agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Polska aplikacja kulinarna zwyciężyła w Pekinie!

Polska aplikacja kulinarna zwyciężyła w Pekinie!

GSM / Aplikacje / 2014-05-21 13:07:00

Stworzona w Polsce internetowa aplikacja kulinarna Cooklet zdobyła jedną z najważniejszych nagród w kulinarnym świecie - Gourmand Awards. Podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 21 maja w Pekinie przyznano jej 1. miejsce w kategorii Best Digital Cookbook. Wrocławski startup mierzył się w niej między innymi z projektami z Brazylii, Chin i Stanów Zjednoczonych.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Polska aplikacja Cooklet dotarła do finału 19. edycji Gourmand Awards - prestiżowego konkursu dla wydawców treści kulinarnych. Wydarzenie to od 1995 roku odbywa się równolegle z największymi na świecie targami książek kucharskich na świecie. Aplikacja nominowana była w kategorii Best Digital Cookbook, w której zajęła 1. miejsce. Wrocławski startup mierzył się w niej między innymi z projektami z Brazylii, Chin i Stanów Zjednoczonych.

[[[zdjecie,14971,duze]]]

- "Zwycięstwo w konkursie Gourmand Awards w kategorii Best Digital Cookbook to dla nas bardzo cenne wyróżnienie - cieszymy się, że nasza inicjatywa, z którą wystartowaliśmy 4 lata temu zaczyna docierać do najdalszych zakątków świata. To ważna dla nas chwila nie tylko ze względu na prestiż i estymę, jaką cieszą się te nagrody wśród branży kulinarnej. Jest to także milowy krok w kierunku nawiązywania ściślejszej współpracy z wydawcami treści premium z całego świata" - mówi Grzegorz Trubiłowicz, pomysłodawca i jeden z głównych autorów aplikacji i serwisu Cooklet.

Twórcy Cooklet.com to miłośnicy kuchni, którzy w 2010 roku postanowili wykorzystać swoją pasję do stworzenia biznesu technologicznego. Dziś Cooklet to cały ekosystem aplikacji kulinarnych - od platformy internetowej, po aplikacje na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS, Blackberry i Amazon Kindle. Cooklet to wirtualna przestrzeń dla fanów gotowania. Aplikacja nie tylko pozwala na zebranie wszystkich ulubionych przepisów w jednym miejscu, ale jest platformą społecznościową, która umożliwia dzielenie się opiniami na temat gotowania z innymi miłośnikami kuchni.

[[[zdjecie,14972,duze]]]

Cooklet ma również na swoim koncie wiele innych międzynarodowych sukcesów, w tym między nagrodę za najlepszą aplikację w systemie Adobe AIR przyznaną w konkursie AppCircus @ Blackberry Jam 10. Ostatnio sukces odniosła także najnowsza wersja aplikacji przygotowana na system Android, którą doceniło międzynarodowe jury Samsung Smart App Challenge 2013 for Galaxy Note przyznając jej 3. miejsce w kategorii aplikacji na tablety.

źródło: cooklet/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe