agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Samsung - Solo czy w duecie? Możliwości audio telewizorów i soundbarów

Samsung - Solo czy w duecie? Możliwości audio telewizorów i soundbarów

SPRZĘT RTV / Telewizory / 2022-10-07 12:33:23

Z myślą o najbardziej wymagających widzach, którzy poszukują kinowych doświadczeń powstał wyjątkowo zgrany duet – telewizor Excellence Line i soundbary Q-Serii. Rozwiązania, takie jak Q-Symphony, Bezprzewodowe Dolby Atmos czy jeden pilot do obsługi obu urządzeń nie tylko wpływają na harmonię obrazu i dźwięku, ale także kreują pozytywne doświadczenia z codziennego użytkowania.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Excellence Line to najlepsze telewizory Samsung, a soundbar Q-Serii HW-Q990B to odpowiednik tej topowej linii w kategorii soundbarów. I chociaż oba urządzenia świetnie sprawdzają się na występach solowych to połącznie ich możliwości przenosi domową rozrywkę na wyższy poziom.

Linia Excellence Line oznacza najbardziej zaawansowane telewizory Samsung z flagowym QN900B na czele. Jako produkty premium zostały one zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających widzach i ich potrzebach. Poprzez połączenie zaawansowanej technologii wyświetlania, w tym Quantum Mini LED i multi-inteligentnego procesora ekran wypełnia się nasyconymi, realistycznymi barwami, a poziom szczegółowości obrazu zachwyca.

Telewizor QN900B ma do zaoferowania równie dużo w zakresie dźwięku. Niesamowite wrażenia są zasługą m.in. Dźwięku Podążającego za Obiektem Pro. Zastosowano tu system wbudowanych głośników 6.2.4, które śledząc ruch obiektu na ekranie aktywują się w odpowiednim momencie odwzorowując akcję na ekranie także w warstwie audio.

Z kolei w soundbarach Q-Serii króluje model HW-Q990B, który za sprawą Wielokanałowego Dźwięku Przestrzennego 11.1.4 dostarcza naprawdę potężne brzmienie. 11 kanałów równomiernie rozprowadza dźwięk, 1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze sprawią, że wrażenia będą jeszcze bardziej realistyczne.

Siła harmonii

Wiemy już, jak telewizor Neo QLED 8K Excellence Line QN900B i soundbar HW-Q990B brzmią solo, więc czas sprawdzić jak zagrają w duecie.

Maksimum możliwości telewizora i soundbara można uzyskać dzięki funkcji Q-Symphony. W konwencjonalnych rozwiązaniach po uruchomieniu soundbara, głośniki telewizora przestają działać. Jednak Samsung postanowił je wykorzystać, dla spotęgowania wrażeń audio. W praktyce po podłączeniu soundbara, górne i boczne głośniki telewizora wykorzystywane są jako dodatkowy kanał audio.

W tym roku w soundbarach Q-Serii Samsung po raz pierwszy zastosował funkcję Bezprzewodowego Dolby Atmos. Oznacza to, że soundbar z telewizorem połączą się bezprzewodowo, a nie jak dotychczas za pośrednictwem kabla HDMI, a dzięki technologii Dolby Atmos widzowie usłyszą każdy pojedynczy dźwięk poruszający się nad nimi i wokół nich – jak w prawdziwym życiu. Filmy w Dolby Atmos dostępne są m.in. w popularnych serwisach streamingowych, takich jak Netflix czy Apple TV. To bezprzewodowe połączenie ma jeszcze jedną zaletę – pozwala zredukować kable wokół ekranu.

Ta harmonijna współpraca na linii telewizor-soundbar ma także wymiar bardzo użytkowy. Aby sterować soundbarem wystarczy jeden pilot – ten od telewizora. Dołączony do modeli Excellence Line pilot SolarCell pozwoli regulować głośność, włączać i wyłączać soundbar, a także zarządzać efektami dźwiękowymi. Dodatkowo zasilany jest energią świetlną: słoneczną oraz pochodzącą ze sztucznego oświetlenia.

Mistrzowska promocja

Kupując telewizor Samsung z ekskluzywnej linii Excellence Line można teraz zyskać do 4 tys. złotych zwrotu na konto. Promocją objęte są wszystkie 3 modele: QN900B i QN800B 85” z kwotą zwrotu 4 tys. złotych, QN800B 75” ze zwrotem 3 tys. złotychQN800B 65” ze zwrotem 2 tys. złotych i model QN700B (65/75”) ze zwrotem 1000 zł, a także QN700B 55” z cashback’iem 500 złotych.  Promocja trwa od 19 września 2022 do 30 października 2022 r. lub do wyczerpania puli zwrotów.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe