy wyświetlacz plazmowy do nowej generacji systemu emisji o ultrawysokiej rozdzielczości — SUPER Hi-VISION. Oprócz tego Panasonic opracowuje najmniejszy na świecie 20-calowy panel LCD 4K2K IPSα.

źródło: panasonic/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe