agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Samsung wprowadza innowacyjne, okrągłe klimatyzatory dedykowane nowoczesnym wnętrzom

Samsung wprowadza innowacyjne, okrągłe klimatyzatory dedykowane nowoczesnym wnętrzom

ZDROWIE I URODA / Uzdatnianie powietrza / 2016-03-07 12:29:29

Systemy klimatyzacji spotkamy w większości biur, hoteli oraz punktów usługowych. Do tej pory urządzenia te pełniły głównie funkcję użytkową w niewielkim stopniu stanowiąc element designu pomieszczeń. Samsung postanowił to zmienić i zaprezentował przełomowe rozwiązanie, które łączy formę z funkcją - klimatyzator kasetonowy 360. Jest to pierwszy tego typu produkt na rynku co stanowi rewolucję w dziedzinie klimatyzacji.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Tradycyjne klimatyzatory kasetonowe jedno-, dwu- lub czterokierunkowe mają szereg niedoskonałości, które udało się wyeliminować w modelu 360. Przede wszystkim chłodzą lub ogrzewają one nierównomiernie otoczenie, przez co różnice temperatur na obszarze oddziaływania potrafią dochodzić do kilku stopni. Klimatyzator kasetonowy 360, jak sama nazwa wskazuje, chłodzi lub ogrzewa równomiernie w zakresie 360°. To gwarantuje, że różnice temperatur są mniejsze niż 1°C. Kolejną wadą konwencjonalnych rozwiązań są mechaniczne kierownice powietrza, które ograniczają zakres dystrybucji strugi powietrza jednocześnie powodując, że trafia ono bezpośrednio w użytkownika, powodując dyskomfort. Klimatyzator 360 nie ma kierownic powietrza, w zamian posiada wbudowane wentylatory wspomagające, które generując podciśnienia, zmieniają kierunek strugi powietrza. To gwarantuje, że powietrze może być dystrybuowane tuż pod sufitem a następnie opada na użytkowników, eliminując nieprzyjemne, zimne podmuchy powietrza.

Minimalistyczny, elegancki design

Klimatyzator kasetonowy 360 wyróżnia się nie tylko innowacyjną technologią, lecz także bardzo przemyślanym wzornictwem. Stylowy panel, dostępny w kolorze białym lub czarnym, doskonale sprawdzi się w każdym nowocześnie urządzonym wnętrzu. Panel można również pomalować na wybrany kolor co sprawi, że idealnie wpasuje się on do stylowego wnętrza hotelowego lobby, eleganckiej restauracji czy luksusowego butiku. Urządzenie może być zamontowane w suficie modułowym, jak również jako oddzielny, niezabudowany element wystroju wnętrza. Zarządzanie systemem jest bardzo proste dzięki pilotowi z pokrętłem, które zapewnia intuicyjną nawigację.

Klimatyzatory kasetonowe Samsung 360 będą dostępne na polskim rynku od marca 2016 zarówno dla systemów monosplit CAC, jak również rozbudowanych systemów VRF DVM S. Zakres mocy to 7,1 - 14,0 kW dla systemów CAC oraz 4,5 - 14 kW dla DVM S.

zrodlo:samsung/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe