agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Revel – gratka dla architektów i planujących budowę domu

Revel – gratka dla architektów i planujących budowę domu

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2020-01-28 12:49:54

Revel to dobrze znana marka high-endowego sprzętu audio tworząca sprzęt najwyższej klasy. Jej początki sięgają roku 1996. Od samego początku za produktami tej firmy stoją cenieni inżynierowie, a nauka jest podstawą wszystkich podejmowanych przez nich działań.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Revel to marka amerykańska należąca do koncernu Harman. To obsesja na punkcie dokładności brzmienia! Seria głośników instalacyjnych Revel Architectural® to połączenie brzmienia wzorcowego w swojej kategorii z innowacyjnym mechanizmem montażu i eleganckim wzornictwem dopasowanym do różnych typów wnętrz. Nie lada gratka dla architektów i wszystkich planujących budowę domu. Seria obejmuje modele sufitowe: C263, C363, C563, C763, C283, C383, C583, C783, C363 DT, C563 DT, C540, C763L, C363XC, C383XC oraz głośniki ścienne: W263, W363, W563, W763, W283, W383, W583, W783, W873, W970, W253L, W553L, W893, W990, B28W, a także wzmacniacz subwooferowy SA1000. Opisy wszystkich modeli wraz z dedykowanymi architektom plikami do pobrania znaleźć można na nowej polskojęzycznej stronie www.revelspeakers.pl.

W większości modeli głośników instalacyjnych audiofilską jakość dźwięku i charakter brzmienia spójny z innymi konstrukcjami firmy Revel gwarantują: układy magnetyczne przeciwdziałające zniekształceniom, aluminiowe kopułki wysokotonowe oraz membrany przetworników nisko-średniotonowych z kompozytu mikroceramicznego (MCC). Dzięki temu głośniki instalacyjne można perfekcyjnie zestroić z systemami kina domowego Revel. Nowy mechanizm C-2 (nie występuje w modelach C540/W970/W990) pozwala na łatwy i szybki montaż głośników w ścianach o różnej konstrukcji i grubości do 5 cm. Głośniki wyposażone są w bezramkowe maskownice montowane magnetycznie, dzięki czemu całość prezentuje się elegancko i jednocześnie bardzo dyskretnie. Dodatkowo, wszystkie 12 modeli głośników sufitowych wyposażonych jest fabrycznie w osłony o kształcie okrągłym, a wybrane z nich dodatkowo posiadają w zestawie maskownice w kształcie kwadratowym, dzięki czemu można je doskonale dopasować do dowolnego wnętrza. Dodatkowo dwa modele głośników sufitowych C363XC oraz C383XC, dzięki ochronie w stopniu IP65, są odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne.

Głośniki instalacyjne Revel Architectural można zastosować w każdym rodzaju aplikacji od cichej muzyki w tle do wielokanałowych systemów kina domowego klasy high-end. Udowadniają one po raz kolejny, że Revel potrafi stworzyć najlepsze zestawy głośnikowe na świecie.

Wysokie częstotliwości są promieniowane za pomocą dopracowanych akustycznie struktur o minimalnej dyfrakcji fali. Falowód taki optymalizuje rozpraszanie fal przez membranę głośnika wysoko i średnio-tonowego w rejonach pasma podziału między nimi, dzięki czemu dźwięk jest pozbawiony koloryzacji w przestrzeni, w której się rozchodzi. Modele głośników ściennych: W783, W873, W970 wyposażone są także w najnowsze tweetery, dzięki którym jakość reprodukcji dźwięku jest nieporównywalna z żadnymi innymi konstrukcjami tego typu, niezależnie od ceny. Ich krystalicznie czyste, a jednocześnie gładkie brzmienie można porówna tylko do znacznie większych i droższych, wolnostojących kolumn wysokiej klasy. Wielopunktowy system mocowania w modelach W970 i W990 jest wykonany z aluminium, dzięki czemu głośniki te są wolne od niekorzystnych rezonansów własnych, zwłaszcza podczas słuchania z dużymi poziomami głośności.

Przełączniki poziomu tonów wysokich (HF) i niskich (BGC) to bardzo wygodna funkcja, dzięki której można dopasować brzmienie do różnych warunków akustycznych. Modele W583 i W783 wyposażone są w pierwszy z nich, a W783, W873 i W970 posiadają także przełącznik BGC. Dzięki regulatorowi HF można ustawić brzmienie w pokojach o dużym pogłosie lub nadmiernie stłumionych, a przełącznik BGC skompensuje poziom niskich tonów w przypadku, gdy dany głośnik znajduje się blisko drugiej powierzchni (np. sufitowy przy ścianie) lub narożnika.

Inną ciekawą serią głośników instalacyjnych jest Revel Extreme Climate. To seria odporna na ekstremalne warunki atmosferyczne (stopień ochrony IP67). Obejmuje trzy modele instalacyjnych głośników zewnętrznych: dwudrożną kierunkową satelitę Revel L41XC, dwudrożną satelitę Revel L42XC ze zintegrowanym oświetleniem z regulacją jasności, które może być wykorzystane na przykład jako oświetlenie ścieżki lub ogólne światło wypełniające o temperaturze barwowej 3000 K, oraz podpowierzchniowy subwoofer Bandpass Revel L12XC.

Zastosowane w poszczególnych modelach normy IP oznaczają poziom ochrony przed kurzem i wodą. Norma IP67 zastosowana w modelach L41XC, L42XC i L12XC oznacza, że całkowitą ochronę przed kurzem oraz ochronę przed efektami zanurzenia w wodzie o głębokości do 1m.

Serie Revel Architectural oraz Revel Extreme Climate to bardzo ciekawe propozycje dla miłośników muzyki, którzy są na etapie projektowania domu i ogrodu.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe