agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Playstation 5 czy gamingowy komputer?

Playstation 5 czy gamingowy komputer?

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Komputery stacjonarne / 2021-09-20 19:01:02

Fani gier bardzo często zastanawiają się nad tym, co jest lepszym rozwiązaniem - najnowsza konsola do gier PlayStation 5, a może tradycyjny gamingowy komputer? Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie istnieje, bowiem dużo w tym przypadku zależy od indywidualnych preferencji. Oba te rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Co powinniśmy wiedzieć na temat konsoli do gier? Jakie zalety i wady posiada komputer PC do gier? Dlaczego warto zdecydować się na konsolę do gier?

Co powinniśmy wiedzieć na temat konsoli do gier?

Jeśli nie posiadamy ani komputera ani konsoli PlayStation 5, wówczas jednym z ważniejszych elementów, który będzie brany pod uwagę, jest koszt poszczególnych urządzeń. Jeśli szukamy wysokiej wydajności, a także odpowiedniej jakości obrazu, a wszystko to w dość rozsądnej cenie, wówczas konsola wydaje się niemalże strzałem w dziesiątkę. Ceny różnią się w zależności od tego, po jakim czasie od premiery kupujemy PS5. Pamiętajmy o tym, że najnowsze konsole posiadają wiele funkcjonalności, w konsekwencji możemy na nich oglądać filmy, słuchać muzyki, a nawet przeglądać strony internetowe. Warto wspomnieć o bardzo wygodnych padach - są one bezprzewodowe, możemy z nich korzystać nawet w stosunkowo dalekiej odległości, co jest ogromnym udogodnieniem. W przypadku komputerów gamingowych ciężko jest w sposób bezprzewodowy korzystać z poszczególnych sprzętów. Wiąże się to z koniecznością kupowania różnorodnych adapterów. 

Jakie zalety i wady posiada komputer PC do gier?

Pomimo tego, że do grania nieco lepsza wydaje się być konsola do gier, to jednak tradycyjny komputer gamingowy również posiada szereg zalet, o których należy wspomnieć. Przede wszystkim jest to wybór nieco bardziej uniwersalny, bowiem na komputerze można grać, jednocześnie korzystać z programów, pracować, swobodnie przeglądać Internet. Dodatkowo możemy do niego podłączyć nieco więcej akcesoriów zewnętrznych. Komputer gamingowy lepiej sprawdzi się w przypadku gier strategicznych i strzelanek - sterowanie jest nieco łatwiejsze, jednocześnie bardziej emocjonujące. Warto wspomnieć o tym, że niektórzy producenci decydują się na tworzenie gier tylko na komputer. W konsekwencji nie wypróbujemy ich na konsolach - co najwyżej możemy obejrzeć rozgrywkę na serwisach streamingowych. Pamiętajmy jednak, że gra przed biurkiem i na niewielkich rozmiarów monitorze jest mniej efektowna niż w przypadku telewizora. Dodatkowo cena wysokiej jakości sprzętu jest bardzo wysoka. 

Dlaczego warto zdecydować się na konsolę do gier?

Konsola do gier PlayStation 5 cieszy się dużą popularnością, bowiem gra na niej jest bardzo komfortowa. Mamy większą swobodę co do poruszania się, jednocześnie możliwe jest komfortowe umiejscowienie się na kanapie - jest to szczególnie istotne w przypadku gier sportowych i bijatyk. Konsola do gier to gwarancja dużego ekranu. Możliwy jest zakup różnorodnych kontrolerów i dodatkowych akcesoriów, które znacznie urozmaicą codzienną rozgrywkę. Przykładem mogą być chociażby pady "Move", które pobudzają i zachęcają nas do aktywności. Niektórzy producenci tworzą gry jedynie na konsolę, przez co nie możemy cieszyć się z rozgrywki na komputerze. Konsola do gier jest bardziej atrakcyjna pod względem finansowym, jednocześnie niemalże gwarantuje wysokie emocje. 

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe