agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Polski wynalazek - płyty gazowe bez płomienia

Polski wynalazek - płyty gazowe bez płomienia

2014-12-18 12:10:25

Podwrocławska firma SOLGAZ stworzyła i opatentowała technologię, która pozwala cieszyć się czystością i wyglądem płyty ceramicznej, oraz oszczędnością gazową - surowiec ten jest spalany w temperaturze około 800 °C, co pomaga zredukować rachunki za gaz niemal o 50%, oraz zmniejszyć ilość tlenku w spalinach 10-krotnie. Dokładniej wykorzystywany gaz jest bezwonny i nie zostawia tłustych osadów na meblach (jak w przypadku tradycyjnych kuchni gazowych).

Brak otwartego płomienia podnosi poziom bezpieczeństwa przy gotowaniu, wskaźnik ciepła resztkowego pokazuje, które elementy po wyłączeniu kuchni wciąż są gorące, a napięcie 12V pozwala na montowanie mniejszych modeli na jachtach i w camperach, oraz załączać dodatkowy zasilacz awaryjny na wypadek braku prądu. Sterowanie dotykowe, jak i oczywiście całość schowana pod szkłem znacznie ułatwia utrzymanie płyty w czystości.

Produkt GPC-3 został nagrodzony Medalem za I miejsce w konkursie "Wyróżniony wyrób" na Międzynarodowych Targach Szczecińskich "Wszystko dla domu + wnętrza komercyjne". Firma ze swoim wynalazkiem brała udział w wielu ważnych imprezach branżowych, jak chociażby IFA w Berlinie, Interior Life Style w Tokyo, METS w Amsterdamie, czy International Houseware w Chicago.

Wszystkie płyty gazowe GPC posiadają certyfikat "CE", a rozwiązania technologiczne są chronione patentami w Polsce i na świecie.

źródło: solgaz/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe