agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Profesjonalne systemy bezpieczeństwa, które możesz kupić do swojego domu

Profesjonalne systemy bezpieczeństwa, które możesz kupić do swojego domu

SPRZĘT RTV / Smart home / 2021-11-12 10:21:50

Niemal na każdym wolnym kawałku ziemi, który nie jest terenem rolnym, domy wyrastają jak grzyby po deszczu. Polacy budują się niezwykle chętnie, a cała branża rozwija się w naprawdę szybkim tempie. Budując dom trzeba podjąć dziesiątki decyzji, które wpłyną na losy inwestycji na przestrzeni lat. Poza samą lokalizacją, materiałami użytymi do budowy czy rozkładem pomieszczeń, inwestorzy muszą też pomyśleć o dobrym zabezpieczeniu swojej nieruchomości. Wraz z rozwojem technologii profesjonalne systemy bezpieczeństwa, nawet takie jakie znajdziesz w bankach czy kasyno Polska, stają się dostępne dla szerokiej grupy odbiorców. Tym samym, nawet „przeciętny Kowalski”, może sobie na taki sprzęt pozwolić. 

Dlaczego warto zadbać o ten aspekt jak najprędzej?

Przemawia za tym nie tylko sama „atrakcyjność” domu zwykłego obywatela, ale również fakt, że włamania i kradzieże stają się coraz mniej opłacalne. Warto jednak wyposażyć się w chociażby podstawowy, profesjonalny zestaw, który da przede wszystkim spokój ducha. Na temat bezpieczeństwa nieruchomości warto pomyśleć już podczas budowy domu. Niektóre z rozwiązań wymagają bowiem poprowadzenia dodatkowej instalacji elektrycznej na zewnątrz budynku czy stałego podłączenia do domowego routera, co zdecydowanie łatwiej będzie zaaranżować w pierwszych etapach powstawania domu. Nie trzeba będzie bowiem kuć ponownie ścian, by położyć nadprogramowe przewody czy niszczyć podjazdu by przeciągnąć zasilanie dla wideofonu (o którym później).

W pierwszych etapach budowy warto również zapoznać się z ofertą lokalnych agencji ochrony i zdecydować, czy zamówienie świadczonej przez taką agencję usługi jest opłacalne. Rozeznanie na rynku to jedna z podstawowych cech konsumenta XXI. wieku!

Pierwsza linia rozeznania – ogrodzenie i domofon

Bezpieczeństwo domowników oraz samej nieruchomości zaczyna się jeszcze za ogrodzeniem. Tradycyjne domofony odeszły już do lamusa. Aktualnie na wyposażeniu profesjonalnych systemów znaleźć można wideofony, które pozwalają nie tylko usłyszeć, ale również zobaczyć przybysza za furtką. Najtańsze tego typu urządzenie to koszt około 200 złotych. Warto jednak wydać nieco więcej, bowiem obiektyw w najtańszym wideofonie na pewno pozostawi wiele do życzenia, szczególnie przy trudniejszych warunkach, takich jak brak światła słonecznego czy deszcz.

Montaż takiego urządzenia nie jest specjalnie skomplikowany, jednak najłatwiej będzie zrobić to jeszcze przed aranżacją najbliższego otoczenia domu. Do wideofonu (podobnie zresztą jak do zwykłego domofonu) trzeba doprowadzić kabel zasilający, najlepiej na głębokości 60-80 centymetrów. Dodatkowym ułatwieniem będzie też instalacja urządzenia przed etapem tynkowania, co pozwoli na zakrycie przewodów i brak konieczności kucia ścian. 

Jak powinien wyglądać profesjonalny zestaw zabezpieczający dom?

Niezależnie od ilości urządzeń oraz ich zaawansowania technologicznego trzeba zaopatrzyć się w wysokiej klasy switch sieci Internet, bowiem to właśnie on będzie odpowiadał za działanie wszystkich podzespołów instalacji. Takie urządzenie to koszt w okolicach 300-500 złotych za najpopularniejsze modele. Do tego „pudełka” okraszonego mnogą ilością złącz RJ-45 można już rozpocząć podłączanie sprzętów.

Poza wcześniej wspomnianym wideofonem należy zaopatrzyć się w zestaw kamer, najlepiej na podczerwień. Będzie to jeden z większych wydatków w kwestii zabezpieczenia domu, bowiem za wysokiej jakości zestaw trzeba będzie zapłacić około 2000 złotych lub więcej, w zależności od tego, jak wiele urządzeń chcemy zainstalować. Po połączeniu wszystkiego w całość, następnym krokiem będzie zainstalowanie komputera, który na żywo przekazywać sygnał z kamer na monitor. Koszt najprostszej jednostki nie powinien przekroczyć 1000 złotych, a nawet można do tego wykorzystać swój stary sprzęt. Do tego mogą przydać się również dodatkowe ekrany poglądowe, umieszczone w różnych częściach domu. Bezpieczeństwo nie kończy się jednak na ochronie przed nieproszonymi gośćmi! Profesjonalny system nie może obyć się czujników instalacji wewnętrznych. Najpopularniejszymi są oczywiście czujniki gazu i tlenku węgla, czyli szerzej znanego czadu. Odpowiednio podłączony do całego systemu ochrony czujnik w porę da znać o nadmiernej ilości szkodliwych substancji w powietrzu.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe