agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Razer definiuje przyszłość w konfigurowaniu stacji bojowych graczy dzięki projektowi Sophia i Enki Pro Hypersense

Razer definiuje przyszłość w konfigurowaniu stacji bojowych graczy dzięki projektowi Sophia i Enki Pro Hypersense

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Konsole i kontrolery gier / 2022-01-10 07:47:49

Razer, wiodąca marka dla graczy, zaprezentowała dziś swoją wizję przyszłości gier oraz domowych komputerów. Projekt Sophia, pierwszy prawdziwie gamingowy koncept biurka i fotel Enki Pro HyperSense z wbudowanymi zaawanasowanymi haptycznymi systemami D-BOX. Stworzone przez wizjonerski departament R&D Razera, zarówno Projekt Sophia jak i Enki Pro HyperSense wprowadzają nowe innowacyjne rozwiązania, które podniosą poziom ustawienia każdego domowego stanowiska komputerowego.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Wraz z rozpowszechniająca się możliwością pracy zdalnej, wiele osób napotyka na nowe problemy w optymalnym ułożeniu swojego domowego stanowiska komputerowego, do wielu różnych zastosowań. Od czysto biurowego ustawienia po gamingową stacje lub miejsce do stremowania i edytowania. Każde z tych zastosowań wymaga innych urządzeń peryferyjnych do zwiększenia i poprawy doświadczeń użytkownika. 

Z wysoce adaptowalną, modułową konstrukcją pozwalająca użytkownikom na szybką konfigurację ich przestrzeni roboczej do zadań na dany moment – czy to wertowanie pracowniczych emailów i dokumentów Worda, czy też przebijanie się, w grach, przez wrogów do celu lub rozpruwaniu przeciwników na Twitchu podczas stremowania. Projekt Sophia zapewnia bezproblemowe rozwiązanie dla wszystkich tych wyzwań.

W pełni modularny. Całkowicie konfigurowalny.

Centralnym założeniem Projektu Sophia jest jego elastyczność i wielomodułowość. Biurko zapewnia wsparcie dla 13 oddzielnych bloków modularnych powstałych dla zwiększania niewypowiedzialnego poziomu personalizacji. Pozwala to na skonfigurowanie każdej sekcji z wachlarzem przystosowanych komponentów takich jak dodatkowe ekrany, narzędzia do monitorowania, panele dotykowe, tablety graficzne, audio miksery czy nawet zewnętrzne rejestratory obrazu. Konfiguracja pozwala użytkownikowi na zmiany w ciągu kilku sekund w zależności od konkretnej sytuacji. 

„Projekt Sophia to nasza futurystyczna wizja wielozadaniowej stacji roboczej do pracy i rozrywki. Sophia spełnia wymogi różnych zastosowań domowego komputera i eliminuje niepotrzebne przemieszczanie się pomiędzy obszarami roboczymi”, mówi wiceprezes ds. rozwoju marki Razer - Richard Hashim. „Modularny system pozwala użytkownikowi na szybką rekonfigurację swojego biurka. Można elastycznie dopasować Projekt Sophia do wykonywanego zadania, uwzględniając indywidualne preferencje użytkownika. To jest przyszłość doskonałego stanowiska do grania”

Moc komputera stacjonarnego w twoim biurku.

Sercem Projektu Sophia jest dostosowana do potrzeb klienta, drukowana płyta PCB wyposażona w technologicznie przełomowe komponenty. Dzięki najnowszemu procesorowi Intel i karcie graficznej NVIDIA użytkownik otrzyma wsparcie przy najbardziej wymagających zadaniach. Optymalizując powierzchnię użytkową biurka, wszystko to zostało umieszczone w smukłej obudowie z magnetycznymi zatrzaskami pod szklaną taflą. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością można je odczepić, co pozwala na zainstalowanie nowych komponentów. Daje to użytkownikowi możliwość szybkiego stworzenia systemu wymaganego do danego zadania.

Moduły zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich typach użytkowników. Od twórców korzystających z dotykowych digitizerów, tabletów i innych kreatywnie pomocnych narzędzi. Graczy mogących skupić się na modułach wiernie odtwarzających jakoś dźwięku i obrazu, dodając system THX surround sound i monitor z wysokim współczynnikiem odświeżania. Streamerzy mogą przekształcić Projekt Sophia w prawdziwe studia nadawcze. Zawierające kompletny zestaw kamer, mikrofonów i mikserów. Podczas gdy użytkownicy poszukujący wydajnego środowiska do pracy, bez problemu będą w stanie zakomponować moduły skrótów klawiszowych odtwarzających potrzebne makra, sekcje do bezprzewodowych ładowania a nawet podgrzewacz do kubka. 

Dla zwiększenia immersji i możliwości konfiguracji, przestronne biurko zostało wyłożone LEDami z opcją zintegrowania z ekosystemem Razer RGB Chroma. Ekran OLED nowej generacji zostanie wyposażony w funkcje samoświecących pikseli oraz najnowsze technologie odpowiadające za jasność, kontrast i ostrość wyświetlanego obrazu dla najlepszych wrażeń podczas oglądania na ekranie 65”.

Ze względu na swoją wysoce adaptowalną i wszechstronną konstrukcje, Projekt Sophia jest w stanie zapewnić optymalną konfiguracje do gier, tworzenia, stremingu i pracy, łącząc wiele tradycyjnych ustawień stanowiska w jedną stacje roboczą.

Komfort w imersji. 

W dniu dzisiejszym ogłoszono również Enki Pro HyperSense. Nowoczesny gamingowy fotel zawierający wysoce rozwinięty system haptyczny, pozwalający użytkownikom doświadczyć nowego wymiaru immersji w grach. Oparty na cieszącym się popularnością projekcie fotela Enki Pro, Enki Pro HyperSense posiada rozwinięty system haptyczny opracowany przez D-BOX. Dla zapewnienia najbardziej autentycznych, niemal realnych, doznań ze swojej gry. Zagłówek fotela z zintegrowanym Chroma RGB pozwoli użytkownikowi na spersonalizowanie mebla podczas użytku.

„Razer i D-BOX stworzył Enki Pro HyperSense, najbardziej zawansowany fotel gamingowy do tej pory”, mówi Sébastien Mailhot, prezes i dyrektor generalny D-BOX. „Owocem naszego wspólnego wysiłku jest produkt, który za pomocą haptycznego systemu fizycznie przekłada doświadczenia z gier, filmów i muzyki. Przywiązanie Razera do dbałości o każdy detal i oszałamiający design wraz z niezrównanym doświadczeniem D-BOX we wprowadzaniu technologii haptycznej, kładzie podwaliny pod kolejną generacje innowacyjnej domowej rozrywki.”

Enki Pro HyperSense zapewnia technologiczne wsparcie ponad 2 200 gier, filmów i tytułów muzycznych, w tym takich gier jak; F1 2021, Forza Horizon 5 i Assassin’s Creed Valhalla. Gracze, na wirtualnym torze, nie tylko wyczują każdy zakręt, ale zyskają możliwość zanurzenia się w środowisku gry dzięki haptycznemu systemowi dostarczanemu przez Enki Pro HyperSense. Gry bez bezpośredniego wsparcia dla oprogramowania fotela nie zostaną pozbawione możliwości wykorzystania potencjału użycia systemu haptycznego. Dzięki bezpośredniemu podłączeniu kontrolera, klawiatury lub myszy, do systemu fotela (Direct input Haptics), zyska on możliwość haptycznych reakcji na działanie użytkownika.

System haptyczny nie będzie ograniczony wyłącznie do sfery gamingu. Inne media, również mogą korzystać z dodatkowej warstwy imersji. Wraz z popularyzowaniem się platform streamingowych, które automatycznie zapewnią wsparcie, widzowie i słuchacze będą mogli cieszyć się większą głębią i odczuciem, ponieważ muzyka i efekty dźwiękowe będą zarówno odczuwalne, jak i słyszalne.

Enki Pro HyperSense jest napędzany przez zawansowany silnik haptyczny, który został opracowany w celu symulacji spektrum wibracji, tekstur i ruchów. Przy 65 000 haptycznych wariacji, system dotykowy ma możliwość symulowania przeciążeń +/- 1G. i ma możliwość odchylenia w pionie i do tyłu o ok. 4 cm. Synchronizacja w czasie rzeczywistym zapewnia odtworzenie reakcji niemal natychmiast z czasem reakcji do 5 ms.

Funkcje modelu Enki Pro HyperSense, zostały oparte na wcześniejszych, docenianych i nagradzanych gamingowych fotelach Enki. Punkty styczności ciała z meblem zostały zoptymalizowane dzięki ultra szerokiej podstawie siedziska o przekątnej 22 cali, 100 stopniowym modelowanym łukom zaplecka oraz wsparciu dla odcinka lędźwiowego – zapewnia optymalny i równomierny rozkład ciężaru tworząc idealną podstawę do wszechstronnej integracji z systemem HyperSense. W rezultacie powstał fotel, łączący w sobie to co oferuje system haptyczny i fotel gamingowy przeznaczony do codziennego użytku. Zapewniając wysoko immersyjne wrażenia z gry na najwyższym poziomie.

Używając najnowszych technologii zarówno, Projekt Sophia i Enki Pro HyperSense wprowadzają nowy wymiar do domowej przestrzeni, do rozrywki i pracy. Oferują możliwość spojrzenia w przyszłość domowych konfigurowalnych stanowisk dla stacji roboczych. Projekt Sophia i Enki Pro HyperSense są częścią stale rozwijanego ekosystemu firmy Razer.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe