Epson EB-G6900WU
Projektory Epson wyświetlają multimedialną scenografię spektaklu UTOPIA w Muzeum Historii Żydów Polskich
Epson i scena teatralna Muzeum Historii Żydów Polskich zapraszają na spektakl pt. „Utøpia”, w reżyserii Andrzeja Pakuły, według scenariusza Andrzeja Pakuły i Jana Burzyńskiego. W potrójnej roli w spektaklu wystąpi Aleksander Machalica. Do tworzenia mappingu i multimedialnej scenografii wykorzystane będą m.in. projektory 3LCD Epson EB-G6900WU i EB-1945W.
Spektakl wyprodukowała Korporacja Teatralna, pt. „Utøpia”, w reżyserii Andrzeja Pakuły, według scenariusza Andrzeja Pakuły i Jana Burzyńskiego. Obsada aktorska to: Mateusz Baran, Marcel Borowiec, Adam Machalica, Aleksander Machalica, Daniel Misiewicz, Michał Podsiadło, Michał Wanio
Wydarzenia ostatnich lat w Polsce i w Europie pokazują, że skrajnie radykalne postawy i przekonania, często odwołujące się mniej lub bardziej jawnie do ideologii faszystowskiej lub nazistowskiej, zyskują na sile i coraz częściej pojawiają się w przestrzeni społecznej. Masakra na norweskiej wyspie Utøya czy akty przemocy wymierzone przeciwko mniejszościom narodowym lub imigrantom, wskazują na kryzys idei Europy opartej na tolerancji, otwartości, współdziałaniu i wielokulturowości, którego przyczyny należy szukać w poszerzającym się polu społecznych lęków, będących pożywką dla radykalnych poglądów i ugrupowań. W spektaklu teatralnym „Utøpia” twórcy projektu podejmują się krytycznej analizy aktualnych wydarzeń w perspektywie traumatycznych doświadczeń XX wieku (II wojny światowej, Holocaustu i trwającego do 1989 roku podziału Europy) poprzez zderzenie postaci Heinricha Himmlera, Hanny Arendt i Andersa Breivika.
[[[zdjecie,12941,duze]]]
W czasach, gdy mierzymy się z kryzysem Europy, kiedy szereg fundamentalnych wartości wspólnotowych bywa coraz częściej podważany lub wręcz zagrożony, chcemy postawić przed młodym pokoleniem pytanie o jego wizje i oczekiwania względem przyszłej Europy. O możliwość nowej utopii.
Przedstawienia odbędą się:
- 24 października, godz. 20.00
- 25 października, godz. 20.00
- 26 października, godz. 18.00 (po spektaklu debata „Odrodzenie radykalizmów: język czy realne niebezpieczeństwo?”)
Bilety: (+48) 22 47 10 301 rezerwacje@jewishmuseum.org.pl
Reżyseria: Andrzej Pakuła
Scenariusz: Jan Burzyński, Andrzej Pakuła
Dramaturgia: Jan Burzyński
Scenografia: Natalia Pakuła
Ruch sceniczny: Przemysław Kamiński
Wideo: Wojtek Kaniewski
Mapping: Mikołaj Szymkowiak
Muzyka: Filip Szymczak
Animacje: Zofia Kuligowska
Identyfikacja wizualna: Joanna Suska
źródło: epson/agdrtv24.pl