agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Płyta gazowa pod szkłem: Bezpieczne i energooszczędne gotowanie

Płyta gazowa pod szkłem: Bezpieczne i energooszczędne gotowanie

DUŻE AGD / Płyty grzejne / 2023-10-24 13:41:30

Przyrządzanie potraw na gazie ma liczne zalety. Niektórzy kucharze twierdzą, że gotowanie na gazie wpływa na smak przygotowywanych dań. I nawet jeśli nie do końca się z tym zgadzamy, musimy przyznać, że na gazie gotuje się inaczej niż na płycie indukcyjnej. Ale czy lepiej?

Wiele osób zrezygnowało z gazu w domu na rzecz płyt ceramicznych i indukcyjnych, które na ten czas wydawały się lepszymi rozwiązaniami, bo były bardziej bezpieczne i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Nie oznacza to wcale, że są w pełni zadowoleni z ich pracy. Jak na tym tle wypada płyta gazowa pod szkłem?

Zalety gotowania na gazie

Gotowanie na gazie wciąż jest bardzo popularne, zarówno w Polsce jak i za granicą. Użytkownicy tradycyjnych kuchenek gazowych cenią je za:

  • szybką reakcję: Gaz reaguje natychmiastowo na zmiany ustawień, co pozwala na błyskawiczne zwiększenie lub zmniejszenie temperatury. Daje to kucharzom większą kontrolę nad procesem gotowania.
  • równomierne rozprowadzanie ciepła: Palniki gazowe rozprowadzają ciepło równomiernie na dnie naczynia, co zapewnia jednolite gotowanie i smażenie.
  • szybkie chłodzenie: Po wyłączeniu palnika gazowego, ciepło przestaje być dostarczane niemal natychmiast, co przyspiesza proces chłodzenia kuchenki.
  • trwałość: Kuchenki gazowe są często bardziej trwałe i mają dłuższą żywotność w porównaniu z elektrycznymi płytami indukcyjnymi czy ceramicznymi.

Zalety gotowania na płycie gazowej pod szkłem

Płyta gazowa pod szkłem łączy w sobie zalety gotowania na gazie z korzyściami płynącymi z kompaktowej budowy płyty ceramicznej. Z jednej strony urządzenie cechuje:

  • wysoka wydajność energetyczna – spalanie gazu pod szkłem ogranicza straty energetyczne, zwiększa wydajność pracy urządzenia i wpływa na czas przygotowywania potraw,
  • komfort użytkowania – możliwość indywidualnego sterowania pracą każdego pola grzejnego przekłada się na dużą wygodę pracy z gazem pod szkłem i możliwość dostosowania mocy palnika do aktualnych potrzeb,
  • wszechstronność i swoboda – urządzenie może być zasilane gazem z butli lub gazem z sieci, a przygotowywanie potraw na płycie gazowej pod szkłem nie wymaga zakupu dedykowanych naczyń.

Z drugiej płyta gazowa pod szkłem oferuje nowoczesny design i łatwość utrzymania w czystości – cechy, które przed długi czas decydowały o przewadze płyt ceramicznych i indukcyjnych nad tradycyjnymi kuchenkami gazowymi. Dzięki zamknięciu palników pod szkłem, możemy korzystać z tych zalet, jednocześnie nie rezygnując z podstawowych korzyści gotowania na gazie.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe