agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Prido X6 i Prido X6 GPS -  nowe wideorejestratory w lusterku z kamerą cofania

Prido X6 i Prido X6 GPS - nowe wideorejestratory w lusterku z kamerą cofania

GPS / Akcesoria GPS / 2022-02-15 11:00:26

Firma Prido wprowadziła do sprzedaży dwa nowe wideorejestratory – Prido X6 i Prido X6 GPS. Oba z nich charakteryzują się dotykowymi ekranami znajdującymi się na całej powierzchni lusterka oraz dołączaną do zestawu kamerą tylną, która może pełnić również funkcję kamery cofania. Rejestrator jazdy Prido X6 jest dostępny w wariancie z lub bez GPS.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Nowość od Prido zaspokoi oczekiwania kierowców, którzy czują się bezpieczniej mając rejestrowany obraz zarówno przed, jak i za pojazdem. Obie kamery znajdujące się w zestawie nagrywają w wysokiej jakości zgodnej ze standardem High Definition. Kamera przednia (umieszczona w lusterku) rejestruje materiał w jakości FullHD 1080P, a kamera tylna w HD 720P. Dzięki takim parametrom kierowcy mogą być pewni, że żaden szczegół trasy nie umknie ich uwadze.

Komfort użytkowania dzięki dużemu ekranowi

Flagową cechą rejestratora Prido X6 jest ekran dotykowy o przekątnej niemal 10 cali. Oznacza to, że obraz z kamery przedniej, kamery cofania i menu nawigacyjne wyświetlane są na całej powierzchni lusterka. To zdecydowanie ułatwia obsługę wideorejestratora, poprawia komfort jego użytkowania, a także zwiększa bezpieczeństwo kierowcy w momencie, gdy chce użyć kamery cofania do wykonania poprawnego manewru parkowania.

Znajdująca się w zestawie kamera tylna jest fabrycznie wyposażona w okablowanie, które umożliwia jej podłączenie do instalacji auta. Kierowcy, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie zyskują funkcjonalność kamery cofania. Wideorejestrator Prido X6 automatycznie wykryje, że został wybrany bieg wsteczny i wyświetli na ekranie lusterka obraz z kamery tylnej wzbogacony o linie ułatwiające wykonanie manewru cofania lub parkowania.

Jeszcze większe bezpieczeństwo

Najnowszy model Prido gwarantuje kierowcom spokój ducha także kiedy są oni poza pojazdem. Pozostawiając auto na parkingu nie muszą się martwić, że ewentualna szkoda wyrządzona w tym czasie nie zostanie zarejestrowana na kamerze. Wszystko to za sprawą czujnika przeciążeń (G-sensor), który uruchamia kamerę samochodową i rozpoczyna nagrywanie w momencie, kiedy ktoś uderzy w pojazd. Dzięki temu kierowca ma pewność, że wszystkie filmy zostaną zarejestrowane bez obaw przed nadpisaniem w pętli.

Kamera samochodowa Prido X6 posiada również funkcję asystenta pasa ruchu (LDWS) przydatną szczególnie podczas długich, samotnych tras. Po jej aktywacji kamera zaalarmuje kierowcę sygnałem dźwiękowym w momencie, gdy pojazd zacznie opuszczać pas ruchu, którym się porusza.

„Podczas opracowywania naszego najnowszego modelu kamery skupialiśmy się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa oraz wygody kierujących. Prido X6 jest przydatnym towarzyszem podróży oraz gwarantem spokoju, szczególnie kiedy wykonujemy manewr cofania lub gdy zostawiamy samochód na parkingu” – mówi Radosław Szostek, Członek Zarządu Prido. „Ponadto naszą markę wyróżnia wysoka jakość wykonania, profesjonalne wsparcie techniczne oraz szereg wyjątkowych cech - takich jak np. możliwość wyboru języka śląskiego” – dodaje Szostek.

Za stanowiskiem reprezentowanym przez firmę Prido stoją realne rozwiązania. Wśród nich znajduje się z pewnością rozszerzenie możliwości rejestratora Prido X6 o funkcję GPS. Urządzenie można zakupić w zestawie z modułem GPS (Prido X6 GPS) lub dokupić moduł Prido GPS M1 we własnym zakresie. Po jego podłączeniu, kamera zacznie rejestrować szybkość poruszania się pojazdu oraz współrzędne trasy. Tego typu dane mogą okazać się nieocenione w momencie, kiedy po wypadku lub innym incydencie drogowym kierujący pojazdem będzie musiał udowodnić swoją niewinność.

Rejestratory jazdy Prido X6 oraz Prido X6 GPS można kupić w sklepach MediaExpert, MediaMarkt, Komputronik, Neonet, X-kom, Allegro oraz u innych partnerów biznesowych w cenie 649 PLN. Wariant z modułem GPS jest dostępny w cenie 699 PLN.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe