agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Samsung nawiązuje współpracę z Nike i wprowadza aplikację dla biegaczy

Samsung nawiązuje współpracę z Nike i wprowadza aplikację dla biegaczy

INNE / Aplikacje / 2014-09-01 11:28:00

Firma Samsung Electronics, we współpracy z NIKE Inc., wprowadziła na rynek aplikację Nike+ Running przeznaczoną na nowe urządzenie Samsung Gear S. Innowacyjne rozwiązanie wykorzystuje moduł łączności Bluetooth i 3G wbudowany w nowy Samsung Gear S, umożliwiając użytkownikom urządzenia dostęp do najlepszych w swojej klasie usług Nike dla biegaczy.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

"Bardzo cieszymy się, że aplikacja Nike+ Running jest dostępna w ofercie Samsung Gear" - powiedział Chan Woo Park, wiceprezes ds. strategii produktowej w dziale produktów mobilnych Samsung Electronics. "Ergonomicznie zaprojektowany Samsung Gear S, wyposażony w liczne czujniki, GPS i chroniony przed wpływem czynników zewnętrznych w stopniu IP67, jest doskonałym towarzyszem użytkownika dbającego o zdrowie i kondycję. Dzięki aplikacji Nike+ Running urządzenie stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla biegaczy, umożliwiając śledzenie tras, monitorowanie osiągania wyznaczonych celów oraz dzielenie się tymi informacjami ze znajomymi. Wszystkie te funkcje będą dostępne z poziomu urządzenia noszonego na nadgarstku."

Użytkownik dysponujący inteligentnym zegarkiem Samsung Gear S może zostawić telefon w domu i nadal rejestrować przebieg przemierzanych tras, śledzić postępy i podtrzymywać motywację do treningu. W jego trakcie biegacz może sprawdzać takie dane jak odległość, tempo, puls czy liczbę zgromadzonych punktów NikeFuel - wystarczy rzut oka na Gear S na nadgarstku. Aplikacja jest również wyposażona w odtwarzacz muzyczny, umożliwiający wybieranie list odtwarzania poprzez szybkie przyłożenie palca. Z kolei wbudowany moduł GPS w Samsung Gear S pozwala rejestrować trasę i szybkość. Ponadto aplikacja Nike+ Running inspiruje biegacza. Za jej pośrednictwem i poprzez łącze 3G w urządzeniu Samsung Gear S, użytkownik może być dopingowany w czasie rzeczywistym przez znajomych z Facebooka.

"Nike+ Running zmienia sposób uprawiania sportu. Aplikacja motywuje do zwiększania dystansów i tempa oraz częstotliwości ćwiczeń, umożliwiając śledzenie aktywności i postępów, korzystanie ze spersonalizowanych wskazówek trenerskich, rywalizację ze znajomymi oraz zapraszanie do wspólnego biegania całej sieci społecznościowej" - powiedział Adam Roth, wiceprezes Nike Global Running Brand Marketing. "Integracja z Samsung Gear S umożliwia większemu gronu biegaczy przyłączenie się do społeczności Nike+ i korzystanie z zalet tej świetnej usługi."

Już od 2006 r. Nike+ Running pomaga biegaczom śledzić trasy i mierzyć oraz publikować własne wyniki, a także porównywać je z osiągnięciami innych sportowców z całego świata. Aplikacja Nike+ Running wykorzystuje technologię GPS do nanoszenia trasy na mapę oraz dostarcza informacji o prędkości w danym momencie i pokonanej odległości. Śledzi także postępy użytkownika. Pełen zestaw funkcji motywujących obejmuje między innymi Nike+ Challenges, doping od znajomych, dzielenie się zdjęciami w mediach społecznościowych, akustyczne sprzężenie zwrotne oraz wybór muzyki do odtwarzania. Funkcja Nike+ Coach oferuje kompleksowe programy treningowe, pomagające biegaczom w przygotowaniach do wyścigów. Użytkownicy Nike+ Running z całego świata zarejestrowali przebiegnięcie łącznie ponad miliarda mil (1,7 mld km).

źródło: samsung/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe