agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Pierwsze konsumenckie dyski SSD wykorzystujące 64-warstwowe moduły 3D NAND od Western Digital

Pierwsze konsumenckie dyski SSD wykorzystujące 64-warstwowe moduły 3D NAND od Western Digital

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Dyski, napędy i nośniki pamięci / 2017-07-31 10:58:00

Western Digital  jako pierwszy na świecie zaprezentował (podczas targów Computex 2017) przeznaczone dla użytkowników domowych dyski SSD produkowane w oparciu o technologię 64-warstwowych pamięci 3D NAND. To przełomowe rozwiązanie powoduje, że innowacyjne dyski SSD wyróżniają się mniejszym zużyciem energii, wyższą wydajnością, a także zwiększoną żywotnością i pojemnością. Nowe dyski właśnie trafiają na rynek.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

„Wprowadzenie na rynek PC dysków SSD wykorzystujących technologię 64-warstwową 3D NAND jest kolejnym etapem naszej konwersji ku tej technologii i zapewnia naszym klientom długoterminowe korzyści” - skomentował Mike Cordano, prezes i COO Western Digital.

WD Blue® 3D NAND SATA SSD— dyski wykorzystujące Western Digital® 3D NAND

Przeznaczone dla entuzjastów samodzielnego budowania i modernizowania komputerów, resellerów oraz producentów komputerów. WD Blue 3D NAND SATA SSD mogą pochwalić się najwyższym w branży wskaźnikiem MTTF (średni czas do wystąpienia awarii) na poziomie 1,75 mln godzin oraz najwyższą jakością, potwierdzoną certyfikatem WD Functional Integrity Testing Lab (F.I.T. Lab™). Co więcej, nabywcy dysków mogą za darmo pobrać zestaw przydatnych narzędzi: oprogramowanie do klonowania dysków Acronis® True Image™ WD Edition, a także WD® SSD Dashboard, czyli aplikację do monitorowania wydajności i pojemności dysku, a także pobierania aktualizacji firmware’u.

SanDisk® Ultra 3D SSD - niesamowita wydajność w grach i edycji grafiki

Dyski SanDisk Ultra® 3D SSD - stworzone z myślą o graczach, fotografach i użytkownikach zajmujących się tworzeniem i edycją grafiki, którzy chcieliby zwiększyć wydajność swoich komputerów - sprawdzają się doskonale jako patent na błyskawiczną modernizację komputera. Osoby chcące w prosty sposób przeprowadzić taką operację mogą liczyć na szybkie zwiększenie wydajności i niezawodności, skrócenie czasu uruchamiania systemu i aplikacji, a także szybsze transfery danych. Dyski SanDisk Ultra® 3D SSD zapewniają nie tylko obniżenie temperatury komputera i obniżenie poziomu hałasu, ale także ochronę danych przed urazami mechanicznymi i wibracjami.

Dostępność i ceny:

Dyski WD Blue 3D NAND SATA SSD będą dostępne w wersjach o pojemnościach 250 GB, 500 GB, 1 TB oraz 2TB, zarówno w formacie 2.5”/7mm, jak i w postaci jednostronnych modułów M.2 2280. Podobnie, jak wszystkie inne dyski SSD marki WD, również WD Blue 3D NAND SATA SSD może pochwalić się potwierdzoną certyfikatem WD F.I.T Lab kompatybilnością z wieloma popularnymi platformami.

Dyski SanDisk Ultra 3D SSD dostępne będą w wersjach 250GB, 500GB, 1TB oraz 2TB, w formacie 2.5”/7mm.

Oba nowe produkty zapewniają szybkości odczytu i zapisu danych na poziomie, odpowiednio - do 560  i 530MB/s, objęte są 3-letnią gwarancją i pojawią się na rynku w trzecim kwartale bieżącego roku. Rekomendowane ceny detaliczne zaczynają się od 99,99 USD za WD Blue 3D NAND SATA SSD i SanDisk Ultra 3D SSD w formacie 2.5”/7mm. Od takiej samej kwoty zaczynają się również ceny WD Blue M.2 2280.

źródło: wd/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe