agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
realme Book to pierwszy laptop od realme. Łączy w sobie lekkość, wydajność

realme Book to pierwszy laptop od realme. Łączy w sobie lekkość, wydajność

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2021-08-19 10:01:18

W ofercie marki zadebiutował  pierwszy laptop z Windows 10, ultralekki i niezwykle cienki realme Book, napędzany procesorami Intel Core 11. generacji. Wprowadzając na rynek laptopa realme rozwija swoje portfolio o zupełnie nową kategorię produktów, która jeszcze bardziej wzbogaca ekosystem AIoT marki.

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

realme Book jest zamknięty w metalowej obudowie o grubości zaledwie 14,9 mm. Dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej oraz niebieskiej. Przy przekątnej ekranu wynoszącej 14” waży tylko 1,38 kg.

Laptop wyposażony jest w wyświetlacz IPS Full Vision 2k o rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli. Maksymalna jasność ekranu to 400 nitów, a jego format 3:2 pozwala na wyświetlenie większej ilości informacji w obszarze roboczym niż ma to miejsce przy popularnym formacie 16:9 (choćby w trakcie pracy z dokumentami w pakiecie MS Office).

realme Book jest napędzany nowoczesnymi procesorami Intel Core 11. generacji (Intel Core i3 lub i5), chłodzonymi wydajnym, lecz cichym dwuwentylatorowym układem Storm Cooling System. Laptop oferuje do 16 GB dwukanałowej pamięci RAM (LPDDR4x) oraz jest wyposażony ultraszybki w dysk SSD o pojemności do 512 GB. Bateria oferuje nawet 11 godzin pracy na jednym ładowaniu. Proces uzupełniania energii wykorzystuje technologię 65 W Super-Fast Charge.

Jeśli chodzi o gniazda, to urządzenie oferuje po jednym porcie: USB-C, USB-A oraz w modelu z procesorem Intel Core i5 dodatkowo także port Thunderbolt 4 / USB4. Nie zabrakło gniazda jack 3,5 mm dla słuchawek, ale melomani mogą cieszyć się świetną jakością dźwięku dzięki integracji w laptopie głośników stereo firmy HARMAN ze wsparcie dla DTS HD. realme Book ma także dwa mikrofony obsługujące redukcję szumów.

Funkcja „PC Connect” od realme pozwala użytkownikom na synchronizację telefonu z laptopem, co ułatwia na korzystanie z aplikacji mobilnych w tak zintegrowanym środowisku. Laptop pracuje na preinstalowanym systemie Windows 10.

Komfortowe korzystanie z laptopa realme Book zapewnia podświetlana klawiatura o skoku 1,3 mm, a wysoki poziom bezpieczeństwa gwarantuje czytnik linii papilarnych zaszyty w przycisku zasilania.

Ceny laptopa realme Book ujawnione podczas globalnej premiery urządzenia zaczynają się od 749 USD:

  • realme Book, Intel Core i3, 8 GB RAM, SSD 256 GB – 749 USD
  • realme Book, Intel Core i3, 8 GB RAM, SSD 512 GB – 799 USD
  • realme Book, Intel Core i5, 8 GB RAM, SSD 512 GB – 969 USD
  • realme Book, Intel Core i5, 16 GB RAM, SSD 512 GB – 999 USD

Wśród wielu już dostępnych produktów AIoT od realme, pierwszy laptop w historii marki jest znaczącym krokiem naprzód i świetnym uzupełnieniem coraz bogatszego portfolio. Pozwoli on realme stworzyć jeszcze pełniejszy ekosystem połączonych urządzeń, skierowany szczególnie do młodych i aktywnych użytkowników.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe