agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Poznaj XPG GAIA - pierwszy mini komputer od tajwańskiego producenta

Poznaj XPG GAIA - pierwszy mini komputer od tajwańskiego producenta

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Komputery stacjonarne / 2020-09-24 10:02:26

XPG, dostawca systemów, komponentów i gamingowych urządzeń peryferyjnych, przedstawia swój pierwszy mini komputer do gier - XPG GAIA. Najnowszy produkt tajwańskiego producenta jest dedykowany graczom, którzy potrzebują mocnego, a zarazem małego komputera, który nie będzie zajmował zbyt dużej przestrzeni na biurku.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

XPG GAIA to mini komputer, który jest oparty na zestawie Intel NUC 9 Extreme - Ghost Canyon. Wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9-9980HK działający z częstotliwością do 5,0 GHz. Jak zapewnia producent, dzięki niskiemu TDP wynoszącemu 45W, komputer generuje również mniej ciepła i zużywa mniej energii. Co więcej, XPG GAIA można wyposażyć w dodatkową kartę graficzną o długości do 202 mm, aby NUC mógł sprostać wymaganiom nowych gier.

XPG GAIA - więcej miejsca na Twoim biurku

Dzięki kompaktowej obudowie o pojemności 5 litrów XPG GAIA pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku i tym samym utrzymać porządek. Niewielki rozmiar komputera sprawia, że idealnie nadaje się do mniejszych przestrzeni, takich jak pokoje wieloosobowe, apartamenty typu studio. czy małe biura. Małe gabaryty urządzenia sprawiają, że stosunkowo łatwo przenosić sprzęt z miejsca na miejsce. Ponadto, warto zwrócić uwagę na minimalistyczny wygląd zewnętrzny komputera, tj. boczne panele z siatki. Sprawiają, że z jednej strony komputer jest lepiej chłodzony niż w przypadku notebooków, z drugiej - swoim designem pasuje niemal do każdego pokoju.

Małe gabaryty, niezwykła moc

XPG GAIA jest wyposażony w 32 GB (2x16 GB) pamięci RAM o taktowaniu 3200 MH, zapewnia najwyższą stabilność i zapierającą dech w piersiach szybkość pracy. Jednocześnie wspiera technologię Intel XMP 2.0 dla bezproblemowego i stabilnego podkręcania. We wnętrzu mini komputera od XPG znajdziemy wielokrotnie nagradzany dysk XPG SX8200 Pro, który zapewnia sekwencyjne prędkości odczytu / zapisu do 3500/3000 na sekundę. Produkt wyposażony jest również w mocny, ale bardzo wydajny zasilacz w standardzie ATX o mocy 500W z certyfikatem 80 Plus Platinum od Flex, który może utrzymać niski poziom hałasu do 40 dB, zapewniając minimalne zakłócenia ciszy.

Ponadto, komputer XPG GAIA obsługuje Wi-Fi 6,dzięki czemu może połączyć się jednocześnie z większą liczbą urządzeń. Tym samym poszerzyć zasięg transmisji wymiany danych. Użytkownicy nowego mini komputera od XPG skorzystają z technologii Thunderbolt 3, która zapewnia bezproblemową łączność z dodatkowymi monitorami i innymi urządzeniami zewnętrznymi.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe