agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Samsung Electronics wprowadza dysk SSD 990 PRO Series 4 TB, zapewniający jeden z najwyższych poziomów pojemności i wydajności

Samsung Electronics wprowadza dysk SSD 990 PRO Series 4 TB, zapewniający jeden z najwyższych poziomów pojemności i wydajności

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Dyski, napędy i nośniki pamięci / 2023-09-11 13:14:12

Samsung Electronics Co., Ltd., światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, przedstawia wysokowydajny dysk SSD 990 PRO Series o pojemności 4 terabajtów (4 TB). Dyski tej serii są produktywnymi urządzeniami SSD zgodnymi ze standardem PCIe1 4.0. Wykorzystują one ósmą już generację – opracowanej przez firmę Samsung – technologii V-NAND (V8), a także jej autorski, udoskonalony sterownik.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Dzięki ultra-wysokim prędkościom zapisu i odczytu danych, a także wysokiej wydajności energetycznej, dyski 990 PRO zostały opracowane z myślą o przetwarzaniu dużej ilości danych – na przykład podczas pracy nad materiałami graficznymi 3D/4K, przy analizie danych czy też w trakcie realistycznych rozgrywek. Dzięki rozwiązaniom tym stanowią wzorcowy komponent do współczesnych komputerów PC, laptopów, konsol oraz systemów obliczeniowych. Dzięki zwiększeniu łącznej ilości możliwych do zapisania danych (TBW) do 2400 TB, dyski SSD 990 PRO charakteryzują się wysokim poziomem niezawodności i trwałości. W efekcie stanowią doskonały wybór dla użytkowników intensywnie eksploatujących swoje maszyny, potrzebujących dużej pamięci o dużej pojemności do przechowywania swoich danych.

 Współcześni gracze i twórcy treści oczekują szybkich dysków SSD o dużej pamięci. Nowy, model Samsung 990 PRO o pojemności 4 TB stanowi odpowiedź na nie – mówi Hangu Sohn, Vice President of NAND Product Planning w Samsung Electronics. – Wraz z nieustannie rosnącym zapotrzebowaniem treści o wysokiej rozdzielczości oraz szybkie przetwarzanie danych, wydajne dyski wykorzystujące technologię NVMe2 stały się niezwykle ważnymi komponentami wszystkich komputerów osobistych – dodaje Sohn.

Jedna z najwyższych w klasie pojemność i wydajność

Dzięki zastosowaniu technologii V8 oraz udoskonalonemu sterownikowi, 990 PRO 4 TB oferuje niemal maksymalną wydajność, jaką można uzyskać przy wykorzystaniu interfejsu PCIe 4.0. Osiąga on prędkość odczytu sekwencyjnego wynoszącą do 7.450 MB/s oraz prędkość zapisu równą nawet 6.900 MB/s. Zwiększona do 4 TB pojemność nośnika pamięci przekłada się także na wzrost odczytu i zapisu losowego do wartości odpowiednio 1.600K oraz 1.550K IOPS3. Tym samym nowy produkt stanowi idealne rozwiązanie dla graczy, twórców oraz entuzjastów technologii poszukujących pamięci masowych z najwyższej półki.

Model 990 PRO charakteryzuje się jedną z najwyższych prędkością odczytu losowego w swojej kategorii4. Pozwala to na ograniczenie przerywania obrazu w grach oraz skraca czas ładowania wysokiej jakości materiałów wideo, umożliwiając cieszenie się płynną i stabilną rozgrywką. W przypadku najnowszych tytułów obsługujących wysoce zaawansowane technologie wczytywania danych, dyski serii 990 PRO ograniczają opóźnienie ekranu do minimum. Dzięki temu, gracze mogą cieszyć się akcją w czasie rzeczywistym, przy stałej, wysokiej wartości liczby klatek na sekundę (FPS).

Wyższa wydajność energetyczna i skuteczna kontrola temperatury roboczej

Modele 990 PRO charakteryzują się nawet o 50% wyższą wydajnością energetyczną w porównaniu do serii 980 PRO. Powlekany niklem sterownik i odprowadzająca ciepło naklejka umieszczona na dysku SSD pozwala na pracę w optymalnej temperaturze, co przekłada się na stabilny poziom wydajności. Wersja 990 PRO Heatsink posiada wydajny, cienki radiator, który pozwala na utrzymanie wysokich parametrów podczas grania lub wykonywania wymagających operacji obliczeniowych. Dysk jest również kompatybilny z najnowszymi konsolami, co przyspiesza proces instalacji, zapobiegając jednocześnie wynikającym z przegrzania spadkom wydajności.

Jednostronny dysk SSD o pojemności 4 TB do kompaktowych laptopów

Dzięki zastosowaniu technologii NAND ósmej generacji (V8), model 4 TB 990 PRO jest dostępny w obudowie zgodnej ze standardem M.2 – cieńszej, niż ma to miejsce w innych tego typu dyskach SSD M.2. Rozwiązanie to eliminuje problemy związane z instalacją nośników w kompaktowych laptopach takie, jak brak możliwości montażu sprzętu lub ryzyko uszkodzenia innych komponentów. Wdrożenie tej jednostronnej konstrukcji zapewni dużą ilość miejsca, jak i stały, wysoki poziom wydajności.

Oprogramowanie Samsung Magician i dostępność

Samsung Magician zapewnia optymalne osiągi dysków SSD gwarantując aktualność oprogramowania sprzętowego, sterowników oraz pozostałych ustawień. Ponadto, oferuje odpowiedni poziom elastyczności, pozwalający na optymalizację parametrów takich, jak zasilanie i wydajność, stosownie do preferencji użytkownika. Model 990 PRO z radiatorem obsługuje również podświetlenie RGB, które pozwala graczom cieszyć się atrakcyjnymi efektami podświetlenia LED. Nowa wersja oprogramowania Magician 8.0 zostanie udostępniona we wrześniu 2023 r. i będzie zintegrowanym rozwiązaniem stosowanym w stacjonarnych i przenośnych dyskach SSD, kartach pamięci oraz pendrive’ach.

Modele 990 PRO oraz 990 PRO z radiatorem o pojemności 4 TB będą dostępne na początku października 2023 r. W sprzedaży dostępne są obecnie dyski serii 990 PRO o pojemności 1 TB i 2 TB. Dodatkowe informacje, w tym te dotyczące ochrony gwarancyjnej, można znaleźć na stronach samsung.com/SSD lub semiconductor.samsung.com/internal-ssd/.

 1. PCIe: Peripheral Component Interconnect express.
 2. NVMe: Non-Volatile Memory express.
 3. IOPS: Input/output Operations Per Second.
 4. Według stanu na sierpień 2023 roku, są to najwyższe prędkości odczytu losowego dostępne wśród oferowanych na rynku dysków SSD z interfejsem PCIe 4.0 (odczyt z prędkością do 1.600K IOPS oraz zapis z prędkością do 1.550K IOPS).
 5. NVM Express® jest zastrzeżonym znakiem towarowym NVM Express, Inc.
 6. 1 GB = 1.000.000.000 bajtów wg IDEMA. Pewna część pojemności może być wykorzystywana do zapisu pliku systemowego oraz do celów serwisowych, więc rzeczywista pojemność może różnić się od wielkości podanej na etykiecie produktu.
 7. Pomiary wydajności zapisu sekwencyjnego i losowego przeprowadzono z wykorzystaniem IOmeter1.1.0. Wydajność może różnić się w zależności od wersji oprogramowania firmware dysku SSD, komponentów systemu oraz ich konfiguracji.
 8. Konfiguracja systemu testowego: 8-rdzeniowy procesor AMD Ryzen 7 5800X CPU@3,80GHz, DDR4 3600MHz 16GBx2 (PC4-25600 Overclock), Windows 10 Pro 64bit, ASRock-X570 Taichi.
 9. Samsung Electronics nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, w tym między innymi za utratę danych lub innych informacji zawartych w produktach Samsung Electronics, a także za utracone przez użytkownika w związku z powyższym zyski lub przychody. Dodatkowe informacje na temat ochrony gwarancyjnej można znaleźć na stronach samsung.com/SSD lub semiconductor.samsung.com/internal-ssd/.
 10. Do upływu okresu pięciu lat lub do osiągnięcia określonej łącznej ilości zapisanych bajtów (TBW), w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Dodatkowe informacje na temat ochrony gwarancyjnej można znaleźć w dokumencie gwarancyjnym dołączonym do urządzenia.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe