agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Przedstawiamy Jabra PanaCast - inteligentne rozwiązanie wideo w czasie rzeczywistym z certyfikacją dla Microsoft Teams
Jabra

Przedstawiamy Jabra PanaCast - inteligentne rozwiązanie wideo w czasie rzeczywistym z certyfikacją dla Microsoft Teams

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Głośniki, słuchawki i mikrofony / 2019-09-18 11:21:01

Jabra, lider rozwiązań audio i komunikacyjnych, wprowadza na rynek Jabra PanaCast - pierwsze na świecie inteligentne rozwiązanie wideokonferencyjne typu plug-and-play w rozdzielczości 4K z certyfikatem dla Microsoft Teams. Tym samym marka umacnia swoją pozycję w dziedzinie rozwiązań audio-wideo dedykowanych biznesowi. Ten wciągający, inteligentny system wideokonferencyjny, działający w czasie rzeczywistym, oferuje obraz panoramiczny 180 stopni, dzięki czemu zapewnia widoczność wszystkim osobom znajdującym się w pomieszczeniu. Jabra PanaCast to znakomite wyposażenie dla nowoczesnych firm, ponieważ dostarczając obraz, dźwięk i niezbędne dane, zaspokaja krytyczne potrzeby współczesnej zdalnej współpracy opierającej się na przekazie wideo.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Portfolio Jabra zawsze koncentrowało się na rozwiązaniach zwiększających wydajność poprzez lepszą koncentrację, konwersację i współpracę. Dzięki Jabra PanaCast Jabra połączy wiedzę  w dziedzinie dźwięku z wiodącą technologią wideo, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia związane z prowadzeniem rozmów w niewielkich salach konferencyjnych.

Jabra PanaCast to pierwsze na świecie inteligentne urządzenie z panoramicznym obrazem i trzema kamerami o rozdzielczości 13 megapikseli, które współpracują ze sobą jako jedna, dzięki osadzeniu podstawowej technologii we wbudowanym procesorze Jabra PanaCast Vision. Rozwiązanie z wieloma kamerami zapewnia pełne panoramiczne pole widzenia o zasięgu 180 stopni, gwarantując naturalne wrażenia podczas prowadzenia rozmowy. Panoramiczny obraz pozwala każdemu uczestniczyć w rozmowie w równym stopniu, promuje zdrową dyskusję i stymuluje prawdziwą współpracę pomimo dystansu dzielącego rozmówców.

Dźwięk i obraz dla całego pomieszczenia

Najnowocześniejsze aparaty i mikrofony Jabra PanaCast, technologia łączenia obrazów czwartej generacji  i oprogramowanie Intelligent Vision działają jako jeden system, aby zapewnić optymalną wydajność. Teraz każde pomieszczenie może być wykorzystane do przeprowadzenia wideokonferencji z panoramicznym wideo 4K. Jabra PanaCast umożliwia firmom korzystanie z pełnych przestrzeni konferencyjnych, obejmując o 40% większy obszar niż ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych rozwiązań wideo.

Inteligentne zarządzanie zasobami

Wbudowane technologie wykrywania osób Jabra PanaCast zapewniają możliwość inteligentnej analizy biznesowej poprzez przechwytywanie dokładnych informacji o użytkowaniu i obecności podczas wideokonferencji. W miarę jak systemy AV i IT stają się coraz bardziej zintegrowane, wzrasta potrzeba uzyskania dokładnych danych i wskaźników. Nowy Jabra PanaCast API umożliwi programistom i partnerom wysyłanie zapytań do systemu w celu uzyskania informacji w czasie rzeczywistym, takich jak dane dotyczące liczby osób uczestniczących w spotkaniu.

Zaawansowana sztuczna inteligencja wykorzystuje konwekcyjną sieć neuronową (CNN) do zliczania liczby osób w polu widzenia (do 12 metrów) i dostarcza dane liczbowe, które organizacje mogą wykorzystać do informowania o decyzjach, zmianach w kalendarzu, wykorzystania przestrzeni i zarządzania zasobami, lub do zautomatyzowania zarządzania energią obiektów, takich jak monitory telewizyjne, oświetlenie, sprzęt do wideokonferencji i inne. Technologia będzie dostępna za pośrednictwem Jabra PanaCast API, kompatybilnego z systemem operacyjnym Windows, i może być używana na dużych obszarach, takich jak sale lekcyjne, audytoria i zgromadzenia ogólne.

René Svendsen-Tune, CEO w Jabra, powiedział: „Zawsze docenialiśmy znaczenie solidnej, osobistej interakcji, opracowując każdy produkt z naszego portfolio. Wprowadzenie Jabra PanaCast pokazuje nasze zaangażowanie w pomoc przedsiębiorstwom w osiąganiu optymalnej współpracy i wydajności dzięki technologii dźwięku i obrazu. Teraz pracownicy zdalni oraz uczestnicy zgromadzeni w małych salach konferencyjnych mogą wymieniać się informacjami jeszcze szybciej i pozostawać w bliższym kontakcie, dzięki wysokiej jakości wideo typu plug-and-play.”

Aktywacja niewielkich przestrzeni konferencyjnych

Wiodąca seria głośników konferencyjnych Jabra Speak może być zintegrowana z rozwiązaniami PanaCast, aby jeszcze bardziej zoptymalizować doświadczenie UC, umożliwiając użytkownikom prowadzenie wideo spotkań bez względu na to, gdzie się znajdują, bez kompromisów w zakresie jakości dźwięku. Unikalna technologia Jabra oferuje mikrofon dookólny i dźwięk HD, zapewniając doskonałą słyszalność 360 ​​stopni i odbierając dźwięki pod dowolnym kątem.

Jabra PanaCast stanowi wyjątkową wartość dla środowisk biznesowych, w których funkcjonują niewielkie przestrzenie konferencyjne, spełniając wszystkie kluczowe kryteria nowoczesnej współpracy wideo. Łatwo montuje się na wyświetlaczu cyfrowym lub na ścianie z dostępnym osprzętem montażowym. Połączenie USB pozwala na podłączenie dowolnego kompatybilnego urządzenia w celu natychmiastowej konfiguracji i możliwości zaaranżowania spotkania.

Jabra PanaCast jest kompatybilny z popularnymi rozwiązaniami opartymi na chmurze, w tym Microsoft Teams, Skype, Zoom, Cisco WebEx, Slack, Google Hangouts, GoToMeeting, Unify Circuit, BlueJeans i innymi, dzięki czemu użytkownicy mogą skorzystać z istniejących usług w ciągu kilku sekund, po prostu podłączając urządzenie do portu USB komputera.

„Chcemy rzucić wyzwanie rynkowi rozwiązań wideo i audio dzięki urządzeniu, które oferuje najlepszą jakość dźwięku, obrazu, a także dostarczanych danych. Pierwsze odpowiedzi z rynku są obiecujące: użytkownicy zgłaszają czterokrotny wzrost liczby wideokonferencji i prawie 20% skrócenie czasu trwania spotkań ”- powiedział dyrektor generalny Jabra, René Svendsen-Tune.

Dostępność i ceny

Światowa premiera Jabra PanaCast: 15 sierpnia

Produkt dostępny w kanale sprzedaży B2B w cenie 4 910 pln

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe