Raport Philipsa - zdrowie i jakość życia
Badanie „Philips Index for Health and Well-Being: A global perspective” zostało przeprowadzone na zlecenie firmy Philips wśród ponad 31 tysięcy respondentów z 23 krajów. Analiza uzyskanych odpowiedzi pozwala na nowo spojrzeć na kwestię zdrowia i samopoczucia ludzi na całym świecie.
METODOLOGIA:
- Raport powstał na podstawie ogólnoświatowego badania, przeprowadzonego na zlecenie firmy Philips w grupie ponad 31 tys. osób z 23 krajów. To pierwszy tak szeroko zakrojony raport, którego celem jest zbadanie głównych czynników mających wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi.
- Liczebność próby, metodologię badań i średnią ważoną ustalono dla poszczególnych krajów w sposób najlepiej odzwierciedlający strukturę demograficzną. Podczas porównywania wyników z różnych krajów, różnice należy wziąć pod uwagę.
- Czynniki wymieniane przez respondentów jako ważne nie zawsze były tymi, które miały na nich największy wpływ. Raport bada różnicę pomiędzy tym, co respondenci określili jako ważne, a ich poziomem satysfakcji z tych aspektów. Dzięki temu raport przedstawia dokładniejszy obraz najważniejszych kwestii i czynników objętych badaniem.
- Raport „Philips Index for Health and Well-being” składa się z kilku indeksów, co pozwala na szczegółowe zidentyfikowanie elementów wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie. Każdy indeks bierze pod uwagę zadeklarowaną ważność danego aspektu oraz poziom zadowolenia respondentów.
WYNIKI BADANIA:
1. Zdrowie i ogólne samopoczucie:
Wskaźnik ogólnego zdrowia i samopoczucia został obliczony na podstawie deklarowanej średniej ważonej 17 czynników oraz poziomu zadowolenia danego respondenta z każdego z tych elementów. Z badania wynika, że mieszkańcy Indii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej czy Singapuru oceniają swoje zdrowie i samopoczucie o wiele lepiej niż obywatele niektórych spośród najbardziej rozwiniętych krajów świata, w tym Japonii, większości państw europejskich czy obu Ameryk. Ogólny indeks zadowolenia Polaków wynosi 65%, stawiając nas w czołówce 23 krajów świata zbadanych na zlecenie Philips.
Najwyższy indeks dobrego zdrowia i samopoczucia:
- Zjednoczone Emiraty Arabskie (88%)
- Arabia Saudyjska (78%)
- Indie (72%)
- Singapur (68%)
- Polska (65%)
- Australia (65%)
2. Waga ciała:
Niezadowolenie z wagi własnego ciała deklarowali powszechnie respondenci ze wszystkich krajów. Ponadto zaobserwowano silną korelację, zwłaszcza wśród kobiet, pomiędzy niezadowoleniem z wagi a niezadowoleniem ze swojego stanu zdrowia.
Więcej na www.philips.com
PODSUMOWANIE
Celem badania „Philips Index for Health and Well-being: A global perspective” jest zebranie informacji, o tym w jaki sposób kwestie zdrowia oraz jakości życia są postrzegane w różnych częściach świata. Dzięki temu, firma Philips ma nadzieję zapoczątkować serię innowacji, które pomogą ludziom, społecznościom, systemom zdrowotnym, rządom oraz przyszłym pokoleniom radzić sobie z wyzwaniami rozwijającego się świata, postępującej urbanizacji oraz starzejącego się społeczeństwa.