agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Samsung prezentuje nowe telewizory i ekrany na 2022 rok. Przełomowe opcje personalizacji i jakość obrazu nowej generacji

Samsung prezentuje nowe telewizory i ekrany na 2022 rok. Przełomowe opcje personalizacji i jakość obrazu nowej generacji

SPRZĘT RTV / Telewizory / 2022-01-03 12:36:07

Samsung zaprezentował najnowsze urządzenia MICRO LED oraz telewizory Neo QLED i lifestyle’owe tuż przed rozpoczęciem targów Consumer Electronics Show 2022. Udoskonalona jakość obrazu i dźwięku, większy wybór rozmiarów ekranu, możliwe do spersonalizowania akcesoria i usprawniony interfejs sprawiają, że urządzenia z oferty na rok 2022 przybliżają realizację wizji Samsung „Ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich”. Treści będą jeszcze bardziej realistyczne, brzmienie wciągające, a ważenia hiperspersonalizowane.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

MICRO LED: najdoskonalsza technologia wyświetlania

Ten najnowocześniejszy wyświetlacz Samsung oferuje najlepszą w swojej klasie jakość obrazu za sprawą 25 milionów diod LED wielkości mikrometra indywidualnie generujących światło i kolor, co przekłada się na niezwykle wciągające wrażenia wizualne o imponującej głębi, żywych barwach oraz podwyższonej wyrazistości i kontraście. Podczas CES 2022 Samsung zaprezentuje MICRO LED w trzech rozmiarach: 110”, 101” i 89”.

Poza innowacjami sprzętowymi MICRO LED z oferty na rok 2022 obsługuje także 20-bitową głębię skali szarości. Oznacza to, że ekran jest w stanie odwzorować każdy detal sceny, oferując przy tym maksymalnie szczegółową kontrolę. Jest to możliwe m.in. dzięki sterowaniu jasnością i kolorem, które obejmuje ponad milion poziomów, gwarantując tym samym wrażenia w jakości HDR. Ekran wyświetla ponadto 100% gamy barw DCI i Adobe RGB, co przekłada się na olśniewające, wiernie odtworzone kolory. A jeśli dodamy do tego minimalistyczny design, w ramach którego ekran zajmuje aż 99,99% przodu urządzenia, przekonamy się, że MICRO LED zapewnia prawdziwie rewolucyjne doświadczenia z oglądania.

Co więcej, MICRO LED oferuje wiele udoskonalonych funkcji ułatwiających użytkowanie i personalizację.

Art Mode (Tryb Sztuka) pozwala użytkownikom przekształcić każde pomieszczenie w galerię sztuki, mogą bowiem wybierać i prezentować na ekranie ulubione dzieła czy cyfrowe fotografie. MICRO LED z oferty na rok 2022 oferuje również dwie ekskluzywne prace multimedialne stworzone przez znanego artystę i designera Refika Anadola.

Multi View umożliwia jednoczesne śledzenie treści pochodzących z czterech różnych źródeł – z dowolnego spośród czterech portów HDMI urządzenia bądź ze wszystkich tych portów na raz – w doskonałej rozdzielczości 4K przy nawet 120 kl./sek.

Dolby Atmos dostarcza wciągających wrażeń audio klasy premium za sprawą górnych, bocznych i dolnych głośników kanałowych generujących wielowymiarowe brzmienie.

Ewolucja Neo QLED za sprawą procesora Neo Quantum i rozwiązania Dynamic Sound Experience

Dzięki procesorowi Neo Quantum i oferowanym przez niego udoskonaleniom w zakresie technologii obrazu i dźwięku, telewizory Neo QLED z oferty na rok 2022 dostarczą realistyczne, kompleksowe wrażenia z połączenia wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Tegoroczny procesor Neo Quantum gwarantuje zaawansowane mapowanie kontrastu za sprawą BLU (jednostki podświetlenia), zwiększając skalę luminacji z 12- do 14-bitowej, co umożliwia lepszą kontrolę źródła światła, jakim są diody Quantum Mini LED. W efekcie telewizor może kontrolować oświetlenie na skali obejmującej 16 384 kroków, a zatem czterokrotnie więcej niż oferowane we wcześniejszych modelach 4096 kroków.

Nowa technologia Shape Adaptive Light wykorzystuje procesor Neo Quantum, by analizować linie, kształty i powierzchnie w celu sterowania układem światła generowanego przez diody Quantum Mini LED, a co za tym idzie – udoskonalania jasności i wierności odwzorowania wszelkich kształtów wyświetlanych na ekranie. Efektem jest niezwykła jakość obrazu HDR. Neo QLED firmy Samsung na rok 2022 oferuje ponadto Real Depth Enhancer, multiinteligentny algorytm sterujący jakością obrazu. To technologiczne udoskonalenie zapewnia większe poczucie realizmu prezentowanych treści, definiując widoczne na ekranie obiekty, przetwarzając je z uwzględnieniem tła i generując większą głębię.

Co więcej, telewizory Neo QLED z oferty na rok 2022 oferują tryb EyeComfort, który automatycznie dostosowuje jasność i tonację ekranu dzięki wbudowanemu czujnikowi światła i informacjom o porze dnia. W miarę jak zmienia się światło otoczenia, ekran stopniowo zmniejsza poziom jasności, oferując cieplejszą tonację i odpowiednio dostosowując poziom niebieskiego światła. Przekłada się to na bardziej komfortowe wrażenia z oglądania w nocy, jako że zbyt duża ilość niebieskiego światła może negatywnie wpływać na jakość snu.

W tym roku telewizory Neo QLED dostarczą jeszcze lepszego brzmienia. Dostępne we wcześniejszych modelach rozwiązanie OTS (Dźwięk Podążający za Obiektem), które kieruje dźwiękiem tak, by „poruszał” się w pomieszczeniu w sposób odpowiadający ruchowi widzianych na ekranie obiektów, zostało rozbudowane. W rezultacie urządzenia na rok 2022 oferują funkcję OTS Pro wykorzystującą potężne głośniki kierujące dźwięk ku górze, by generować jeszcze pełniejsze brzmienie przestrzenne. Nowe telewizory zapewniają ponadto prawdziwie wyjątkowe wrażenia Dolby Atmos za sprawą dodania nowych głośników kanału górnego. Dzięki wielokanałowym głośnikom rozmieszczonym w różnych punktach telewizora, Neo QLED gwarantuje dynamiczny dźwięk, który podąża za akcją niezależnie od miejsca.

Nagradzane telewizory lifestyle’owe perfekcyjnie łączące design z technologią

Telewizory lifestyle’owe Samsung z oferty na rok 2022 stanowią doskonałe połączenie technologii i designu, oferując wyjątkowe, spersonalizowane wrażenia. Nowy wyświetlacz Matte Display o właściwościach antyodblaskowych i antyrefleksyjnych oraz zabezpieczony przed odciskami palców zastosowano w The Frame, The Sero i The Serif. Oznacza to maksymalnie przyjemne i komfortowe wrażenia z oglądania. Efekt? Nowy Matte Display wykorzystany w tegorocznych telewizorach lifestyle’owych Samsung otrzymał aż trzy poświadczenia UL (Underwriter Laboratories) – „Wolny od odblasku wywołującego odbicia”, „Wolny od odblasku zmniejszającego komfort oglądania” i „Wolny od odblasku uniemożliwiającego oglądanie prezentowanych treści”.

The Frame dostarcza najbardziej realistyczne odwzorowanie dzieł sztuki prezentowanej poza warunkami muzealnymi za sprawą braku odblasku i niskiego wskaźnika odbicia, które gwarantowane są przez wyświetlacz Matte Display. Jest on ponadto zabezpieczony przed odciskami palców i smugami, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się ulubionymi dziełami w optymalnej jakości. The Frame dostępny jest w rozmiarach od 32” do 85”.

The Serif wykorzystuje matowe wykończenie obudowy, która idealnie łączy się z wyświetlaczem Matte Display, dodatkowo podkreślając unikatowy design tego niezwykłego telewizora. Za sprawą nowego modelu o przekątnej ekranu wynoszącej 65” telewizor jest teraz dostępny w rozmiarach od 43” do 65”.

The Sero gwarantuje zoptymalizowane wrażenia wizualne dzięki nowemu wyświetlaczowi Matte Display – zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Nowa, dostępna w pionie funkcja Multi View znacząco usprawnia multitasking, umożliwia bowiem jednoczesne śledzenie różnych treści w górnej i dolnej części ekranu bądź wyszukiwanie informacji online bez przerywania oglądania.

Niezrównane wrażenia z nową platformą Smart Hub i nowymi aplikacjami

 Telewizory Samsung Smart z oferty na rok 2022 otrzymały nową platformę Smart Hub, która pomoże dobrać i odkrywać treści w oparciu o preferencje widzów. Nowy Smart Hub wskaże ulubione programy lub pomoże odkryć coś nowego, a wszystko to przy znacznie skróconym czasie wyszukiwania. Co więcej, oferowany w Smart Hub pasek boczny pozwala płynnie przełączać się pomiędzy kategoriami – Multimedia, Gry (Gaming Hub) i Ambient – dzięki czemu użytkownicy mogą skupić się na tej domowej aktywności, która jest dla nich w danym momencie najistotniejsza.

Gaming Hub: rozwiązanie to umożliwia graczom odkrywanie nowych tytułów i cieszenie się tymi, które już znają i kochają, za sprawą usług streamingu. Dzięki partnerstwom Samsung z branżowymi liderami – NVIDIA GeForce Now, Stadia i Utomik – użytkownicy mają dostęp do bogatej biblioteki gier. A to dopiero początek!

Watch Together: ta nowa aplikacja pozwala użytkownikom łączyć się na wideoczacie z przyjaciółmi lub członkami rodziny i jednocześnie oglądać ulubione seriale czy filmy. To doskonały sposób na to, by wszyscy poczuli, że znajdują się bliżej siebie.

NFT Platform: aplikacja ta wykorzystuje intuicyjną, zintegrowaną platformę w celu odkrywania i kupowania cyfrowych dzieł sztuki, a także obrotu nimi, za pośrednictwem ekranów MICRO LED oraz telewizorów Neo QLED i The Frame.

Smart Calibration: to funkcja pozwalająca perfekcyjnie dostroić ustawienia, by widzowie mogli cieszyć się doskonałą jakością obrazu. Tryb podstawowy oferuje łatwą i szybką kalibrację ekranu w 30 sekund, natomiast tryb profesjonalny zapewni jego optymalną jakość w ok. 10 minut.

Nowe akcesoria spersonalizowane pod kątem potrzeb i preferencji użytkowników

Telewizory na rok 2022 dostępne są ponadto z nowymi akcesoriami, które pozwalają spersonalizować wrażenia z użytkowania. Rozwiązanie Auto Rotating Wall Mount and Stand wykorzystuje opcję orientacji pionowej oferowaną przez The Sero, umożliwiając widzom oglądanie treści rejestrowanych przez urządzenia mobilne poprzez automatyczną rotację ekranu[1].

W związku z powyższym oferowane w roku 2022 urządzenia będą obsługiwały interfejs pionowy (w tym Smart Hub), będą również oferowały pionową funkcję Multi View. W efekcie można będzie korzystać z aplikacji takich jak YouTube i TikTok, a także z opcji mirroringu w orientacji pionowej. Co więcej, w pionie dostępne będą także funkcje lifestyle’owe, takie jak Ambient Mode+ i Art Mode. Z kolei nowy przycisk rotacji na pilocie sprawi, że obrócenie ekranu urządzenia będzie niezwykle intuicyjne.

Z kolei nowe ramki dla The Frame i obsługujące pełen zakres ruchu smukłe wieszaki ścienne do wszystkich telewizorów[2] oferują niekończące się możliwości personalizacji urządzeń Samsung z oferty na rok 2022.

Przełamywanie barier dźwięku za sprawą najnowszych soundbarów i funkcji

Za sprawą udoskonalonej technologii oferta soundbarów na rok 2022 zapewnia jeszcze bardziej wciągające, trójwymiarowe brzmienie. Q-Symphony, flagowe rozwiązanie generujące dźwięk przestrzenny i umożliwiające współpracę telewizorów Neo QLED z soundbarami Samsung, zostało uzupełnione poprzez dodanie synchroniczności. Pozwala to soundbarowi i systemowi nagłośnienia wokół telewizora działać wspólnie ze wszystkimi głośnikami zlokalizowanymi wewnątrz ekranu – w tym z głośnikami kanału górnego – generując ekspansywny i potężny dźwiękowy krajobraz.

Soundbary Samsung na rok 2022 wyposażono także w bezprzewodową łączność z Dolby Atmos[3], czyli bezprzewodowe połączenie telewizora Samsung Smart TV z soundbarem. W rezultacie zarówno ekran, jak i głośniki soundbara zapewniają niezrównane wrażenia audio bez rozpraszających uwagę kabli.

Co więcej, nowy soundbar HW-S800B Ultra Slim podnosi poprzeczkę dla kategorii smukłych, ale potężnych sprzętów. Dzięki wykorzystaniu technologii pasywnego radiatora w subwooferze generuje potężny bas mimo kompaktowej konstrukcji. Za sprawą kanałów kierujących dźwięk ku górze ten nowy ultrasmukły soundbar oferuje imponujące brzmienie przy grubości wynoszącej zaledwie 1,6”.

 W ostatnich latach rola, jaką odgrywają ekrany, diametralnie się zmieniła. Nasze urządzenia z tegorocznej oferty zapewniają użytkownikom w kompleksowe wrażenia wideo i audio, które można dostosować do indywidualnych potrzeb – mówi Simon Sung, Executive Vice President and Head of the Sales & Marketing Team of the Visual Display Business w Samsung. – Czy jesteś kinomanem, kochasz telewizję, uwielbiasz grać, czy jesteś miłośnikiem sztuki… Samsung gwarantuje wiodące rozwiązania, które zoptymalizują wrażenia z oglądania każdego typu treści.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe