agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
 Panoramiczny dźwięk dla Twoich uszu

Panoramiczny dźwięk dla Twoich uszu

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2012-10-09 14:21:00

Czy można uzyskać jeszcze lepszy dźwięk niż w przypadku soundbaru Panorama? Prezentując Panoramę 2 firma Bowers & Wilkins udowadnia, że tak. Najnowsza konstrukcja Brytyjczyków zapewnia jeszcze lepsze doświadczenia dźwiękowe niż sławny poprzednik. Oprócz całkiem nowego zestawu specjalnie zaprojektowanych głośników, zaawansowanych układów DSP najnowszej generacji oraz sześciu wzmacniaczy klasy D wyróżnikiem nowej Panoramy 2 są także: nowy, dotykowy panel kontrolny z czujnikiem zbliżeniowym, zestaw najnowszych gniazd HDMI (3 wejścia / 1 wyjście) zgodnych z ARC i CEC oraz ulepszony interfejs użytkownika z rozbudowanym menu ekranowym.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

[[[zdjecie,8213,prawa]]] Telewizory stają się coraz cieńsze, niestety, to samo dzieje się z odtwarzanym przez nie dźwiękiem. Ceną, jaką trzeba zapłacić za wspaniały obraz jest utrata dobrego brzmienia wskutek zastosowania niewielkich i płaskich głośników. Bowers & Wilkins Panorama 2 przywraca równowagę w reprodukcji dźwięków. To niezwykle dyskretny i bardzo zaawansowany soundbar, który w istotny sposób wzmacnia efekty dźwiękowe współgrające z pojawiającym się obrazem, a to wszystko bez konieczności wypełniania pokoju zestawem kolumn głośnikowych. Panorama 2 znacząco poprawia już i tak wysokiej jakości brzmienie pierwszej Panoramy, a przy tym zapewnia jeszcze lepszą funkcjonalność oraz niesamowitą łączność. Panorama 2 jest rezultatem intensywnych badań prowadzonych przez słynny zespół inżynierów Bowers & Wilkins z działu badań i rozwoju w Steyning (Wielka Brytania). Projektanci wykorzystali technologie oryginalnie przeznaczone dla high-endowych kolumn głośnikowych Serii 800 Diamond i które sprawiły, że soundbary wzniosły się na nowy poziom jakości dźwięku.

[[[zdjecie,8212,lewa]]] W Panoramie 2 zastosowano na nowo opracowane przez Bowers & Wilkins przetworniki, które zapewniają niespotykaną poprawę jakości brzmienia. Udoskonalona liniowość nowych głośników niskotonowych zapewnia lepszą dynamikę oraz niższe drgania w dolnym zakresie częstotliwości. Przetworniki średniotonowe zyskały szerszą charakterystykę dyspersji, dzięki czemu poprawiło się wrażenie przestrzenności brzmienia. Zmiany objęły także tweetery, które teraz są lepiej zgrane z sekcją średniotonową. Zyskała na tym akustyka urządzenia, które już wcześniej wyznaczało standardy brzmieniowe wśród soundbarów. Niemal cały dźwięk, nawet w najbardziej nasyconych efektami filmach, reprodukuje głośnik kanału centralnego. Bowers & Wilkins niezwykle pieczołowicie dopracował ten element w Panoramie 2. Aż pięć z dziewięciu głośników pracujących w smukłej i niezwykle sztywnej obudowie soundbaru wykorzystywanych jest przez kanał aktywnego głośnika centralnego: dwa przetworniki niskotonowe, dwa średniotonowe oraz wysokotonowy z aluminiową kopułką i technologią Nautilus™. Kolejne cztery głośniki odpowiadają za reprodukcję pozostałych dźwięków, i co ważne, każdy z nich umieszczony jest w osobnej obudowie. W ten sposób projektantom Bowers & Wilkins udało się zapewnić czystość wrażeń brzmieniowych. Do zasilania wszystkich wymienionych głośników Panorama 2 wykorzystuje aż sześć niezależnych wzmacniaczy klasy D o łącznej mocy 175 W.

[[[zdjecie,8215,prawa]]] Połączenie autorskiej technologii głośnikowej, najnowszych osiągnięć w dziedzinie cyfrowego wzmocnienia oraz zaawansowanych układów DSP sprawia, że Panorama 2 wynosi poziom jakości dźwięku towarzyszącego obrazowi telewizyjnemu na zupełnie nowy poziom, gwarantując użytkownikowi wszechogarniające wrażenie przestrzeni oraz niezwykłą siłę przekazu. A to wszystko za sprawą jednego urządzenia! Szeroki punkt optymalnego efektu, pozwala wielu widzom wspólnie doświadczać przestrzennych efektów dźwiękowych, dzięki czemu Panorama 2 jest idealnym systemem rozrywkowym dla całej rodziny. Najnowszy soundbar Bowers & Wilkins zapewnia fantastyczny dźwięk przestrzenny dużego formatu, gwarantujący niesamowite doznania. Jeśli jednak użytkownik pragnąłby rozbudować swój system, dodając do niego subwoofer dla dalszego zwiększenia intensywności wrażeń, model PV1D jest wręcz idealnym partnerem dla Panoramy 2. Dzięki wprowadzeniu zestawu najnowszych portów HDMI Panorama 2 zyskała również na funkcjonalności. Trzy wejścia i jedno wyjście HDMI (zgodne z ARC oraz CEC) pozwalają Panoramie 2 pełnić rolę prawdziwego centrum domowego systemu rozrywkowego. W ten sposób najnowszy soundbar Bowers & Wilkins poprawia wrażenia dźwiękowe nie tylko programów telewizyjnych, lecz także filmów i koncertów z płyt Blu-ray oraz gier. Panorama 2 zachowuje estetykę poprzednika, a pod względem wyglądu oraz wymiarów jest z nim niemal identyczna. Dzięki zastosowaniu nowego, wyposażonego w czujnik zbliżeniowy panelu kontrolnego oraz bardziej intuicyjnego wyświetlacza ekranowego jest jednak znacznie łatwiejsza w obsłudze. Podczas pracy wyświetlacz Panoramy 2 jest całkowicie wygaszony. Wystarczy jednak zbliżyć rękę, żeby powoli zaczął rozświetlać się i umożliwił bezpośrednią kontrolę Panoramy 2. Do konfiguracji i zmiany ustawień urządzenia wykorzystywany jest wyświetlacz ekranowy (OSD). Menu cechuje się prostotą obsługi i jest czytelne nawet bez konieczności wertowania instrukcji obsługi.

Wszyscy ciekawi doświadczeń związanych z nowym urządzeniem muszą poczekać do listopada 2012 r. Wtedy Panorama 2 powinna pojawić się na polskim rynku. Rewolucyjny soundbar Bowers & Wilkins określa nowe standardy dla soundbarów i przy zapewnieniu niesłychanej kontroli oraz łatwości połączeń, w radykalny sposób polepsza wrażenia bez względu na to, czy oglądasz film, słuchasz muzyki czy korzystasz z gier.

Dane techniczne:

 • Opis: Zintegrowany system dźwiękowy A/V
 • Przetworniki: 2 x 90 mm subwoofery
 • 2 x 75 mm średniotonowe
 • 4 x 75 mm kanały surround
 • 1 x 25 mm wysokotonowy z metalową kopułką
 • Zakres częstotliwości: - 6 dB przy 35 Hz i 50 kHz
 • Moc wyjściowa wzmacniacza: 1 x 50 W (subwoofery)
 • 5 x 25 W (centralne/surround)
 • Zasilanie: uniwersalne AC 120 V - 250 V, 50-60 Hz
 • Zużycie energii: 36 W
 • Zużycie energii w trybie Standby: < 0,5 W
 • Wejścia: 3 x HDMI
 • 1 x 3,5 mm analogowe/cyfrowe
 • 3,5 mini jack: połączenie serwisowe RS-232
 • Wyjścia: 1 x HDMI (wspiera ARC)
 • subwoofer pre (RCA Phono)
 • wyjście: 1 Vrms
 • częstotliwość: 12 ~ 150 Hz
 • Wymiary: wysokość 125 mm
 • szerokość 1100 mm
 • głębokość 181 mm
 • Waga: 14,1 kg

źródło:b&w/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe