agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Polska nawigacja na Androida

Polska nawigacja na Androida

GPS / Akcesoria GPS / 2011-07-18 16:38:00

Znany Polski producent map cyfrowych firma IMAGIS S.A., informuje o premierze swojej najnowszej wersji nawigacji MapaMap na urządzenia mobilne z systemem Android. W pierwszej kolejności nawigacja na Androida pojawi się na polskim rynku wraz z urządzeniami naszych partnerów, a następnie będzie dostępna w sklepie internetowym Android Market.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

MapaMap dla systemu Android to kolejna wersja popularnej w Polsce nawigacji, dostępnej od dawna na wiele innych platform sprzętowych, między innymi na przenośne urządzenia z systemem Windows CE, na popularne telefony iPhone czy „Smartphony” z Windows Mobile. Teraz przyszła kolej na platformę o największym potencjale rozwojowym, czyli system Android.
Oprogramowanie MapaMap dla urządzeń z systemem Android to perfekcyjna nawigacja „od drzwi do drzwi” z komunikatami głosowymi i wszystkimi niezbędnymi informacjami wymaganymi w nawigacji samochodowej. Oprócz prowadzenia zakręt po zakręcie MapaMap ostrzeże przed stojącym na drodze fotoradarem oraz przekraczaniem dozwolonej prędkości. Komputer podróżny zbiera i podaje użytkownikowi informacje o odległość do najbliższego manewru, odległość do celu, szacowanym czasie dotarcia do celu oraz czasie spędzonym w drodze wraz z liczbą przebytych kilometrów.

Z nawigacji MapaMap na platformę Android można również korzystać podczas wycieczek pieszych lub rowerowych gdyż producent zadbał, aby w bazie danych mapowych nie zabrakło pieszych szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych oraz danych o ukształtowaniu terenu całej Polski. Pieszą nawigację po miastach ułatwia bogata baza ponad 220 tysięcy obiektów POI, wśród których znajdziemy nie tylko obiekty noclegowe i gastronomiczne, ale także wszelkie miejsca istotne z punktu widzenia turysty, takie jak: muzea, pomniki, zabytki czy punkty widokowe.

Aktualnie prowadzimy rozmowy z producentami wiodących marek telefonów i tabletów oraz firmami telekomunikacyjnymi w celu wybrania naszych partnerów wraz, z którymi zaoferujemy nasze najnowsze rozwiązanie użytkownikom końcowym” - mówi Marcin Niewęgłowski, Prezes Zarządu IMAGIS S.A. ”W pierwszej kolejności nasza nawigacja na Androida pojawi się na polskim rynku wraz z urządzeniami naszych partnerów, a następnie będzie dostępna w sklepie internetowym Android Market” - dodaje prezes.

MapaMap dla telefonów z Androidem zaopatrzona jest w szczegółową mapę Polski, w której skład wchodzą: dokładna mapa drogowa, ponad 9 tysięcy planów miast i miejscowości (w tym ponad 3400 z dokładnymi adresami), baza 223 tysięcy obiektów POI, 19 tysięcy km ścieżek rowerowych i ponad 24 tysiące km szlaków turystycznych. Dodatkowo mapa zawiera:

Dane topograficzne:

 • lasy, parki, skwery, tereny zielone
 • rzeki, jeziora, kanały, potoki, stawy, fosy
 • szczyty górskie, przełęcze, wąwozy, doliny, klify
 • tereny zabudowany miejskiej, tereny przemysłowe
 • ukształtowanie terenu całej Polski prezentowane za pomocą poziomic (warstwic)

Przydatne dane nawigacyjne:

 • Baza fotoradarów obejmująca 1888 miejsca
 • Ograniczenia prędkości na wszystkich drogach krajowych + 125 wybranych miast
 • 16 miast zawierających budynki 3D
 • 28 miast zawierających obrysy budynków
 • 63 miasta z zaznaczonymi strefami płatnego parkowania

Jak każda wersja oprogramowania MapaMap ze szczegółową mapą Polski, tak również i ta, dla systemu Android, będzie aktualizowana 4 razy w roku.

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe