agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Ricoh: nowa, kompaktowa drukarka kolorowa Aficio SP C320DN

Ricoh: nowa, kompaktowa drukarka kolorowa Aficio SP C320DN

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2011-04-10 09:11:37

Ricoh Polska wprowadza na rynek urządzenie Aficio™SP C320DN. Ta kompaktowa i ekonomiczna drukarka laserowa daje wysokiej jakości wydruki kolorowe/czarno-białe z szybkością 25 str./min. Drukarka wyposażona jest standardowo w tryb druku dwustronnego, a koszty wydruku są niskie, co korzystnie wpływa na Całkowity Koszt Posiadania urządzenia. Dzięki odpowiednio skonstruowanej podstawie zmieści się ona na małym biurku lub półce. Urządzenie zapewnia niskie koszty eksploatacji, wysoką wydajność i niskie zużycie energii. Dzięki zastosowaniu czujnika ECO Night Sensor, negatywny wpływ na środowisko ulega dalszej redukcji.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

"Nowatorski czujnik ECO Night Sensor jest kluczową cechą Aficio SP C320DN”, mówi Rafał Gąglewski, kierownik produktu w Ricoh Polska. „Gdy poziom światła w pomieszczeniu spada poniżej założonego minimum wyłącza on automatycznie główne zasilanie urządzenia. Czujnik może być ustawiony na aktywację w ciągu 5-120 minut po zapadnięciu zmroku i rozpoznaje zmniejszenie się ilości światła zarówno naturalnego jak i sztucznego. Czujnik ECO Night Sensor w znacznym stopniu redukuje koszty eksploatacji i zużycie energii przez drukarkę."

Urządzenie jest dedykowane szczególnie dla małych firm i środowisk biurowych. Może także służyć jako wyposażenie dla szkół i uczelni, instytucji państwowych czy sklepów.
Mała powierzchnia podstawy drukarki Aficio™SP C320DN oznacza oszczędność cennej przestrzeni w zatłoczonym biurze. Dostęp od przodu/od góry pozwala na jej umieszczenie przy ścianie lub w kącie. Znajdujący się z przodu podajnik papieru można wsunąć pod spód drukarki, aby zaoszczędzić miejsce, gdy urządzenie nie jest używane. Obsługa urządzenia jest prosta dzięki intuicyjnemu 4-liniowemu panelowi sterowania LCD, który wyraźnie wyświetla wszystkie funkcje. Toner typu „wszystko w jednym” oraz kasetę bębna można łatwo wymienić w ciągu kilku sekund. Wymiana i dodawanie papieru są również proste i szybkie. Animowane procedury pomagają użytkownikom przeprowadzać konserwację.

Drukarka Aficio™SP C320DN jest szybka, wydajna i skuteczna. Po czasie nagrzewania wynoszącym zaledwie 20 sek. pierwszy wydruk czarno-biały lub kolorowy jest gotowy po 13,5 sek. Urządzenie drukuje 25 stron czarno-białych lub kolorowych na minutę, bez zmniejszenia prędkości druku w trybie duplex. Wchodząca w skład standardowego wyposażenia karta sieciowa Network Interface Card umożliwia wydajną pracę urządzenia w sieci.
Urządzenie drukuje okładki i ulotki na papierze o grubości do 220 g/m², jak również koperty i etykiety. Rozdzielczość druku wynosi 1,200 x 1,200 dpi. Wydajność papieru wynosi 1 100 arkuszy po zainstalowaniu podajnika ręcznego i podajnika opcjonalnego.

Drukarka Aficio™ SP C320DN wyróżnia się przyjaznymi dla środowiska i pozwalającymi na oszczędności kosztów funkcjami, takimi jak czujnik ECO Night Sensor, niskie zużycie energii, szybkie drukowanie w trybie duplex, ultraniski pobór mocy w trybie uśpienia, krótki czas nagrzewania, zwiększona wydajność tonera. Dzięki temu urządzenie oszczędza papier, czas i energię zmniejszając jednocześnie ilość odpadów i koszty. Produkty Ricoh są ponadto zgodne z normą Energy Star. Oznacza to wytwarzanie mniejszej ilości CO2 podczas produkcji energii potrzebnej do obsługi urządzeń.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe