agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Prosta i udana wakacyjna impreza dla dzieci!

Prosta i udana wakacyjna impreza dla dzieci!

GSM / Aplikacje / 2021-07-07 20:24:54

W ogródku, mieszkaniu, czy w plenerze. Pierwsza i najważniejsza zasada brzmi: Domowa impreza nie może być nudna? Brak Ci pomysłu, jakie atrakcje zapewnić najmłodszym? Z pomocą przychodzi maszyna do waty cukrowej.

Wata cukrowa to przysmak, po który sięgają osoby w każdym wieku. Nie tylko najmłodsi. Jest nieodłącznym elementem wszystkich jarmarków i festynów. Często sprzedawana w kinach, zoo oraz w nadmorskich kurortach. Chyba wszystkim kojarzy się z dzieciństwem, wakacjami i beztroską. Wystarczy maszyna do waty cukrowej i już można cieszyć się niezapomnianą imprezą w domu lub ogrodzie.

No dobra, dobra, ale zanim zaczniemy pisać o tym jakie to jest super, to warto na początku wpomnieć o zaletach zdrowotnych, a raczej braku takowych. Wata cukrowa to w zasadzie czysty cukier. Zazwyczaj średniej wielkości wata przygotowana jest z 30 g cukru, czyli ok 120 kckl. Nie zawiera też żadnych wartości odżywczych!

Skoro już wiemy, że nie o zrowie tutaj chodzi, a o dobra zabawę, to możemy zacząć planowanie imprezki, tak aby te wszystkim słodkie chwile z dzieciństwa, na które czasem możemy sobie pozwolić, zostały w pamięci naszych nabliższych jak najdłużej.

Jak to się zaczęło?

Historia waty cukrowej sięga XV wieku, kiedy to włoscy cukiernicy przygotowywali słodkie pierścienie z roztopionego karmelu. Był to przysmak przeznaczony tylko dla bogaczy. Dopiero pod koniec XIX wieku powstała wata cukrowa w postaci jaką znamy obecnie. Jej twórcami byli dentysta William Morrison i John Wharton – producent cukierków z Nashville. Pierwotnie wata cukrowa nazywana była fairy floss, której to nazwy nadal używa się w Australii. W pozostałych częściach globu używa się nazwy cotton candy lub candy. Ogromną popularność waty cukrowe przypisuje się Amerykaninowi Thomasonowi Pattonowi, który serwował smakołyk w cyrkach, na festynach i festiwalach. Do dzisiaj wata cukrowa króluje na tego typu wydarzeniach i jest ulubionym przysmakiem naszych najmłodszych pociech. Swoją drogą ciekawe, czy da się zrobić watę cukrową bez cukru?

Ano da się! Na przzykład z ksylitolu, czyli brązowego cukru, troszkę zdrowszego od tego białego, którego indeks glikemiczny jest 10 razy mniejszy w porównaniu do sacharozy. Mało tego, cukier brzozowy ma także inne zalety, tj. zapobiega próchnicy, szybko przywracając właściwe pH jamy ustnej; zwiększa przyswajanie wapnia przez kości, pozytywnie wpływając na ich mineralizację, dzięki czemu jest polecany osobom, u których zdiagnozowano osteoporozę, a także dzieciom, u których układ kostny dopiero się kształtuje. Czyli można! To dobra wiadomość dla naszej udanej wakacyjnej imprezy z watą cukrową w roli głównej!

Jak powstaje słodka chmurka?

Wata cukrowa to nic innego jak drobne cukrowe nitki, nawinięte na drewniany patyk lub świecące pałeczki, dzięki którym biała chmurka nabiera nowego charakteru. Do jej wytworzenia potrzebujemy zwykły cukier i oczywiscie maszynę do waty cukrowej.

Krok pierwszy w przygotowaniu waty cukrowej, to odmierzenie odpowiedniej ilości cukru, a następnie wsypanie do wnętrza głowicy. Pod wpływem wysokiej temperatury cukier rozpuszcza się, a szybki, nieustanny ruch głowicy powoduje, że skarmelizowany cukier w postaci cieniutkiej pajęczyny wydostaje się z wnętrza maszyny, gdzie w kontakcie z powietrzem włókna stygną tworząc watę cukrową. Naszym zadaniem jest tylko umiejętne nawinięcie białej pajęczynki na patyczek i... gotowe! Możemy cieszyć się słodką przyjemnością, za którą szaleją nie tylko dzieci ale również dorośli, którym wata cukrowa przypomina smak dzieciństwa.

Jaką maszynę do waty cukrowj wybrać?

W sprzedaży dostaniemy maszyny do waty cukrowej elektryczne lub gazowe. Gazowe wyposażone w palnik, podłączane do butli gazowej, natomiast elektryczne wymagają jedynie podłączenia do gniazdka z prądem. Urządzenia dzielą się również na: nablatowe, stojące na nóżkach lub montowane na wózkach. Mnejsze urządzenia świetnie sprawdzą się na użytek domowy, maszyna z wózkiem będzie dobrym rozwiązaniem podczas przyjęć w ogrodzie czy wszelkich plenerowych wydarzeniach. To od nas zależy, która wersja będzie bardziej praktyczna.

Jak zrobić kolorową watę cukrową?

Na rynku dostępne są kolorowe barwniki spożywcze, które dodajemy do cukru i zwykła wata cukrowa zamienia się w kolorowy obłoczek. Możemy również zmienić jej smak za pomocą ekstraktów owocowych i...udana zabawa gotowa!

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe