agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Pierwsza na świecie kamera dla platformy HomeKit Apple’a trafiła do sprzedaży

Pierwsza na świecie kamera dla platformy HomeKit Apple’a trafiła do sprzedaży

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Kamery / 2017-02-15 14:12:00

D-Link poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży detalicznej kamery Omna™ 180 HD (DSH-C310). Od dzisiaj urządzenie jest dostępne w sklepie Apple.com, natomiast do sieci autoryzowanych sklepów Apple trafi jeszcze w tym miesiącu.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Kamera Omna 180 HD, przeznaczona do monitoringu domu jest pierwszym urządzeniem z rodziny Omna, zgodnej z platformą HomeKit Apple’a. Integracja z HomeKit umożliwia nadzór domu przez 24 godziny na dobę.  Po wykryciu ruchu, użytkownik otrzymuje powiadomienie alarmowe z aplikacji Apple Home na zablokowanych wyświetlaczach swoich iPhone’ów lub iPadów. Powiadomienia z załączonymi obrazami pokazują, co wydarzyło się w ich domu w chwili uruchomienia czujnika ruchu. Użytkownicy mogą też zdalnie uzyskać dostęp do kamery Omna i na żywo zobaczyć, co właśnie dzieje się w ich domach. Zdalne połączenia są szyfrowane i wymagają uwierzytelnienia między kamerą oraz iPhonem i iPadem.

Dostępność i cena

  • Dostępna w sklepie Apple.com, do sieci sklepów Apple trafi jeszcze w tym miesiącu.
  • Cena kamery (z podatkiem) wynosi 229 €.

Kamera Omna 180 HD (DSH-C310) - główne funkcje

Integracja kamery Omna z zestawem HomeKit umożliwia zdalny, stały monitoring domu przy użyciu urządzeń z systemem iOS. To może być nadzór nad dzieckiem w żłobku, upewnienie się, że osoby w podeszłym wieku są bezpieczne i niczego nie potrzebują, obserwowanie zachowań zwierząt pozostawionych w domu lub możliwość zdalnego „zajrzenia” do domu, podczas wakacyjnego wyjazdu.1

180-stopniowe pole widzenia - nazwę “Omna” utworzono na bazie łacińskiego wyrazu „omnis” oznaczającego „zawierający wszystkie elementy”. Większość kamer jest ograniczona do podglądu w promieniu 130 stopni podczas, gdy rozwiązanie D-Linka oferuje pełne 180-stopniowe pole widzenia ze wsparciem technologii usuwającej zniekształcenia.

Dynamiczne strumieniowanie wideo - wielkość strumienia wideo (bitrate) jest na bieżąco dostosowywana do dostępnego pasma, co gwarantuje najwyższą jakość.

Dwukierunkowe przesyłanie dźwięku - wbudowany w kamerę mikrofon i głośnik umożliwia prowadzenie rozmów. Nawet jeśli ktoś nie jest w domu, zdalnie może np. wydać polecenie psu.

Podgląd w nocy - obserwacja otoczenia do 5 metrów, dzięki podświetleniu w podczerwieni.

Nagrywanie lokalne - funkcja nagrywania klipów wideo w momencie wykrycia ruchu bezpośrednio na karcie microSD2 o pojemności do 128 GB, co eliminuje konieczność korzystania z połączenia internetowego i zwalnia z opłat abonamentowych za nagrywanie w chmurze.

Stylowe wzornictwo - kamerę zaprojektowano, by korespondowała z nowoczesnymi wnętrzami biur i domów. To zasługa eleganckiego, dyskretnego i stylowego wzornictwa.

Wykrywanie ruchu - uruchamia automatyczne powiadomienia i inicjuje rejestrację klipów wideo.

UWAGA! Więcej informacji o kamerze Omna znajduje się w załączonym pliku „Kamera Omna 180 HD (DSH-C310) - główne funkcje”

źródło: d-link/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe