agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Przegląd praktycznych aplikacji na Windows Phone

Przegląd praktycznych aplikacji na Windows Phone

GSM / Aplikacje / 2013-01-08 10:22:00

To już tradycja, że w styczniu, wraz z nadejściem kolejnego roku, wiele osób robi postanowienia noworoczne. By w lutym nie pozostały po nich wspomnienia warto poznać aplikacje, które pomogą nam dotrzymać noworocznych obietnic. Wystarczy smartfon z Windows Phone, trochę dobrych chęci i do dzieła!

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Będę bardziej dbał o zdrowie”

  • MyFitnessPal to aplikacja, dzięki której utrzymamy odpowiednią dietę. W jaki sposób? Każdy, kto był kiedyś na diecie wie, jak ważne jest pilnowanie kalorii. MyFitnessPal zrobi to za nas i obliczy kaloryczność każdego posiłku - od śniadania po kolację. Wystarczy wpisać, ile kalorii zamierzamy spożyć każdego dnia - aplikacja dopilnuje, byśmy nie przekroczyli naszego planu. Wpisując skład danego posiłku MyFitnessPal wskaże jego wartość kaloryczną i poinformuje nas, czy mieści się on w ustalonym limicie. Z taką pomocą na pewno każdy zrzuci zbędne kilogramy.
  • Endomondo Sports Tracker to aplikacja dla wszystkich, którzy wraz z nowym rokiem postanowili zadbać o zdrowie. Aplikacja posiada GPS, dzięki któremu zapisuje wszystkie treningi - zarówno bieganie, jak i jazdę na rowerze, spacery i wiele innych form ćwiczeń. Pozwala na rejestrowanie prędkości, czasu treningu, liczby spalonych kalorii. Co ciekawe - posiada też funkcję osobistego trenera, który udziela głosowych wskazówek. Dzięki Endomondo Sports Tracker każdy użytkownik może przejrzeć wybraną trasę biegu i wyznaczyć jej dystans oraz cel. Ma także dostęp do historii treningów. Dodatkowo znajomi użytkownika mogą śledzić na żywo jego trasę, a także przesyłać krótkie wiadomości. Najlepszą rekomendacją jest jednak liczba osób, która korzysta z tej aplikacji - do tej pory ściągnęło ją już ponad 10 milionów osób na całym świecie.

„Będę poświęcał więcej czasu swoim bliskim”

  • Skype to komunikator, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to idealne narzędzie do komunikacji zarówno z rodziną, jak i tymi bliższymi oraz dalszymi znajomymi na całym świecie. Dzięki aplikacji Skype na Windows Phone możemy wysyłać wiadomości i prowadzić bezpłatne rozmowy głosowe oraz wideo z innymi użytkownikami Skype'a. Jako, że aplikacja jest dostępna w przedpremierowej odsłonie, będzie jeszcze uzupełniania o nowe, atrakcyjne funkcje. Wśród nich pojawi się m.in. możliwość otrzymywania powiadomień o połączeniach i wiadomościach nawet wtedy, gdy aplikacja jest zamknięta.

„Będę bardziej zorganizowany, zainwestuję w siebie”

  • Khan Academy to aplikacja do nauki. Jednak niech nikt się nie zraża na wstępie, bo forma tej nauki jest o wiele ciekawsza niż może się to wydawać! Aplikacja gwarantuje dostęp do ponad 3000 materiałów video udostępnionych przez organizację non-profit Khan Academy, do której fanów zalicza się Bill Gates. Materiały dotyczą takich dziedzin nauki jak historia, finanse, matematyka, biologia, astronomia oraz wiele innych. Pogłębianie swojej wiedzy wcale nie musi być nudne, tym bardziej w sytuacji kiedy smartfon może zapewnić dostęp do tysięcy ciekawych wiadomości, w atrakcyjnej formie, bez konieczności wertowania Internetu.
  • Budget Buddy to z kolei aplikacja dla każdego, kto obiecał sobie lepszą organizację domowego budżetu i stanu swoich finansów. Aplikacja umożliwia kontrolę wydatków i zarządzanie budżetem poprzez zrobienie zwykłego zdjęcia. Wystarczy zrobić zdjęcie dowolnego rachunku, a program zapisze go na telefonie wraz z konkretną datą, kategorią wydatku (rozrywka, dom, jedzenie) oraz sposobem płatności (karta kredytowa, gotówka). Aplikacje przedstawi nam miesięczne podsumowanie oraz opracowuje specjalne zestawienia w formie analiz oraz diagramów przedstawiających strukturę wydatków użytkownika. Budget Buddy doskonale współdziała z systemem Windows Phone i środowiskiem żywych kafelków. Ponadto umożliwia zapisanie wszystkich informacji na SkyDrive i dzielenie ich w ten sposób z domownikami.
  • Pracuj.pl to mobilna wersja najpopularniejszego w Polsce serwisu rekrutacyjnego. Jeżeli ktoś postanowił zmienić pracę w tym roku, teraz może to zrobić z pomocą swojego telefonu. Każdy użytkownik Windows Phone może bez problemu śledzić, co się dzieje na rynku pracy przeglądając codziennie różne oferty. Aplikacja posiada bogatą wyszukiwarkę oraz umożliwia zapisywanie do ulubionych tych najbardziej interesujących ogłoszeń.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe