agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Samsung ogłasza plan stworzenia w pełni zrównoważonego ekosystemu dla domu

Samsung ogłasza plan stworzenia w pełni zrównoważonego ekosystemu dla domu

DUŻE AGD / Pralki / Suszarki / 2022-09-05 14:00:08

Efektywne urządzenia i inteligentne usługi zapewniają maksymalizację oszczędności energii zapewniając zrównoważone rozwiązania dla gospodarstw domowych.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Samsung,  na targach IFA 2022, zaprezentował swoją wizję stworzenia w pełni zrównoważonego ekosystemu dla domu poprzez zaawansowane technologie oszczędzania energii i strategiczne partnerstwa, w ramach dążenia firmy do objęcia pozycji nr 1. w kategorii energooszczędnych domowych urządzeń AGD.

 

„Ponieważ konsumenci coraz bardziej zwracają się w kierunku zrównoważonego stylu życia, cieszymy się, mogąc zaspokoić ich potrzeby oferując najbardziej nowoczesne, energooszczędne i inteligentne urządzenia AGD” – powiedział JaeSeung Lee, prezes i szef działu urządzeń cyfrowych w Samsung Electronics. „Wykorzystując efektywne urządzenia z synergicznymi funkcjami SmartThings, chcemy zaoferować prawdziwie zrównoważone rozwiązania dla domu."       

 

Nr 1. pod względem energooszczędności dzięki inteligentnym technologiom

 

Wraz z wprowadzeniem SmartThings Home na początku tego roku Samsung stworzył podwaliny prawdziwie zrównoważonego domu. Poprzez powiązanie połączonych siecią urządzeń AGD z usługami takimi jak SmartThings Energy[1] z trybem energii AI użytkownicy są w stanie zmaksymalizować oszczędność energii poprzez rozwiązania optymalizacyjne.

 

W przypadku pralek Samsung zajmujących 1. miejsce pod względem oceny efektywności energetycznej[2], SmartThings Energy z trybem AI Energy optymalizuje cykle prania[3] dzięki technologiom takim jak AI Ecobubble™, która umożliwia redukcję zużycia energii nawet o 70%[4], niezwykle skutecznie piorąc odzież w niższej temperaturze.

 

Lodówki Samsung, korzystając z usługi SmartThings Energy z trybem II Energy, również zajmują 1. miejsce pod względem efektywności energetycznej w swojej kategorii, inteligentnie dostosowując temperatury w oparciu o schematy otwierania drzwi i prędkość kompresora[5], dzięki czemu użytkownicy oszczędzają do 10% na zużyciu energii. Oczekuje się, że oszczędności te wzrosną do 30% do końca roku – o 15% dzięki kompresorowi i algorytmowi Defrost AI[6] oraz dodatkowe 15% dzięki utrzymaniu wyższej średniej temperatury[7] w lodówce. 

 

Wśród innych godnych uwagi przykładów oszczędzania energii można wymienić 40%[8] oszczędność w przypadku systemu Eco Heating, 20% dla suszarek oraz 20%[9] do końca tego roku w przypadku klimatyzatora domowego (RAC)[10].

 

Co więcej, na rynku europejskim - począwszy od tego miesiąca[11] - w przypadku nowych urządzeń pralniczych z serii Bespoke AI™, lodówek Bespoke z dolnym zamrażalnikiem oraz systemu Eco Heating System (EHS), Samsung dąży do wyjścia poza wymagania obecnej klasy "A", zapewniając dodatkowe 10% oszczędności energii dla wybranych modeli.

 

Łącznie te oszczędności energii są prekursorem przyszłości zrównoważonego rozwoju, którą Samsung przewiduje dla swoich urządzeń AGD. W związku z tym Samsung postawił sobie za cel zapewnienie, że do 2023 roku 100%[12] głównych urządzeń, takich jak lodówki, pralki oraz systemy klimatyzacyjne RAC i EHS, będzie obsługiwać Wi-Fi i umożliwi integrację SmartThings.         

 

Oprócz urządzeń, dzięki Qcells, Samsung opracował koncepcję Net Zero Home[13], prawdziwie samowystarczalnego domu zdolnego do generowania i przechowywania zrównoważonej energii z paneli słonecznych do zasilania najnowszych efektywnych energetycznie urządzeń AGD Samsung, z których wszystkie są inteligentnie sterowane przez SmartThings.    

 

 

Bespoke, czyli urządzenia AGD dostosowujące się do potrzeb domowników

 

Zrównoważone rozwiązania zastosowane w urządzeniach AGD Samsung można również znaleźć w personalizowanych produktach z serii Bespoke. Dzięki modułowości i wymiennym panelom frontowym,  w przypadku lodówek Bespoke, jesteśmy w stanie wydłużyć żywotność urządzeń, zmniejszając ilość odpadów. Użytkownicy mogą kupować dodatkowe moduły, a także w prosty sposób wymieniać panele w swoich lodówkach Bespoke, co w praktyce oznacza, że urządzenia mogą dopasowywać się do zmieniających się na przestrzeni czasu potrzeb, a zostać wyrzucone.

 

 

Zwiększona trwałość urządzeń AGD dzięki 20-letniej gwarancji

 

Wizja zrównoważonego rozwoju firmy Samsung obejmuje również wsparcie dla zaawansowanych technologii Digital Inverter (DIT). Stworzona w ciągu ponad 25 lat prac badawczo-rozwojowych, technologia DIT wpływa na wszystko, od efektywności energetycznej po wydajność, a także trwałość urządzeń AGD.

 

Oferując 20-letnią gwarancję[14][15] – najbardziej kompleksową spośród dotychczasowych gwarancji oferowanych przez Samsung – na silniki Digital Inverter oraz kompresory Digital Inverter, firma nie tylko potwierdza swoją wiarę w niezawodność własnych produktów, ale także zobowiązuje się do zredukowania ilości odpadów i promowania zrównoważonego rozwoju.[16] Dla użytkowników gwarancja oznacza większy spokój ducha dzięki świadomości, że mogą korzystać ze swoich domowych  urządzeń AGD przez wiele lat.

 

 

Współpraca na rzecz technologii bardziej przyjaznych dla środowiska

 

Stając się liderem w dziedzinie energooszczędnych technologii, Samsung współpracuje również z firmami o podobnych celach. Wraz z firmą Patagonia Samsung opracował technologie dla pralek, które pozwalają na ograniczenie zanieczyszczeń w postaci mikroplastiku, który uwalnia się podczas prania. Nowe pralki, które mają zostać wprowadzone na rynek we wrześniu, będą w stanie zredukować ilość mikroplastiku o imponujące 54%.[17]  Na tym rozwiązaniu skorzystają nie tylko nowe pralki, ale także wszystkie połączone z siecią pralki, dzięki aktualizacjom wprowadzonym do końca tego roku.  

Zrównoważony rozwój staje się kluczową kwestią  w naszym codziennym życiu. Tym bardziej Samsung ekscytuje rola lidera oferującego urządzenia AGD, które mogą pomóc oszczędzać energię i domowe zasoby.

 

Dołącz do nas na IFA 2022 lub odwiedź Samsung.com.

 

Więcej o zrównoważonych rozwiązaniach dla domu:

https://www.samsung.com/pl/home-appliances/sustainable-home/

 

[1] Zarządzanie zużyciem energii w aplikacji SmartThings obecnie współpracuje z około 40 urządzeniami marki Samsung mającymi wbudowany moduł Wi-Fi.

[2] Dzięki uzyskaniu 70% wskaźnika oszczędności energii z trybem AI Energy i praniu w niższej temperaturze z funkcją EcobubbleTM. (stan na sierpień 2022)

[3] Można stosować, gdy wybrana temperatura prania wynosi 20 ~ 40°C.

[4] Na podstawie wewnętrznych testów modelu WW11BBA049AB w normalnych warunkach użytkowania. Wyniki: Roczne zużycie energii bez trybu AI Energy = 88,7 kWh. Roczne zużycie energii w trybie AI Energy = 31,5 kWh. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania.

[5] Najwyższa efektywność energetyczna wśród lodówek BMF klasy A w Europie (stan na 16 sierpnia 2022 r.)

[6] Dostępny w konkretnych modelach od grudnia 2022 roku dzięki aktualizacji Wi-Fi. Wyniki testów uzyskane z porównania temperatury ustawień fabrycznych z trybem AI Energy i bez niego. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i schematu użytkowania.

[7] Lodówka ustawi temperaturę w chłodziarce na 5℃ i w zamrażalniku na -16℃, co może wpłynąć na okres przechowywania żywności.

[8] Na podstawie testów wewnętrznych systemu Eco Heating w normalnych warunkach użytkowania.

[9] Docelowa temperatura może wzrosnąć przy włączonym trybie AI Energy. Użytkownik może ręcznie regulować docelową temperaturę i w takim przypadku następuje przełączenie z trybu AI Energy na normalny tryb chłodzenia, kiedy to efekt oszczędności energii nie jest gwarantowany.

[10] Testy przeprowadzono na modelu AR12TXCAAWK/EU, na podstawie zużycia energii w trybie AI Auto Cooling w porównaniu do trybu AI Energy przez 8 godzin.

[11] Zgodnie z europejską normą energetyczną najwyższa klasa efektywności energetycznej dla urządzeń gospodarstwa domowego to A dla lodówek i pralek oraz A+++ dla suszarek i klimatyzatorów (EHS).

[12] 100% Wi-Fi będzie stosowane tylko w modelach z trybem AI Energy za pośrednictwem SmartThings Energy.

[13] Poprzednikiem Net Zero Home był projekt pilotażowy pod nazwą Zero Energy Home.

[14] 20-letnia gwarancja na technologie Digital Inverter (silnik/sprężarka) dotyczy tylko lodówek i pralek produkowanych przez firmę Samsung i jej podwykonawców. 20-letnia gwarancja nie ma zastosowania do produktów pochodzących od dostawców zewnętrznych.

[15]   20-letnia gwarancja ma zastosowanie tylko do silników Digital Inverter w pralkach i suszarkach oraz kompresorów w lodówkach, sprzedawanych w UE od lipca, jak również silników Digital Inverter i kompresorów występujących w lodówkach i pralkach sprzedawanych w USA.

[16] Firma Samsung działa zgodnie z przepisami WEEE (Waste of Electrical and Electronic Equipment) dotyczącymi bezpiecznej dla środowiska zbiórki, przetwarzania, recyklingu i utylizacji sprzętu.

[17] Test przeprowadzony na 2 kg wsadzie w postaci poliestrowych bluz z kapturem, polegający na porównaniu cyklu Synthetics w konwencjonalnym modelu Samsung WW4000T z cyklem Less Microfiber w pralce WW7000B. Wyniki mogą różnić się w zależności od pranej odzieży i warunków otoczenia. Badania przeprowadzone przez Ocean Wise Plastics Lab.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe