agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Panasonic prezentuje nowe systemy kina domowego

Panasonic prezentuje nowe systemy kina domowego

SPRZĘT RTV / Kina domowe / 2011-02-27 12:10:00

Firma Panasonic zapowiedziała wprowadzenie na rynek dwóch nowych systemów kina domowego 3D z obsługą rozdzielczości Full HD i standardu Blu-ray Disc, w których zastosowano zaawansowane technologie umożliwiające odtwarzanie kinowego dźwięku przestrzennego i obrazu 3D o doskonałej jakości. Nowe modele charakteryzują się ponadto konwersją z 2D na 3D, obsługą bezprzewodowej sieci LAN, stacją dokującą Universal Dock dla urządzeń iPod/iPhone i zgodnością z komunikatorem Skype*.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Nowe modele SC-BTT770 i SC-BTT270 gwarantują doskonałą jakość dźwięku 5.1, który idealnie uzupełnia dynamiczny obraz 3D. Technologia Cinema Surround Plus firmy Panasonic, opracowana w celu perfekcyjnego odwzorowania kinowego dźwięku przestrzennego charakteryzuje się naturalnym, czystym dźwiękiem przestrzennym i ulepszonymi efektami przestrzennymi z góry i wokół dzięki wirtualnym głośnikom zlokalizowanym nie tylko w kierunku poziomym, lecz także pionowym. Nowe systemy z funkcją odtwarzania 3D w rozdzielczości Full HD charakteryzują się wspaniałym, wypełnionym detalami obrazem 3D ze spektakularnymi efektami oraz zwiększoną głębią i blaskiem, umożliwiając jednocześnie użytkownikowi dostosowanie obrazu do własnych preferencji. Konwersja z 2D do 3D umożliwia odtwarzanie filmów zapisanych na płytach DVD i Blu-ray w wersji trójwymiarowej. W ten sposób można w jeszcze większym stopniu cieszyć się dotychczasową kolekcją filmów 2D.

Model SC-BTT770 wyposażony został w subwoofer z wyjściem skierowanym w dół, z którego dźwięk wydostaje się spod kolumny głośnikowej i odbija się od podłogi, przez co staje się znacznie donośniejszy. Najbardziej zaawansowany model obsługują komunikator Skype, za pomocą którego użytkownicy mogą komunikować się z przyjaciółmi i rodziną na całym świecie - jedynym warunkiem jest kompatybilny telewizor. Podczas nieobecności w domu, wygodna funkcja automatycznych komunikatów wideo odbiera połączenia przychodzące i nagrywa wiadomości wideo poczty głosowej. Oprócz wyjścia HDMI, SC-BTT770 ma dodatkowo dwa wejścia HDMI, które umożliwiają podłączenie konsoli do gier i dekodera. Wejścia te obsługują funkcję przekazywania sygnału HDMI w trybie gotowości, przez co sygnały z podłączonych urządzeń docierają do gniazda wyjściowego nawet wtedy, gdy system kina domowego jest wyłączony.

Mimo eleganckiego i ultrakompaktowego urządzenia głównego, oba nowe systemy są wyposażone we wbudowaną stację dokującą Universal Dock dla urządzeń iPod/iPhone**. W ten sposób użytkownicy mogą odtwarzać muzykę i pobrane filmy oraz delektować się wysokiej jakości dźwiękiem z urządzenia iPod lub iPhone. Uniwersalna stacja dokująca umożliwia także podłączenie źródeł dźwięku przez wejście cyfrowe, co zapobiega pogorszeniu jakości odtwarzanej muzyki. W ten sposób, użytkownicy mogą słuchać ulubionych utworów z odtwarzacza iPod przy zachowaniu wierności brzmienia. Nowe modele charakteryzują się ulepszonymi funkcjami zwiększającymi komfort użytkowania, jak wbudowaną obsługą bezprzewodowej sieci LAN, co umożliwia korzystanie z treści internetowych usług VIERA CAST2 i BD-Live bez przewodowego połączenia sieciowego***. Informacje o pogodzie, informacje giełdowe i inne informacje można także wyświetlać na specjalnym ekranie usługi VIERA CAST.

* Prowadzenie rozmów wideo za pomocą komunikatora Skype wymaga szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz kamery kompatybilnej z komunikatorem Skype, sprzedawanej oddzielnie przez firmę Panasonic.
** Akcesoria z serii „Made for iPod” i „Made for iPhone” zostały opracowane w taki sposób, aby można je było podłączyć do urządzeń iPod i iPhone, a ich producent poświadcza, że spełniają one standardy wydajności firmy Apple. Firma Apple nie odpowiada za eksploatację tych urządzeń ani ich zgodność ze standardami bezpieczeństwa oraz wymaganiami wynikającymi z przepisów. Korzystanie z tego rodzaju akcesoriów w połączeniu z urządzeniami iPod lub iPhone może wpłynąć na wydajność połączenia bezprzewodowego. iPhone, iPod, iPod classic, iPod nano i iPod touch są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

 

 

*** Ze względu na specyficzne wymagania techniczne dotyczące aktywowania określonych aplikacji, nie wszystkie funkcje usługi VIERA CAST są dostępne w telewizorach HDTV VIERA® z obsługą funkcji VIERA Connect i odtwarzaczach Blu-ray DiscTM z obsługą usługi VIERA CAST. Dostępność i zgodność niektórych aplikacji zostanie ogłoszona w późniejszym terminie. Funkcje usługi VIERA CAST wymagają szerokopasmowego dostępu do Internetu. Korzystanie z funkcji usługi VIERA CAST jest bezpłatne, niektóre usługi VIERA CAST mają jednak odrębną strukturę opłat.
*** Wymagana jest bezprzewodowa sieć LAN.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe