agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Rodzina Acer Nitro powiększa się o komputery stacjonarne i monitory do gier

Rodzina Acer Nitro powiększa się o komputery stacjonarne i monitory do gier

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Komputery stacjonarne / 2018-05-23 20:42:00

W czasie Global Press Conference w Nowym Jorku Acer zaprezentował urządzenia, stanowiące rozwinięcie dobrze znanej serii laptopów gamingowych Acer Nitro. Przedstawione dziś dwa monitory Nitro oraz komputer stacjonarny Nitro 50 będą dostępne w Polsce już w trzecim kwartale 2018 roku.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Nowe urządzenie w całej serii Nitro wyposażono w procesory Intel® Core™ 8. generacji i karty graficzne NVIDIA® GeForce® GTX 1070, które zapewniają doskonałą wydajność w najbardziej wymagających grach komputerowych. Nitro 50 zapewnia grę w rozdzielczości 4K i może obsługiwać do czterech wyświetlaczy jednocześnie.Komputer wyposażono w  dysk twardy o pojemności do 3 TB i dysk SSD o pojemności 512 GB, a użytkownicy mogą cieszyć się wygodą poręcznej, bezprzewodowej platformy ładującej w standardzie Qi.

Ponadto komputery stacjonarne Nitro 50 optymalizują prędkość transmisji danych w sieci pod kątem gier, przeglądania i przesyłania strumieniowego za pomocą Realtek Dragon LAN, co czyni je doskonałą propozycją dla streamerów i osób aktywnych na Twitchu.

Monitory Nitro serii VG0 i RG0

Nowe monitory IPS z technologią AMD Radeon™ FreeSync zaspokajają potrzeby graczy w zakresie szybkości i błyskawicznego czasu reakcji wynoszącego 1ms. Seria Acer Nitro VG0 jest dostępna w wersjach 27, 23,8, i 21,5 cali, a matryce wyświetlają obraz w  rozdzielczości 4K UHD, WQHD lub Full HD.

Dzięki technologii AMD Radeon™ FreeSync wyeliminowano rwanie obrazu i zminimalizowano opóźnienia. Funkcja VRB (Visual Response Boost™) zmniejsza rozmycie obrazu, nawet gdy wyświetlane obiekty poruszają się bardzo szybko.  

Monitory  Acer Nitro RG0 mają elegancki, nowoczesny wygląd, z profilem o grubości 0,27 cala. Urządzenia oferowane będą w wersjach o przekątnej 27 cali oraz 23,8 cala. Oba charakteryzują się wyrafinowanym, lecz jednocześnie funkcjonalnym wzornictwem, które zaowocowało nagrodą Red Dot Design Awards 2018 dla tego modelu.

Rozdzielczość 1920x1080 przy 75 Hz w nowej serii Nitro RG0 pozwala na komfortowe wyświetlanie obrazu i świetnie sprawdzi się podczas  grania w rozdzielczości Full HD oraz konsumpcji multimediów. Panele IPS zapewniają wierne odwzorowanie obrazu nawet pod szerokim kątem, do 178 stopni w poziomie i w pionie. Dla optymalnego kąta widzenia monitory mogą nachylać się w zakresie od -5 do 20 stopni, a w serii RG0 od -5 do 15 stopni. We wszystkich monitorach serii Nitro umieszczono dwa głośniki stereo o mocy 2W i porty HDMI, VGA oraz DisplayPort.

Zintegrowany tryb Acer Game Mode oferuje osiem wstępnie ustawionych trybów wyświetlania w celu optymalizacji obrazu, w zależności od rodzaju wyświetlanej zawartości. Acer VisionCare z technologiami Flickerless, BlueLightShield, ComfyView i low-dimming zwiększają komfort oglądania podczas dłuższego użytkowania.

Ceny i dostępność w Polsce

  • Komputery stacjonarne z serii Nitro 50 będą dostępne w Polsce od trzeciego kwartału, w cenach od 2599 do 3999 zł.
  • Monitory z serii Nitro VG0 będą dostępne w Polsce pod koniec trzeciego kwartału 2018 roku i w cenach od 499 do 999 zł.
  • Monitory z serii Nitro RG0 będą dostępne w Polsce od czwartego kwartału 2018 roku i w cenach od 699 do 999 zł.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe