agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Polacy prekursorami w dziedzinie metod niszczenia danych cyfrowych

Polacy prekursorami w dziedzinie metod niszczenia danych cyfrowych

2012-01-31 14:20:00

W ramach projektu „Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym”, realizowanego przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+, firma BOSSG Data Security i Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powołały nową spółkę BOSSG & EIT+ Technologies Sp. z o.o., której celem będzie stworzenie innowacyjnej technologii niszczenia danych. Spółka będzie bazować na dotychczasowym doświadczeniu firmy BOSSG Data Security, a opracowana przez nią technologia będzie rozwinięciem i udoskonaleniem założeń technologii chemicznego niszczenia nośników danych LiquiDATA, udostępnianej w Mobilnym Centrum Utylizacji Danych.

Polscy naukowcy z BOSSG & EIT+ Technologies są prekursorami na świecie w zakresie stosowania metod chemicznych do ochrony danych elektronicznych, a ich wynalazek zapewnia najwyższy możliwy do osiągnięcia stopień bezpieczeństwa danych na niszczonych nośnikach, szczególnie w lokalizacji klienta.

"Wrocławskie Centrum Badań EIT+ dostrzega olbrzymi potencjał w rozwiązaniach oferowanych przez naukowców pracujących w firmie BOSSG. Naszą uwagę zwróciło to, że są one z jednej strony innowacyjne, a z drugiej strony bardzo praktyczne i dostosowane do potrzeb społeczeństwa w dobie cyfryzacji i informatyzacji. Wierzymy, że nowa technologia opracowana wspólnie przez EIT+ i firmę BOSSG podniesie poziom bezpieczeństwa informacji cyfrowych w firmach i instytucjach" - mówi profesor Mirosław Miller, Prezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Nowa technologia usprawni proces niszczenia nośników danych i znacznie go przyspieszy. Jednym z jej elementów będzie bardziej efektywna metoda rozdrabniania talerzy dysków, która pozwoli na otrzymanie wiórków o minimalnej wielkości, co pozwoli na skrócenie procesu niszczenia i lepsze przewidywanie czasu trwania kolejnych etapów tego procesu. Kolejnym ważnym zadaniem, nad którym pracują obecnie specjaliści BOSSG & EIT+ Technologies, jest stworzenie zupełnie nowej mieszaniny chemicznej, w której wiórki będą rozpuszczane w jednej reakcji chemicznej zamiast w dwóch. Dzięki temu, utrzymując gwarancję stuprocentowego zniszczenia dysków, proces ich niszczenia zostanie znacznie przyspieszony, co pozwoli efektywniej realizować nawet bardzo duże zamówienia.

"Usługa chemicznego niszczenia nośników danych powstającą właśnie technologią dedykowana będzie wszystkim firmom i instytucjom, które przetwarzają dane osobowe, informacje wrażliwe, czy cenne informacje biznesowe, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce"- mówi Janusz Iwaniec, Prezes Zarządu BOSSG & EIT+ Technologies. "Dzięki zwiększonej wydajności niszczenia oraz większej przewidywalności czasu realizacji, innowacyjna technologia chemicznego niszczenia danych opracowana przez BOSSG & EIT+ Technologies będzie doskonałym rozwiązaniem nawet dla największych firm i urzędów, które muszą w szczególny sposób dbać o bezpieczeństwo przetwarzanych informacji"- dodaje.

Nowa technologia udostępniana będzie w specjalnie przystosowanych samochodach-laboratoriach, które wraz z profesjonalnym personelem podjeżdżać będą pod wskazany przez klienta adres. Niszczenie danych odbywać się będzie pod ścisłą kontrolą kamer i systemu rejestracji dźwięku, a klient będzie miał możliwość śledzenia realizacji zamówienia bądź to osobiście w pojeździe lub też obserwując na własnym laptopie obraz z kamer przesyłany poprzez szyfrowane połączenie. Do dyspozycji klientów będą samochody-laboratoria różnej wielkości, w zależności od wielkości zamówienia i pożądanego czasu realizacji usługi.

źródło: bossgeit/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe