agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Poznaj najnowszą stację roboczą firmy Dell wyposażoną w 96 rdzeni

Poznaj najnowszą stację roboczą firmy Dell wyposażoną w 96 rdzeni

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Komputery stacjonarne / 2023-10-20 12:41:22

Nowa stacja Precision została zaprojektowana z myślą o obsłudze obciążeń związanych z GenAI, dzięki procesorowi AMD Ryzen Threadripper PRO

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Kategoria stacji roboczych zawsze wyróżniała się szybkim tempem rozwoju. Od ponad 25 lat Dell Technologies zajmuje w niej czołowe miejsce, wspierając twórców, inżynierów, architektów oraz badaczy nie tylko w realizacji ich pomysłów lecz także w wywieraniu wpływu na świat. Stacje robocze odgrywają tu kluczową rolę, to właśnie dzięki nim niemożliwe staje się możliwym. Dziś na całym świecie toczą się rozmowy na temat sztucznej inteligencji i jej generatywnej wersji (GenAI), a stacje robocze znajdują się ponownie w centrum uwagi.

Nowe badania przeprowadzone przez firmę Dell wykazują, że od 65 do 75 proc. organizacji osiąga już wymierne wyniki dzięki inicjatywom GenAI[i]. W rezultacie około trzy czwarte firm otrzymuje dodatkowe finansowanie na wsparcie tych projektów[ii]. Bieżący trend współgra z rosnącym zainteresowaniem stacjami roboczymi. Stacje Dell Precision są już nie tylko narzędziami, są motorem innowacji, pozwalają firmom na lokalne opracowywanie i doskonalenie zaawansowanych modeli GenAI przed wdrożeniem ich na większą skalę.

Jako światowy lider w dziedzinie stacji roboczych[iii], Dell Technologies tworzy portfolio Dell Precision tak, by odpowiedzieć na różnorodne potrzeby profesjonalistów. Niezależnie od tego, czy potrzeba wydajnych GPU, czy CPU, Dell Precision gwarantuje niezawodność, skalowalność i innowacyjność.

Najnowszym, ponadprzeciętnym osiągnięciem jest nowy komputer Dell Precision 7875 Tower, wyposażony w procesor AMD Ryzen™ Threadripper™serii 7000 WX. Jest to najbardziej skalowalna i wydajna stacja robocza Dell z procesorem AMD[iv].

Uniwersalna w każdym calu

Stacja robocza Dell Precision 7875 Tower została zaprojektowana z myślą o inżynierach, architektach, twórcach oraz projektantach, niezależnie od wyzwań, które ich czekają. Sprzęt poradzi sobie zarówno z projektami związanymi ze sztuczną inteligencją wykorzystującą ogromne zbiory danych, jak i graficznymi czy rzeczywistością wirtualną. Wyposażony w 96 rdzeni Dell Precision 7875 Tower jest liderem wśród jednoprocesorowych stacji roboczych tej linii[v].

Urządzenie charakteryzuje się niezwykłą wydajnością, która wspiera rozwój i szkolenie sztucznej inteligencji w obszarach takich jak GenAI, machine learning oraz deep learning. Dzięki dużej liczbie rdzeni CPU, użytkownicy mogą dostosowywać wydajność urządzenia, aby sprostać nawet największym zmianom w obciążeniach lub wymaganiach. Dell Precision 7875 Tower stanowi również elastyczną opcję dla różnych zaawansowanych aplikacji kreatywnych, w tym aplikacji do renderingu, produkcji filmowej, analizy projektu, symulacji, wizualizacji w architekturze, inżynierii i budownictwie.

Stacje robocze Dell Precision są wykorzystywane do realizacji kreatywnych projektów przez klientów z różnych sektorów. Niezależnie od tego, czy będzie to architekt pracujący nad projektem nowoczesnych apartamentów, czy animator tworzący nowy film fabularny, stacje robocze Dell Precision dostarczają wydajne i niezawodne rozwiązania dla wszystkich.

- Jako centrum AI w czołówce innowacji medycznych, rozumiemy dobrze kluczową rolę technologii. To dla opieki zdrowotnej niewidzialny partner, który analizuje ogromne ilości danych w naszej przestrzeni technologicznej, dzięki któremu ulepszamy badania, co ostatecznie może poprawić wyniki pacjentów – powiedział dr Hooman Rashidi, dyrektor Centrum AI i Data Science PLMI w Cleveland Clinic. – Stacje robocze Dell Precision zapewniają nam wydajność i niezawodność, których potrzebujemy do budowania i dostrajania naszych modeli AI. Jest to główna część szkieletu technologicznego, niezbędnego do rozwoju sztucznej inteligencji w naszych badaniach medycznych – dodał.

Pełna innowacji

Dell Technologies nieustannie udoskonala konstrukcję stacji roboczych tak, by zapewnić ich jeszcze większą wydajność. Dell Precision 7875 Tower cechuje się wyższą i głębszą obudową niż poprzednia generacja. Starannie przemyślany design zapewnia więc większą przestrzeń na cyrkulację powietrza do chłodzenia procesora. Dodatkowo, po raz pierwszy, Precision Tower została wyposażona w zintegrowane gniazdo Wi-Fi, nie zajmując tym samym miejsca na slocie PCIe. Użytkownicy zyskują więc jeszcze większą elastyczność w dostosowaniu urządzenia do swoich konkretnych potrzeb i środowisk pracy.

Dzięki możliwości wyboru profesjonalnych kart graficznych (do dwóch kart 48 GB AMD Radeon™ PRO W7900 lub do dwóch kart 48 GB NVIDIA RTX™ A6000-Ada), pamięci masowej do 56 TB oraz pamięci DDR5 do 2 TB oraz wsparcia NVIDIA AI Enterprise, stacja robocza Precision 7875 oferuje możliwość wydajnej pracy przy intensywnych obciążeniach.

Ponadto w obecnym modelu wprowadzono również zaawansowane rozwiązania zapewniające niezawodność i zabezpieczenia, pomagające chronić poufne dane. Moduł Trusted Platform Module (TPM) 2.0, samoszyfrujące dyski i zamykana obudowa z czujnikiem otwarcia obudowy dostarczają narzędzia gwarantujące bezpieczeństwo projektów klientów.

Nie ma lepszego momentu na wprowadzanie innowacji i rozbudowę portfolio serii Precision. W miarę jak zdobywamy coraz większą wiedzę o możliwościach AI i GenAI, stacje robocze Dell Technologies pozostają w czołówce, jeśli chodzi o zaspokajanie potrzeb klientów.

Dell Precision 7875 Tower będzie dostępny na całym świecie od 5 grudnia.

 

[i] Badanie Dell Technologies Generative AI Pulse Survey, sierpień/ wrzesień 2023, www.dell.com/GenAIPulse

[ii].Badanie Dell Technologies Generative AI Pulse Survey, sierpień/ wrzesień 2023, www.dell.com/GenAIPulse

[iii] Dane IDC Quarterly Workstation Tracker, Q1 2023 r.

[iv] Na podstawie analizy wewnętrznej, wrzesień 2023 r.

[v] Na podstawie analizy wewnętrznej, wrzesień 2023 r.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe