agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Premiera nowej aplikacji FOTON Home od FOTON Technik

Premiera nowej aplikacji FOTON Home od FOTON Technik

INNE / Aplikacje / 2021-03-23 12:23:13

FOTON Technik po kilkumiesięcznych testach wprowadza najnowszy element oferty COMFORT Home – aplikację mobilną FOTON Home. To aplikacja, za pomocą której klienci będą mogli sprawdzić m.in. ilość dziennie wygenerowanej energii, wydajność instalacji, statystyki z poprzednich miesięcy oraz wpływ na środowisko. Aplikacja będzie dostępna zarówno w wersji na Android, jak i iOS.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

FOTON Technik prezentuje kolejny produkt wchodzący w skład oferty COMFORT Home, aplikację zsynchronizowaną z instalacją fotowoltaiczną oraz w dalszej kolejności z inteligentnymi urządzeniami takimi jak pompa ciepła czy magazyn energii. To pierwsza tego typu spersonalizowana aplikacja na rynku, która pozwoli z jednej strony na zarządzanie przepływem energii w domu, a z drugiej na kompleksowe sterowanie systemem urządzeń domowych, co wyraźnie podwyższy komfort codziennego życia klientów.

Funkcje aplikacji

Aplikacja FOTON Home oferuje szeroki wachlarz funkcjonalności. Dzięki niej klient będzie mógł monitorować pracę swojej instalacji fotowoltaicznej, co pozwoli mu w świadomy sposób korzystać z wyprodukowanej energii. Podstawową funkcją aplikacji jest możliwość sprawdzenia takich danych, jak:

 • ilość wygenerowanej energii
 • wydajność instalacji
 •  zużycie energii własnej/ z sieci
 • dane historyczne i porównanie ze stanem obecnym
 • wpływ na środowisko

Aplikacja pokazuje m.in. ilość wygenerowanej oraz zużytej energii – jej przepływ w czasie, porównanie z danymi z poprzednich okresów, najlepszy dzień pod względem wygenerowanej energii w ostatnim tygodniu lub miesiącu, prognozy generowania energii oraz zużycie własne i zużycie z sieci, na dany moment. Aplikacja prezentuje dane w formie liczbowej i za pomocą wykresów. Dodatkowo program pokazuje pozytywny wpływ naszej instalacji na środowisko naturalne, podając informację, o ile mniej CO2 zostało wyemitowane do atmosfery (ilość w kg) i ile drzew dzięki temu udało się ocalić. Aplikacja ma dwa tryby – jasny i ciemny, by każdy użytkownik mógł dostosować ją do swoich preferencji.

- Aplikacja FOTON Home jest zwieńczeniem pracy nad pakietem COMFORT Home - systemem usług, który pozwoli naszym Klientom w sposób komfortowy i świadomy korzystać z energii elektrycznej wyprodukowanej przez ich własną instalację fotowoltaiczną. Aplikacja to pierwszy krok, aby w przyszłości umożliwić naszym Klientom kompleksowe zarządzanie ekologicznym i inteligentnym domem. Aplikacja dzięki możliwości obserwacji i analizy danych, pozwala poznać osiągi instalacji fotowoltaicznej i nauczyć się jak najlepiej dysponować dostępną energią elektryczną. To nasz mały krok ku przyszłości, w której będziemy mogli zarządzać całym domem za pomocą jednego programu – powiedział Michał Skorupa, Prezes zarządu FOTON Technik, Grupa innogy.

W aplikacji będą kolejno aktywowane coraz to nowe funkcje, pozwalające na inteligentne zarządzanie urządzeniami domowymi, takimi jak:

 • system ogrzewania
 • klimatyzacja
 • oświetlenie
 • stacja ładująca samochody elektryczne
 • włączniki napięcia

Aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi inwerterami oferowanymi przez FOTON Technik – GoodWe, Fronius i SolarEdge. Jest dostępna w wersji na systemy Android i iOS.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe